reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mam i maluszków:)

reklama
no to ok. kurcze ja caly czas sie obawiam zeby tylko nie bylo za male to wszystko, no ale dziecko jak jest malutkie to nuzki i tak ma podkurczone prawda??
Poczytalam troszke i zrobie tak te co mam na 56 to ok. moze z dwa pajace jeszcze dokupie i wystarczy,a reszte bede kupowac na 62,zawsze mozna dokupic przeciez
 
Ostatnia edycja:
Ubranka na pierwsze miesiące należy skompletować w 2-3 rozmiarach, od 56 do 68;


  • śpiochy 4 szt. (2 rozmiar 56, 2 rozmiar 62)
  • body z krótkim rękawem 7 szt. (3 rozmiar 62, 4 rozmiar 68);
  • body z długim rękawem 7 szt. (3 rozmiar 62, 4 rozmiar 68);
  • bluzeczki z długim rękawem (rozpinane) 3 szt. (rozmiar 62);
  • kaftaniki 3 szt. (2 rozmiar 56 i 1 rozmiar 62);
  • pajacyki (w tym 2-3 grubsze na chłodniejszą porę roku) 6 szt. (1 rozmiar 56, 2 rozmiar 62, 1 rozmiar 68);
  • śpiochy 4 szt. (2 rozmiar 56 i 2 rozmiar 62);
  • sweterki, polar (rozpinane) 1-3 szt. (1 rozmiar 62 i 2 rozmiar 68)
  • czapeczki (2 cienkie bawełniane, 1 grubsza, najlepiej wiązane);
  • skarpetki 5 par (od rozmiaru 62);
  • rajstopy (na chłodniejsze dni) 2 szt. (od rozmiaru 62);
  • łapki (niedrapki) 1-2 szt.;
  • śliniaki bawełniane 2 szt.;
  • kombinezon jednoczęściowy z kapturem, zakrywający stopy i rączki (na jesień i zimę) – jeśli dziecko urodzi się jesienią lub zimą najlepiej w rozmiarze 62 lub 68, aby starczył na całą zimę.

Znalezione w necie
 
caroline bardzo ladne te ciuszki, zwlaszcza buciki! no i nawet opaseczka dla malej elegantki juz jest :-)
columbina ja tez mam 3 butelki i mysle, ze starczy.
Emilia super ciuszki wybral synek dla siostrzyczki :-) ma gust chlopak!
 
columbina to zależy czy chcesz karmić piersią czy od razu pokarm sztuczny. Bo jeśli piersią to wystarczy Ci na początek jedna butelka - na wodę. Ale ja np mojego synka dopajałam wodą dopiero jak zaczoł jeść coś innego niż moje mleczko, czyli jak miał 3 miesiące.

ja za to mam problem z pampersami, bo przy synku zaczeliśmy od dwójek, a teraz na ślub jak posiliśmy zamiast kwiatów o coś dla malucha to w sumie uzbierało nam się 3 paczki pampersów jedynek. Będe musiała się zamienić albo odsprzedać.

Właśnie jeśli chodzi o ubranka to nie przesadzajcie z tymi w rozmiarze 56! Ja miałam kilka ubranek w tym rozmiarze, a synek był w nich tylko w szpitalu, bo miałam je w torbie. W pajacykach miał podkulone nóżki a body z długim rękawkiem były przykrótkie. Urodził się i miał 59 cm :p więc my od razu w 62 ubieraliśmy go i one były ok a niektóre nawet lekko opięte. ;p
 
Super zakupy i ciuszki dziewczyny.
Któraś z Was ostatnio pytała o termometr bezdotykowy.
Sama nie załapałam sie na te z Lidla i zrobiłam mały rekonesans.
Chyba sie na ten zdecyduje :) mialam go w rekach i jest świetny, pomiary pracyzyjne z roznica 0,1-0,2 stopnia.

BEZDOTYKOWY termometr NC100 Microlife NC 100 HIT! (2720384503) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a tu macie opinie o nim:
Microlife NC 100 opinie użytkowników - Cokupic.pl
 
dotka85 ja go miałam przy synku sprawdzał się świetnie do momentu aż mały utopił go w toalecie ;p ;p teraz zastanawiam się nad tym

BEZDOTYKOWY TERMOMETR MICROLIFE NC120 ! PROMOCJA! (2720184366) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ale bardzo możliwe że jak zobacze go na żywo to kupie znów tamten ;p Miałam jeszcze ostatnio taki

ELEKTRONICZNY TERMOMETR 5w1 !!! CORMED HV-T46 nowy (2693478850) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ale nie polecam. Przy trzech pomiarach temperatury co 2-3 sekundy temperatura różniła się czasem o 2 stopnie więc na pewno nie był wiarygodny. Natomiast przy microlife nigdy mi się to nie zdarzyło.
 
reklama
Ok dzieki, a wiesz czym rozni sie ten Microlife NC100 od NC120? ten NC100 jest chyba nowszym modelem, design tez bardziej mi sie podoba :)

Ty na allegro kupowalas czy w jakims sklepie medycznym?
 
Do góry