reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

Loliszka znalazłam na nich tylko "cuś" takiego:
wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Dystrybucja S.A.

o to super, czyli dzieć wcale nie musi spać poziomo. Kurcze to wiem na co patrzeć przy wyborze sprzętu dla małej, dzięki!
 
reklama
My mamy Besafe izi cos tam i ten doroslejszy tez bedzie z besafe'a na pewno.Firma norweska wiec one sa tutaj i w szwecji bardzo popularne.Poki co jeszcze siedzi w tym do 13 kg ale niebawem zaczniemy sie rozgladac
 
Alicja dzieki, hmmm no to nie wiem jak koleś to sprawdził bo pamki na 100% robi protect&gamble a jeronimo martins to ta pełna i główna nazwa biedronek, więc chyba pozostanie to zagadką. Tak czy siak my z nich zadowoleni :)

My przyznam nie zwracaliśmy przy wyborze fotelika uwagi na pozycje do spania, wyszłam z założenia że jak bedzie zmeczony to i tak zasnie. Chcieliśmy za to, żeby był montowany tyłem do kierunku jazdy w całym przedziale wagowym czyli do 18 kg (3-4 lata) a takich jeszcze niewiele jest na naszym rynku wiec mieliśmy okrojony wybór.

Sheeney my własnie mamy Besafe iZi Kid X3 Isofix - wygrał wszytskie testy to wiem na pewno i jeszcze to że dużo kosztuje...no i tyłem do kierunku jazdy montowany. Skandynawskie kraje ponoc uchodzą za lidera w kwestii bezpieczeństwa fotelików samochodowych.
 
Ostatnia edycja:
Sheeney my własnie mamy Besafe iZi Kid X3 Isofix - wygrał wszytskie testy to wiem na pewno i jeszcze to że dużo kosztuje...no i tyłem do kierunku jazdy montowany. Skandynawskie kraje ponoc uchodzą za lidera w kwestii bezpieczeństwa fotelików samochodowych.

To akurat trzeba im przyznac.A to tylko te sa tylem do kierunku jazdy??Ja myslalam,ze wszystkie male sa montowane tylem:sorry::baffled::szok::-) Jakos nie ogladalam innych bo odrazu wiedzielismy,ze chcemy besafea
 
My używamy nadal Huggisów, w między czasie były Dady z żabką i były też OK , a moja mama kupiła nam inne Dady 4 z hipopotami i one były jeszcze lepsze, mimo że Łukasz tak bardzo aktywny jest to NIC a NIC z nich nie wyciekło, nawet po nocy.. Niestety przekładając pieluchy w swoje miejsce wywaliłam opakowanie i nawet nie pamiętam jak wyglądało, chyba było dość jasne... orientuje się ktoś?
 
img0071dg.jpg


;-)
 
Sheeney w kategorii 0 czyli do 13 kg te pierwsze foteliki od urodzenia wszytskie są tyłem ale ten kolejny fotelik już nie, generalnie są przodem do kierunku jazdy te od 9 kg. ja tak strasznie szybko chciałam zmieniać to mi tu dziewczyny napisały żebym sie tak nie spieszyła bo te kolejne juz nie są tak bezpieczne z uwagi na to, że własnie nie są tyłem do kierunku jazdy ale BeSafe robi własnie te kolejne foteliki od 9 do 18 kg montowane tyłem d kierunku jazdy, w sumie to one są z przedziału wagowego 0-18 kg bo jest w nich wkładka niemowlęca, natomiast producent zaleca żeby stosować dopiero od 6 miesiąca zycia. Czytałam dużo na ten temat, ponoć mają wprowadzac zalecenie żeby wszytskie dzieci do 4 roku zycia jeździły tyłem bo przy zdeżeniu z predkością 50/h dziecko jadace przodem mimo fotelika ma uraz kręgosłupa bo ma za dużą głowę w stosunku do barków i zbyt słabe mięśnie grzbietu i foteliki montowane przodem do kierunku jazdy w tej grupie wagowej ponoć nie zabepzieczają kregosłupa szyjnego i głowy wystarczajaco, ale wiekszość firm robi przodem do kierunku jazdy dlatego ciężko to będzie przeforsować bo wiadomo kasa kasa kasa... Kraje skandynawskie są ponoć najbardziej zaawansowane w tym temacie, tam ponoć sporo dzieci do 4 roku życia jeździ tyłem do kierunku jazdy. W ogóle bardzo tam dbają o bezpieczeństwo dzieci, kalendarz szczepień skandynawski też jest najbezpieczniejszy i mają najniższą śmiertelność niemowląt na świecie.
 
Lolisza to prawda oni tu maja swira na punkcie bezpieczenstwa.SWzczepien na pewno nie ma tyle co w Polsce z tego co widzialam jak pisalyscie ale za to wszystkie sa darmowe.
Co do smiertelnosci niemowlat to slyszalam o tym ale na pewno nie wynika ona z rozwinietej czy zaawansowanej opiece lekarskiej.Aborcja tu jest legalna i nawet do 20 tyg mozna usunac ciaze wiec to tez wzielabym pod uwage w tych statystykach,ze jezeli u plodu podejrzewa sie jakas wade genetyczna czy chorobe to z miejsca proponuje sie aborcje...Poza tym mieszka tu tylko niecale 5mil ludzi wiec biorac pod uwage procent ilosciowo moze wyjsc tak samo..
 
reklama
ja laski używam dadę i sa takie jak papmki, mniej chłonne, ale wolę teraz Arka nauczyć szybciej na nocnik, przy Olce używałam Papmków długo,i to był błąd, bo przyzwyczaiła się, że ma mało mokre pampersy i jak się ją posadziło na nocnik to siadała, ale sama nie chciała i nawet teraz jak jej każe to idzie i zrobi, ale z własnej woli nie chce i wszystko obsikuje i sama ściąga, już jest za cwana i to prawda, że dzieci teraz nie chcą same sikać bo nie czują że mają mokro.
Młody ma też dady, tylko 3ki. Olka już prawie nie nosi, ale jak jej zakładam to też 3kę.

A my już mamy większy fotelik bo Arek długi jest ma 75 cm i w tamten już się od mca nie mieści. Ja mam Maxi Crosi Prior dla oby dwu.
 
Do góry