reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

Oj zakupy się udały. Kupiłam całą siatkę ubranek : głównie bodów, koszulek z dłuższym rękawkiem, i śpiworek do spania. Za wszystko zapłaciłam całe 12,50 :-)

Super, tyle to ja zapłaciłam za najtańsze body...bo za drugie już 17pln. Jak będę w Polsce to też się muszę wybrać na jakieś polowanie. Ja z tych nie buszujących po seconda-handach ale może i mi uda się coś upolować fajnego.

jak dotąd to i bodziak z c&a "genius inside"

Oooo widziałam go też:)


Czapelka super zestawy. Ja dziś oglądałam jakieś bodziaki-bezrękawki najprostsze to trójpak wychodzi ok.150-200kč (24-35pln)...zatem pójdę waszym tropem.
 
reklama
DzikaBez - JA mam hamaxa i jestem bardzo zadowolona. Z minusów - trzeba go napradę dobrze zamontować bo można środek ciężkości "zgubić" i jak będziesz zsiadała z roweru podniesie Ci przód do góry. Jak już to ogarniesz to jest OK. W tym momencie córka mojej siostry używa bo Olivier już wyrósł a ma tak dobrą jakość, że Franek z powodzeniem skorzysta. Zrobiły się tylko lekkie rysy na plastiku ;-) z pochylania nie korzystałam bo ja długo na rowerze nie jeżdżę (nad zalew i spowrotem ok. 5km) i Młody nigdy nie zasnął.

Na kierowniku woziła go w wiklinowym koszyku moja Mama. Ja wsiadłam raz i nie powiem fajne to ale czasem zdarzyły się niebezpieczne sytuacje np. położył rączkę koło zaczepu i jak wjechali na dziurę przytrzasnęło mu skórę - jaki był płacz i rana nie muszę Ci pisać. Dodatkowo nie masz możliwości pełnego sterowania kierownicą bo fotelik zwłaszcza taki z podpórkami pod nóżki potrafi ją zablokować :szok:

Katka wydaje mi się, że pieluch wielorazowe to fajny pomysł - ja się boję jednak - za wygodna jestem. Poza tym chyba nie dysponuję takim budżetem, żeby zakupić wszystko na raz. Może Dzikia napiszesz jaki jest koszt zakupu zestawu STARTOWEGO? Jak przechowujesz brudne pieluszki? Przez 3 dni nie robi Ci się brzydki zapach w domu? Czy są jakieś sposoby??
 
Przeniosłam treść z czerwcowego wątku tutaj może komuś się jeszcze przyda.
Katka- ja używam właśnie takich jak na zdjęciu, ale jak kupowałam jeszcze 2 lata temu to były tańsze, jak bys chciala to taka babka z krakowa robi bardzo bobre, była juz kiedys w pytaniu na śniadanie i ostatnio w dtvn, ja zdecydowałam się z róznych wzgladów, bardzo mi się podobały, ale jak dla mnie najwazniejsze są pieniądze, oszczędność duza zwłaszcza jak planujesz kiedyś drugie dziecko,

To jest temat który wałkuje od wczoraj. Pomogły mi nieco filmy SrebrneAkacji z YT:
http://www.youtube.com/watch?v=uHFOMfTkCFM
Już poznałam wstępnie typy, ceny, firmy.
Na allegro (mnie interesują kieszonkowe pieluchy) zestaw można kupić od 20-do30 pln z dwoma wkładami.
Tak jak wspominasz, na początku chyba będą jednorazówki może przez 1 miesiąc. Ponieważ jak wrócę do Polski z małym lub jeszcze przed narodzinami to zostanę potem sama, w sensie że nie mam pomocy, blisko rodziny itp. i pewnie dochodzenie do siebie po porodzie trochę zajmie. Ale jestem bardzo zainteresowana tematem. Pranie mnie nie przeraża za to kalkulacja jest prosta: Ile zaoszczędzisz?

Ponadto krąży twierdzenie, że dziecko z wielorazówek można szybciej nauczyć korzystania z nocnika bo ma czucie, kiedy mu mokro itd.

Tutaj całkiem niezłe z allegro: Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
dla ambitnych i szyjących mam jest masa stron m.in (ale to nie dla mnie): http://www.ekopielu****emy.pl/

oprócz tego masa innych firm ale ceny już wyższe np. maylily czy małe me - tutaj koszt to już dochodzi do 100pln za pieluszkę :/

Postanowiłam poruszyć temat ponieważ jestem tzw. pierworódką i chcę się poradzić mam z doświadczeniem z wielorazówkami.
Podaj prosze więcej informacji lub namiary na sławną panią z okolic Krakowa.
 
