reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupy :)

reklama
ja mam juz 3 paczki pampersów jedynek i 2 dwójek ;] a w piatek dostane duzą pake 2 i 3 paczki chusteczek a mam juz dwie :)
 
nula a wiadomo od jakiego rozmiaru?? bo nie kazda promocja jest na numery 1-2 tylko do 3 w góre...

EDIT:
no chyba że chodzi o DADĘ to ja też pasuje .... córka miała po nich mega odparzoną pupę,... wolę rossmanowe :) mam dwie paczki 1 jedne za 11zł a drugą za 14zł :p
 
Ostatnia edycja:
pampersy w biedronce w promocji od 2. Najmniejsze nie sa w promce. A wiecie ze one sa tez robione przez pampers...pisze o tych dada oczywiscie. Ja pozniej tez zaczne je stosowac ale na sam poczateczek żółte pampersiki lub te białe premium-tych nie uzywałam, ciekawe ktore lepsze :confused:
 
Ja testowałam już chyba wszystko co możliwe u mojej dwójki dzieciaków.
I co mogę powiedzieć:
- po 1 - Dada biedronkowa - pieluchy do bani (odparzenia,przesikiwania), chusteczki tylko do wycierania buźki i rączek (do pupci absolutnie nie!),
- po 2 - oryginalne pampersy - tylko te zielone (slep&play tańsza podróba=przesikiwanie + odparzenia, a te żółte new baby mają taką siateczkę, która przykleja się do pupci), a chusteczki z kolei tylko te z rumiankiem - biało-zielone (po ciemnozielonych i slep&play mega odparzenia),
- po 3 - pampersy lidlowskie TOJOURS - jak dla mnie rewelacja! Niedrogie i skuteczne :) Chusteczki też mogą być
- po 4 - rosmanowskie Babydream pieluchy takie sobie, chusteczki mogą być (niebieskie), pieluchomajtki do pływania - beznadziejne..
- po 5 - Huggies pieluchy na poczatki OK, potem dzieciaki przesikiwały, chusteczek nie używałam
- po 6 - HAPPY - beznadzieja, sztywne i okropne,bleee, chusteczki z aloesem OK
- po 7 - najlepsze chusteczki według mnie to: BAMBINO i NIVEA

A teraz zaskoczę wszystkich :-)- ja przez pierwsze 2-3 miesiące zamierzam trzymać dziecię na pieluchach tetrowych :tak::tak: Tylko pampers na noc i na wyjście. Pewnie wydaje się to co niektórym dziwne,ale tetrowe pieluchy wspaniale działają na stawy biodrowe.

Co do zakupów drobiazgowych...
Ja zamówiłam właśnie z apteki internetowej kolejną porcję leków (witaminy,magnez,żelazo), a przy okazji:
- podkłady poporodowe Bella Mamma
- wkładki laktacyjne Baby Ono
- maść Bepanthen
- smoczek anatomiczny świecący w nocy CANPOL Produkty - Canpol + łańcuszek do smoczka z autkiem -> Łańcuszek do smoczka z klipsem "Autko"
- szczoteczkę + grzebyszek dla dziecia
- płyn do kąpieli z oliwką NIVEA -> Nivea Baby, Nutri Sensitive, Płyn do kąpieli z oliwką - opinie internautek o kosmetykach w polskim katalogu opinii o kosmetykach KWC - Kosmetyk Wszech Czasów (KWC)
- herbatkę z kopru włoskiego po 1 tygodniu życia
- podgrzewacz Baby Ono -> BabyOno, Podgrzewacz elektryczny do butelek, uniwersalny - Ono Paweł Antczak - Świat niemowlaka - Smyk.com
i tyle ;)

Zostanie jeszcze dokupić butlę NUK (innej nie chcę :p -> Akcesoria dla niemowląt marki NUK - Smoczki do butelek NUK), pampersy (ja kupuję od razu rozmiar 2, bo jest od 3-6kg), chusteczki oliwkowe z pudełkiem (bo potem nie wysychają) i łóżeczko.
Ręczniki z kapturkiem, kocyki i jaśki mam po dzieciach.
 
Persefona podziwiam wyczynu z pieluchami tetrowymi :p
ja zamierzam pieluchę tetrową zwijać i od poczatku wkladac w nogi :)

co do pieluch:
- HUGGIES masakra jak dla mnie, gorszych nie używalam :p za to lubie ich zielone chusteczki szkoda ze drą sie jak kartka papieru...
- DADA żeby nie te odparzenia u córki by byly nieżłe :p
- LIDLOWYCH nie używałam ale też slyszałam dobra opinie :)
- HAPPY też nie używałam
- PAMPERS uwielbiam PREMIUM CARRE ale są dość drogie chyba ze jest jakas dobra promocja... żółte 1 i 2 się sprawdziły najbardziej :) chusteczki uwielbiam niebiesko-zielone BABY FRESH są super nawilożone i elegancko usuwają kupki ;]
- BABYDREAM (rossmanowe) bylam zadowolona z nich przy większych rozmiarach jak bedzie z małymi wyjdzie w praniu ale przy tak częstym zmienianiu pampersów to się opłaca.... chusteczki MASAKRA

więc pewnie każda z nas musi podpasować pod siebie pampersiaki i chusteczki :)
 
reklama
Ja Wam powiem, że pieluch i chusteczek nie ma co na zapas kupować, dopóki się właśnie nie przetestuje - każda pupa inna i to, co się sprawdza na jednej rewelacyjnie, na innej może być masakrą ;-)

Z mojego doświadczenia pieluchowego:
DADA całkiem w porządku (chusteczek nie próbowałam), ale ostatnio jakby trochę spadła jakość w porównaniu np. sprzed roku....
Huggies u nas kompletnie nie podpasowały
Babydream z rossmana - niby ok, ale miałam wrażenie, że małemu w nich źle (teraz podobnych odczuć nie zauważam)
Lidlowskie - ok, ale bez rewelacji; poza tym jak wyliczyć dokładnie za szt. to cenowo rewelacji nie ma
PAMPERS - premium care (białe z siateczką - ta, do rozmiaru 3) sprawdzały się u nas na początek właśnie rewelacyjnie
zielone - w porządku (zakupy na promocjach, bo wtedy cenowo = jak DADA)
pomarańczowe (sleep&play) jak dla mnie porażka zupełna
Fitti (tańsza wersja z biedronki) - ODRADZAM; zapinane na przylepce - jednorazowego użytku (a jak np. idziemy do lekarza i trzeba tylko rozpiąć pieluchę?), sztywne, przesikiwanie bokiem było na porządku dziennym
Vibelle (ALDI) dla mnie rewelacja (szkoda tylko, że najbliżysz aldi 50 km ode mnie, zupełnie nie w tę stronę, gdzie jeździmy); chusteczki akurat mi nie podpasowały
I TETRA - tak, tak, persefona - nie Ty jedyna; ja też tetry używałam, ale raczej z uwagi na to że w tetrze lepszy przewiew. Teraz też na pewno będzie w użyciu od czasu do czasu, a jak się pierwsze stolce unormują, to tym razem dopilnuję, co by w wielorazowe zainwestować (przy Rafale tak długo się zastanawiałam, aż doszłam do wniosku, że już nie warto)

Fajne i szczere opinie można też znaleźć tutaj - zresztą ogólnie bardzo polecam tego bloga ;-)

Dzieciowo mi! | Recenzje artykułów dziecięcych
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry