reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

reklama
Ja używałam w sumie 1 rożka... i to przez bardzo krótki czas dopóki nie oswoiłam się z opadającą główką:tak:. Właściwie to jestem przeciwna krępowaniu dzidziusia w rożkach. Chodzi o biodra- które w takim rożku są całkiem niefizjologicznie skrępowane (wyprostowane nóżki). Wiem że dziecko w macicy ma ciasno, ale nogi ma zgięte i odwiedzione w stawie biodrowym, a nie proste. To nie jest moja własna opinia, ale wynik konsultacji z pediatrami, ortopedami i położnikami:sorry::nerd: no i tego stanowiska się będę trzymała:tak:
 
A ja mam do Was mamuśki pytanko - Czy któraś z Was kupowała może pościel dla dzidzi w Ikei?! Bo bardzo mi się spodobały, ale jeszcze nie miałam okazji zobaczyć ich na żywo i dotknąć. Co sądzicie? Myślałam żeby dokupić jeden taki komplet zwłaszcza, że i cena jest przystępna!
 
Wiecie co zaciekawil mnie ten rozek dla niemowlat - bo prawde mowiac nie wiedzialam o co chodzi , poszukalam na google i powiem Wam ze nigdy tego nie uzywalam :-D i tu w stanach nie widzialam , smieszne prawda
ja zawijalam moje niemowlaczki w bardzo lekkie bawelniane kocyczki i to zupelnie wystarczylo , w szpitalu pani pokazala mi przy Julce jak zawijac maluszka i tak tez robilam z Adasiem , a przykrywalam tez tylko kocyczkim zeby nie przepocic dzidziusiow ;-):tak:, to maje doswiadczenia
A w sobote kupilam 2 body dla mojego zlowika jedno z napisem : urodzony w 09, a drugie : swiat jest lepszy ze mna tutaj, oba sa biale wiec nie ma znaczenia czy dla chlopca czy dziewczynki
 
hejka
jesli chodzi o ubranka to ja polecam z TESCO, mają tam odziez cherokke i jeszcze jednej firmy i sa gatunkowo rewelacyjne bo moja siostra sprawdziła prawie wszytsko na swoim synku, mają super bodziaki z krótkim i dł. rękawkiem, bardzo dbre gatunkowo w 3 i 5-cio pakach, pajacyki w trójpakach z kubusiem puchatkiem, oprócz tego mase innych super gatunkowo i w rozsądnych cenach.
np. w intermarche widzialam super pieluszki flanelowe a są tez bardzo przydatne.
warto rozejrzec sie po marketach bo w kazdym mozna cos wypatrzec i nie koniecznie trzeba w typowo sklepach dla dzieci wydawac kupe kasy.
my juz mamy sporo rzeczy bo kupilismy ok temu z myslą o poprzedniej nieudanej ciąży ale teraz jak bede cos kupoac to dopiero w lipcu...
 
trochę doświadczenia wyprawkowego mam ,więc mogę napisać że ubranka najlepiej takie które będzie się łatwo i szybko rozpinać-częste przewijania :)Bardzo przydatne pieluszki tetrowe i różnej wielkości śliniaczki-maluszkom lubi się ulewać i lepiej założyć śliniak niż prać ubranko po 10 min noszenia.Kosmetyki lepiej kupić bez jakiś super pachnących dodatków tylko jak najmniej chemiczne-sudokrem niezastąpiony !Dziewczyny nosiłam w nosidełkach ale teraz rozważam kupno specjalnej chusty-kilka koleżanek ma i sobie chwalą-tylko nosidełko wydaje mi się bardziej bezpieczne dla wiekszego niemowlaka który sie wierci.
 
ja mam i chuste i nosidełko po siostrze i zobaczymy co sie sprawdzi, siostra baaardzo chwali sobie chuste!duzo jej używala a nosidełka mało, ale jak mam mozliwosc posiadania i tego i tego to wypróbujemy:-)
 
reklama
my kupujemy X Landera Xa ylko jeszcze koloru nie wybralismy,moja siostra ma X-1 juz 3 rok i jest zachwycona, poza tym większosc kolezank tez je ma a ceny przystępne.
 
Do góry