reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla malucha i mamy :-)

Virtuti chodzi ci ze pępek przed tym jak odpadła pepowina. Ja właśnie nie moczylam. Tzn jak przypadkiem to trudno ale specjalnie nie.

Neilaaa mam takie same odczucia co do pierwszej zmiany pieluchy. Na dodatek od razu była smolka bo dostałam go po 6 h i pamiętam że pomagała mi dziewczyna z łóżka obok która była tam już tydzień z córką po porodzie.. I do tej pory pamiętam zapach tamtych chusteczek nawilzanych.

Rybki mój też nie lubi ciepłej raczej taką letnia wodę.

Klaudusia może femibion, Pregna Plus lub elevit ale polecam zajrzeć do apteki internetowej Gemini super ceny więc warto. Zresztą tam cała wyprawkę można kupić kosmetyczna i wiele innych.

Luckychoice musisz patrzeć na wielkość gondoli dzieci pewnie tak średnio do marca powinny jeździć w gondoli więc długość ma znaczenie. Patrz też na koła raczej pompowane i z amortyzatorami. Hm raczej fotelik bym wzięła osobno z dobrej firmy nie z tych 3 w 1.
Co jeszcze Budka czy zasłania dziecko. No i koła zależy od terenu ja miałam skrętne
Ja wózka raczej nie wozilam w samochodzie więc duży był ale i wygodny. A no i jak się prowadzi tobie i mężowi

Może niech dziewczyny napiszą co one myślą
 
reklama
Podejrzewam, ze sa rozne "szkoly"z tymi uszami i pepkiem. Kylie kapalam codziennie, od drugiej doby i zawsze ja cala moczylam. Poki co uszy jej nie odpadly, nie chorowala, a pepek sue zagoil i odpadl jak nalezy :) Mysle, ze to kwestia indywidualna. Tak jak wozek. Kazdy ma inne kryteria. Ja patrze przedewszystkim, zeby byl kompaktowy do auta, bo my sie szlajamy :)

A ja popelbilam kolejna zbrodnie. Zamowilam reczniki, myjki, pieluchy, poduche do przebierania czy jak to sie tam zwie i o jezu jeszcze pare gadzetow na komode. Zakrawa mi to na chorobe zakupoholicza :/



Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Paulina o tak! X-landery mają małą gondole. U mnie w rodzinie raczej duze dzieciaczki sie rodzą i kuzynka po 4 mcu juz musiala przekladac małą do jakiegoś przechodniego porzyczonego wozka z dużą gondolą. Ja mam emmaljunge tez z jasną skorą i osobiscie tego nie polecam. Po pierwsze wszystkie materialy z tego wozka mozna teoretycznie zdjac i wyprac w pralce. Niestety skory nie wypiorę. Po drugie u mnie akurat nie ma wkladki materialowej w spacerowce i dzieciaczkom latem mocno grzeje sie cialko. Musialam odkupic od kumpeli uzywana spacerowke emmy i na lato zakladam jej gorę na moj stelaz.
Po za tym, że skora polecam wszystkim tą firme bo wozki są na prawde nie do zajechania. Moj juz jezdzi z drugim dzieckiem i pojezdzi na pewno z trzecim. Nic mu nie jest a w miarę mozliwosci spacerujemy codziennie i przewaznie po lesie. Są tez duze i raczej cięzkie ale ja mieszkam w domu i mam na niego miejsce wiec akurat dla mnie to nie problem. Cena niestety dosc wysoka ale mozna kupic uzywany w super stanie.
 
O wlasnie taki mam ;)
 

Załączniki

  • 1459623327906.jpg
    1459623327906.jpg
    38,1 KB · Wyświetleń: 127
Ann tak, mam na myśli kikut. Według mojej położnej można go moczyc, tylko później trzeba pamiętać o porządnym wysuszeniu i spsikaniu octaniseptem.

Pierwsza zmiana pieluchy należała do męża. Zaraz po tym, jak wyszedł do domu oczywiście musiałam zrobić to sama i w trakcie wyszła smolka, myślałam, że zemdleje na miejscu :p

Jeśli chodzi o dużą budę wózka to polecam Jedo Fyn. Teraz jednak zamiast 3w1 bralabym 2w1 bez spacerówki, bo jest tragedia. Sama gondola to bajka, super się prowadzi, ma duże, pompowane koła i wysoki pałąk, który dla mnie jako wielkoluda był zbawieniem. Fotelik mamy Maxi Cosi Cabriofix i jego również polecam :). Wózek po złożeniu mieścił się w bagażniku Opla corsy i toyoty yaris także chyba dramatu nie ma :)

Generalnie lucky to musisz pomyśleć, na czym Ci najbardziej zależy w temacie wózka, bo niestety, idealnego nie znajdziesz...
 
Ja poprzednio mialam austin colleto 3 i mial tylko 1 wade mial za szeroki rozstaw kółek bo tylko w marketach moglam swobodnie wjechac miedzu regały.
Ale byl cudny gondola dosc duza prowadzil sie 1 ręką.
Teraz biore pod uwage : rozstaw kólek, wielkosc gondoli i zeby mozna ja.bylo podniesc do siedzenia, spacerowka rozkladana nie kubełkowa bo w nich dzieci raczej wisza nie siedzą, skrętne koła. Mozliwosc przekladania siedziska w 2 strony, dluga rączka bo m jest wysoki. Przedluzana budka w spacerówce konieczna i dosc duzy kosz na zakupy to chyba tyle.
 
Dziewczyny a jakie macie zdanie na temat wózków firmy expander? Bo mi się takie podobają... są w miarę lekkie chyba duża gondola.. macie jakieś doświadczenie?
Ja mieszkam na 3piętrze więc musi to być leki wózek..
I akurat nie chce mieć skrętnych kół ani pompowanych bo na moim terenie raczej się nie sprawdzają..

Napisane na ALE-L21 w Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry