reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

Cześć dziewczyny!
Termin rozwiązania mam na koniec września tj. 28.09.09- czy jesteście już spakowane do szpitala, bo ja wczoraj wieczorem zaczęłam kompletować torbę. Co zamierzacie przygotować dla dzidzi do ubrania na wyjście?Ja postanowiłam spakować: bodziaczek, bawełniany pajacyk (z prosiaczkiem ;D), sweterek z kapturkiem, skarpeteczki/buciki, cienką czapeczkę, ewentualnie kurteczkę, czapeczkę, rożek i kocyk. A wy?
Mam jeszcze jedno pytanko-moja Hanulka od soboty strasznie się wierci w brzuszku. Wiem, że powodem do zmartwień może być brak lub słabe ruchy, ale zastanawiam się czy takie wzmożone ruchy są w porządku.
Pozdrawiam Edyta
 
reklama
edith_80 brak ruchów lub osłabione nie sa powodem do zmartwien bo to normalne przed porodem wiec w razie co nic sie nie denerwuja to ze odczuwasz silniejsze ruchy to chyba tymbardziej :)masz ruchliwe dzieciatko w brzuszku. moja corcia tez byla ruchliwa bardzo i az bylam zdziwiona bo ruchy powinny slabnac a ona 3 dni miala takie na pelnych obrotach az w koncu przyszla na swiat :)
 
Edith- ja spakowałam : koszulkę, kaftanik, śpiochy , na to pajacyka z weluru (gdy bedzie chłodno) oraz czapeczkę i kocyk. My wracamy autem, więc w śpioszkach lub pajacyku do fotelika , a jakby lało, a leje często, to przykryję kocykiem. Tutaj nie ubiera się dzieci zbyt grubo, już się przyzwycziłam i też raczej ubieram się lekko.
 
edith_80 brak ruchów lub osłabione nie sa powodem do zmartwien bo to normalne przed porodem wiec w razie co nic sie nie denerwuja to ze odczuwasz silniejsze ruchy to chyba tymbardziej :)masz ruchliwe dzieciatko w brzuszku. moja corcia tez byla ruchliwa bardzo i az bylam zdziwiona bo ruchy powinny slabnac a ona 3 dni miala takie na pelnych obrotach az w koncu przyszla na swiat :)

brak ruchow jest powodem do zmartwien. wiem, bo jestem w temacie. moja Mala sie pepowina owinela i w razie braku ruchow mam NATYCHMIAST jechac do szpitala. zapisuje nawet na kartce co ile sie rusza. pod koniec ciazy ruchy slabna fakt, ale calkowity brak ruchow nie jest niczym dobrym. czytalam, ze do szpitala nalezy sie zglosic rowniez wtedy, gdy ruchy dziecka sa zbyt gwaltowne w porownaniu do tych, ktore zwykle wystepowaly. nie chce nikogo straszyc, ale warto zwracac uwage na to. moja znajoma przezyla wielka tragednie w zwiazku z brakiem ruchow wlasnie.
 
juz kiedys o to pytalam, ale tyle tu wpisow, ze nie znajde szybko;) czy ktoras z Was ma monitor oddechu? ja chce kupic, ale nie wiem jaki. podobaja mi sie te polaczone z niania elek. Ale sa tez takie, ktore sie przyczepia do pieluchy, a nie pod materacyk. wiele dziewczyn podobno jest zadowolonych z firmy AngelCare. jak sadzicie?
 
Dzięki za wszystkie odpowiedzi zarówno te dotyczące ubranek jak i ruchów dzidzi. Wczoraj tj. we wtorek pojechałam do szpitala, tam wykonano mi KTG, USG i zostałam zbadana. Lekarz powiedział, że na dzień dzisiejszy nie widzi żadnych uchytnych niepokojących cech czy zagrożeń dla dziecka więc zasugerował bym wróciła do domu a w razie czego ponownie się zgłosiła lub została na obserwacji. Wybrałam pierwszy wariant. Wróciłam do domu i poświęciłam cały dzień na relaks....i mała się uspokoiła tzn. plumka sobie jak dawniej- bo przez ostatnie dni zachowywała się jak kot uwięziony w worku. Nie mniej jednak czuję się niespokojna. Chciałabym mieć już ją przy sobie cała i zdrową i pewność, że nic złego juz się nie przydarzy.
 
gatta czytałam gdzieś wypowiedzi dziewczyn o monitorach Angelcare i bardzo chwaliły tylko cena jest okropna bo coś kolo 500zł:baffled: ja przy Julce nie miałam i teraz tez nie kupuje- jakos czuje ze moje dziecko jest bezpieczne....

Moze poczytaj o zagrożeniach nagłej śmierci łóżeczkowej to sie zdarza na prawdę bardzo rzadko i trzeba np pamiętać żeby dziecko nie spało na brzuszku...

edith na pewno wszystko będzie ok a już moment i będziecie razem po tej stronie brzuszka:tak:
 
gatta czytałam gdzieś wypowiedzi dziewczyn o monitorach Angelcare i bardzo chwaliły tylko cena jest okropna bo coś kolo 500zł:baffled: ja przy Julce nie miałam i teraz tez nie kupuje- jakos czuje ze moje dziecko jest bezpieczne....

Moze poczytaj o zagrożeniach nagłej śmierci łóżeczkowej to sie zdarza na prawdę bardzo rzadko i trzeba np pamiętać żeby dziecko nie spało na brzuszku...

edith na pewno wszystko będzie ok a już moment i będziecie razem po tej stronie brzuszka:tak:
kaluska- dzieki za odp. czytalam o tym sporo. opini o sprzecie tez, ale myslalam, ze moze ktoras z Was miala. ostatnio preczytalam, ze zwieksza sie to ryzyko, gdy kobieta miala helicobacter pyroli. ja bralam przed ciaa jeszcze antybiotyk na te bakterie, a ostatnio znowu mnie jakos tak zoladek pobolewa, wiec martwie sie, ze mi sie wrocilo swinstwo. pamietam, ze przy Synku ciagle sprawdzalam czy oddycha, a teraz sobie pomyslalam, ze to mi da jakis spokoj. a cena faktycznie srednio zachecajaca;)
 
reklama
gatta ja kupilam taki: Buy Tommee Tippee Monitor 6 with Sensor. at Argos.co.uk - Your Online Shop for .

jestem z niego zadowolona.Amelka urodzila sie 3 tyg przed terminem-oddychala ladnie a jednak kilka razy sie zdarzylo ze alarm sie wlaczyl...:zawstydzona/y:
kupilismy go i nie zaluje wydanych pieniedzy.spie spokojnie i wiem ze w/w to uslysze ze cos sie dzieje i moge zareagowac a tak moglo sie juz roznie skonczyc:zawstydzona/y::baffled:
 
Do góry