reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbędne kilogramy po ciąży

Dołączył(a)
20 Styczeń 2018
Postów
9
Drogie mamy, tym ile przytyłyście w czasie ciąży- jakie partie ciała? A także jak udało się wam zrzucić zbędny tłuszczyk po ciąży?
Ja jestem w 30tc. do tej pory przytyłam 20 kg., najbardziej widoczne jest to na udach, pośladkach- jestem wysoką osobą więc tłuszcz w miarę równomiernie mi się rozkłada. Wiem, że duży przyrost wagi u mnie spowodowany jest w dużej mierze genami, ale także to moja wina ponieważ "nie odmawiam sobie niczego w ciąży". Mianowicie chodzi o to ,że bardzo lubię słodycze i to mnie gubi, a zawsze sobie mówię, że " co sobie będę żałować", ciąża to nie okres na odchudzanie a w normalnym stanie nigdy nie pozwoliłabym sobie na takie zachcianki i to mnie gubi:-).
Zbliża się okres porodu i zmagań z tłuszczykiem dlatego zaczynam się zastanawiać czy uda mi się powrócić do wagi z przed ciąży.
Kochane pomóżcie, jak to było u was z tym gubieniem kilogramów ciążowych.
 
reklama
Ja malo przytyłam brzuch maly a synek prawie 4 kg wiec to tez zależy Angelika Jadwiga:-)
Ale rozstepa tez ani jednego .
Wiec co kobitka to inaczej.
A gdzies czytałam ze rozstepy moga isc genetycznie, moja mama nie miala tez ale nie wiem ile w tym prawy:)
 
reklama
Ja się z chęcią podzielę :) swoimi doświadczeniami. W pierwszej ciąży przytyłam 10 kg (urodziłam syna miesięc przed czasem) i 2 miesiące po porodzie mieściłam się w swoje jeansy 36 :)- oprócz karmienia nic nie robiłam. Teraz jestem 6 miesięcy po porodzie przytyłam tyle co Ty 20 kg karmię naturalnie ćwiczę intensywnie od 2 miesięcy i widzę różnicę boczki zaczęły schodzić ;) -mieszczę się w swoje stare spodnie. Ostatnie 1,5 miesięca ciąży musiałam przeleżeć :( i jeden bok lewy na którym leżałam jest trochę większy. Na pocieszenie po pierwszym porodzie jest dużo łatwiej :) Ps. Mięśnie nie wróciły mi jeszcze na miejsce, ale lekarz mówi, że trzeba ćwiczyć całe ciało, a po roku od porodu mogę wymodelować brzuch :) Dam znać czy uda się do wakacji :-D. Po porodzie to min 6 tygodni "odpoczynku", a później lekkie ćwiczenia i od początku karmienie piersią :). Miłego, szybkiego porodu!
 
nie zawsze jest tak, że przy kp kilogramy lecą w dół jak szalone, chyba że jesteś na "diecie matki karmiącej" (czytaj: sucha bułka, gotowana marchewka i gotowane mięso) ;)
w pierwszej ciąży też się nastawiałam, że jak będę kp to szybko zrzucę kg, a tu niespodzianka - do końca karmienia organizm utrzymywał zapas 2-3 nadprogramowych kilogramów i do wagi sprzed ciąży wróciłam dopiero po zakończeniu kp. po drugiej ciąży było to samo. każdy organizm inny
 
Ja na zadnej diecie matki karmiacej nie jestem a kg juz mam 5mniej niz przed ciaza..
Statowalam z waga 57 w dzien cc mialam 67 czyli 10kg + teraz 7 mies po porodzie mam 52kg.
Wszystko leci mi z tylka...

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też na żadnej diecie nie jestem, a tak jak pisałam mam 3 kg mniej niż przed ciąża, startowałam z 48, pod koniec 64. W dodatku baardzo się staram przytyć i nic z tego.

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
też jestem zdania, że dużo zależy od figury i ogólnego stanu z przed ciąży. Ja nigdy nie byłam najszczuplejsza, w trakcie ciąży pilnowałam tego co jem, starałam się jesć zdrowo i nie za dwóch, chociaż czasami mnie kusiło, ale wiedziałam, że to sprawka hormonów. Dużo spaceruję z Hanią i ćwiczę w domu. Mam nadzieję, ze na wiosnę będę lżejsza.
 
Dziękuję wam kochane za wszystkie odpowiedzi:-)
Przyznam szczerze, ze mnie trochę uspokoiłyście, ale to prawda że to jak nasze ciało zareaguje po ciąży to sprawa indywidualna każdej kobiety, nie mniej jednak mam nadzieję, że u mnie pomimo 20 kg. już nabranych- dużo nie zostanie do zrzucenia:-).
 
reklama
Do góry