reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Kate23 juz mocno kciuki zaciskam za transfer :)

Karusia mi zaproponowano po drugim nieudanym transferze 2 zarodki i właśnie przygotowujemy sie do zabrania naszych maluszków :)

Dziewczyny jak myślicie czy jest jakaś różnica w szybszym przyroście endo jesli biorę estrofem dopochwowo a nie doustnie ? I jeszcze pytanie o skurcze po transferze ,bo właśnie miałam po każdym a mianowicie dostaliście cos specjalnego czy no spa wystarczy ? Oczywiście dopytam sie mojej dr ,ale moze cos podpowiecie żebym mogła w razie czego zasugerować P.dr
 
Ostatnia edycja:
reklama
Andromeda strasznie Cię los doświadczył, przykro mi niezmiernie :'( Mam nadzieję, że tym razem będzie już od początku do końca dobrze! Zaciskam kciuki!

Ilka-a ja też brałam estrofem dopochwowo. Dr mówił, że wtedy lepiej działa :tak:

A ja od dzisiaj zaczęłam gonapeptyl, a od 9 lutego zaczynam stymulke jajcorow:happy:
 
Andromeda, a jaki miałaś % NK przed stymulacją? Ja również 2 razy straciła ciąże i miałam robione badania imunnologiczne. U mnie NK było na poziomie 23 % 2 tyg. po poronieniu. Przygotowując sie do transferu- crio miłam przez 3 tyg, podany metypred w sumie 16 g dziennie. Jak zaszłam w ciąże ponownie sprawdzono NK i było 17,5 %.Zwiększono mi metypred do 20 g i dzis mój Kropuś kopie mnie po żebrach. Ja nie chodziłam do Suchanek tylko do profesora i on tak porowadził leczenie. Trzymaj się. Ja też nie wierzyłam a jednak się udało !!!


Ilka
, jest różnica ogromna, bo dowciapnie bezposrednio idzie Ci w macice, a jak sobie łykniesz to zanim dotrze przez krew to sie troche ulotni.
Po transferze brałam magnez z potasem na ewentualne skurcze.No i relanium tez po to jest podawane.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a orentujecie się jak wygląda dofinansowanie do leków tzn. Ile faktycznie trzeba dopłacić, z jakimi kosztami trzeba się liczyć?
 
osa87, przy moich wysokich dawkach menopuru (300) zapłaciłam ok 650 zł. Gonapeptyl z dofinansowaniem to chyba 3,20 z opakowanie Mój M. zdębiał jak tą cenę usłyszał. Myślał, że 3 tys. 200:)
 
dzięki, Kotuska:) po ciąży biochemicznej miałam 24,7 % kom. NK, teraz biore encorton. spadły w styczniu do 13,7 i pewnie byłby jeszcze mniejsze, ale dosłownie jak mnie tylko z punkcji przywieźli to katar dostałam i transfer odwołali. dr immunolog powiedziała, że katar na pewno spowodowała wzrost komórek NK, teraz muszę bardzo uważać do kolejnego transferu, bo encorton niestety "sprzyja" infekcjom wirusowym...
 
reklama
kasik, ja chyba sobie sama tłumacze tym encortonem (zgodnie z ulotką) już drugie przeziębienie w styczniu...a może to przypadek. Wiem, że przy powodzeniu mam go brać minimum do 12 tyg. ciąży. Na wagę już nie staję. Tylko mąż mnie denerwuje bo przeszedł na dietę i codzienne na wagę wskakuje:(
 
Do góry