Ostatnia edycja:
Ja termometr mam taki, nie jest tak dokładny jak rteciowy ale przy dziecku wystarcza
TERMOMETR na podczerwień TECH-MED TM52Z dla dzieci (2976430437) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
dziewczyny w sprawie pieluszek to tak, można wydać 400 zł można i 1500 wszystko zalezy od opcij którą wybierzemy, tak jak pisałam ja kupiłam ok 2 lata temu i były jeszcze tańsze. Pieluszki są różne takie już gotowe to użycia i takie do złozenia (otulacz+wkład), do otulacza można tez włożyć tetre (najtaniej ale efekt najmniej wizualnie zadowala bo dziecko ma duża pupe i czasem może mu to przeszkadzać, jak jest jeszcze małe)
Ja wydałam ok 1000, (na chrzciny zazyczyłam sobie zamiast kopert i prezentów) ale mam duzo, pieluch, starcza mi na 3 dni. Mam ok 12 kieszonek (to takie gdzie go srodka wkładamy wkład, do prani wyjmujemy i schnie szybko, 10 formowanek (je też wkładamy do otulacza, sa bardzo chłonne ale pupka dziecka większa, 6 otulaczy i ze 45 wkładów.
Pieluszki schną róznie, w słoneczny dzień mikrofibra schnie z 3-4 h, bambus ok. 8, teraz susze na strychu i czas schnięcia 3-4 razy dłuzszy z tym że tam jest wilgoć i zimno (dach jest nie ocieplony)
Ci do prania to używamy proszków dla dzieci do tego proszek antybakteryjny (18 zł starcza mi na ok 4-5 mc), 40 stopni prania, pieluszki trzymam we wiaderkach z przykrywka, jezeli jest zamknięte nic nie czuć, ale gdy wrzucam kolejną to czuć mocz, dlatego kropi sie to olejkami np. lawendowym które maja jeszcze własciwosci antybakteryjne.
Kupki wiadomo trzeba spierać, ja użwam prysznica, schodzi bez problemu, są jeszcze specjalne papierki.

Ja pieluszki mam takie ( teraz cena jest duzo wyzsza, ale ja na częśc polowałam na allegor, duzo kupiłam od babki której dziecko w żłobku musiało miec jednorazówki, pieluszki były nowe ok. 30 % taniej)
tu akurat używki ale te firmy Tots Bots,Ch B,Wonderoos (2974732215) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Pielucha Wielorazowa Tots Bots ZESTAW rozm.1 (2928287443) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Close Parent AIO minkee "Grape Jam" (2981945294) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
wkładki wkłady pieluszki wielorazowe z mikrofibry (2980869820) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
te ostatnie to wkłady, czyli tak jak tetra wkładamy do otulacza i wymieniamy sam wkład, a otulacz jak jest czysty (nie ma kupki) mozna uzyć parę razy, ta pieluszka z trzeciego linku to otulacz+ wkład, wiec jak wkład zasikany mozna włozyć innt (tańczy np. ten z ostatniej i uzuwać w ten sposób)

Większosć pieluszek to all in one czyli rosna z dzieckiem, powiększa się albo przez napy albo przez gumki, otulacze są tez często na wymiar dziecka (waga) i wtedy sa bardziej dopasowane
Niektóre pieluszki są śmieszne i zbawine wyglądają pod sukienką
KACZUCHY BABYETTA Urszula Urbańska
a tu otulacz OTULACZ PISZCZELÓWKA S-XS BABYETTA Urszula Urbańska
A tu moja córka z tatą na chrzcinach kuzyna (troche nieostre ale chyba widać czaszki- ubrałam do koscioła:szok:)
pieluszka.png
A tu miała ok 7 tygodni (drugie zdjęcie to sama formowanka, jeszcze bez otulacza, mój M. mówił wtedy na nią tarzan)
IMG_6203.jpgIMG_0369.jpg
 
Ostatnia edycja:
Oooo tez taki termometr w nocy wypatrzyłam.
Akurat o aspekcie ekologicznym myślałam najmniej zagłębiając się w temat pieluch.
Bardziej to, że jednorazówki utrzymują większe ciepło (np. jąderek u chłopaków) i nie są oddychające, ponadto cena (45-60pln za paczkę pieluch na tydzień).
Zamierzam spróbować. Czy się poddam zobaczymy. Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że podołam a pranie nie jest dla mnie wielkim problemem ponieważ mąż trenuje i tak pierzemy dość często.

Chcę spróbować te kieszonkowe z wymiennymi wkładami z mikrofibry (tak jak wspomniałaś, czytałam bambus dłużej schnie) oraz tzw.papierki do kupek.
Znalazłam jeszcze pupus: Pieluszki z kieszonką | wzorzysty PUL | Pieluszki wielorazowe - tanie, ekologiczne i piękne!

Mam pytanie czy Ty je prasujesz? Wkład pierzesz schnie i jest ok ale samą pieluchę kieszonkową?
I piszesz, że używasz....przerzuciłabyś się na jednorazówki?

PS te czachy do kościoła - the best :)
 
Ostatnia edycja:
Kochane a możecie polecić jakiś sklep on line gdzie można kupić całą wyprawkę w jednym miejscu ? Teraz znajduje jedną rzecz na allegro u jednego sprzedawcy, chcę następną a tam już jej nie ma :wściekła/y:

Co do tych pieluszek wszystko prosto wygląda jak się o tym czyta przynajmniej dla mnie. Boje się że gdybym się zdecydowała to bym sobie nie poradziła... Takie same obawy mam w związku z chustowaniem Maleństwa.
 
Ostatnia edycja:
Katka- pieluch nigdy sie nie prasuje no chyba ze tetre, bo otulacze i kieszonki zniszczysz, maja tam taki materiał który po wyprasowaniu nie nadawał by się do uzytku, co do tych jąderek u chłopców to też czytałam, słyszałam ze mogą powodować bezpłodnośc przegrzane jądra, teraz w okres rozrodczy wchodzi pierwsze pokolenie pampersiaków i wiadomo jak to teraz z płodnościa u męzczyzn, pozatym jednorazówki są nasączone mnóstwem substancji, no i koszt ok 120-200 zł miesięcznie a pampersowe dzieci często trudno oduczysz przed 2,5 rokiem zycie (nie mówię ze wszystkie), ja czasem uzyje jednorazówki- zwłaszcza w podroży bo mała wtedy kupe robi
Ale jak narazie nie żałuje, jest szansa że przy tym dziecku nic nie wydam na pieluchy (samo pranie) więc uważam ze oszczędność spora, choć nie powiem jednorazówki są bardzo wygodne
 
reklama
Do góry