reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowe szaleństwo lutówek

ale to chyba dla takich malutkich dzieci leżących w gondoli więc wtedy kocyk nie spada, chyba że nastawiasz się na spacery z fotelikiem samochodowym, ale ja tego nie popieram :)
 
reklama
on typowo fotelikowy, ja sporo samochodem jezdze wiec fotelik u nas duzo w uzyciu bedzie ;-)

2 razy dziennie min bedziemy z Alkiem do przedszkola po starsza jezdzic :-)
 
Dobra, u mnie zaczyna się panika: jaki materac? Jaki?!?! Poprzednio miałam kokos-gryka, ale podobno kumuluje cośtam w sobie. To jaki? Pamięciowa pianka? Lateks? Co tam nakupowałyście?

my poprzednio mielismy gryka-pianka-kokos i sprawdzal sie super....

Mam pytanie o podkłady poporodowe. Muszę mieć coś takiego: Zobacz załącznik 527387 czy wystarczą jakieś duże podpaski? Polecacie jakieś konkretne?

podkłady polecam takie Poporodowe ginekologiczne podkłady dla Kobiet (2900151147) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Hej dziewczyny, jako że dopiero powoli zaczynam robić zakupy mam do Was pytań kilka :)

1. Jaką poduszkę do łóżeczka kupowałyście ? bo widze że są jakieś takie zwykłe 40x60 i poduszki klin. Nie wiem które lepsze ? a poszewki do tych poduszek klin to istnieją ? bo osobiście nie widziałam !!!
2. Ile koszul będzie mi potrzebnych na pobyt w szpitalu ? Dodam że mam koszule do karmienia ale w domu - tych bym się nie odwazyła założyć w szpitalu :)
3. Kupowałyście butelki dla szkrabów na początek ?
4. Jakie kosmetyki będą mi potrzebne dla dziecka na początek ?
5. Kupowałyście ręcznik specjalnie dla dzidziola ? bo tak sie zastanawiam czy to jest konieczne - sama w domu posiadam naprawdę dużą liczbę ręczników, gdzie 50% z nich nigdy nie była używana !!
6. Teraz o rozmiar stanika się rozchodzi, a więc piersi w ciąży nie urosły mi w ogole ;/ i tak sie zastanawiam, czy później troszke podrosną ? bo nie wiem jaki rozmiar mam kupić ! a problem polega na tym że noszę duże B albo małe C :)


Dziękuje za wszelkie sugestie.
 
1. ja polecam klin na poczatek, sa poszewki mozna kupic na allegro
2. ja mam 3 w razie czego mi dokupi maz lub przyniesie pizame
3.kupilam jedna butelke mala w razie W
4. ja kupuje oilatum do kapieli, po tym nie trzeba oliwkowac dziecka wiec z oliwki rezygnuje, w razie potrzeby z oilatum dokupie szampon, sudokrem maly w tym pudelku jest co sie w szpitalu dostaje po urodzeniu bobaska
5. dla Malego mam 2 reczniki, mysle ze normalny tez sie nada ;-)
6. w ciazy cycki mi urosly i staniki kupowalam 75-80 e-f do kramienia ten miekki kupilam 75d i spokojnie wejdzie mi tam jeszcze wkladka
 
Ja powiem to co Nam położna mówiła na SR.
1. Jeżeli dziecko nie ulewa do roku czasu nie potrzeba żadnej poduszki ano zwykłej ani klina który jak już podobno wkłada się pod materac więc raczej poszewka nie potrzebna.
2. U Nas w szpitalu w rzeczach wpisanych do torby są 2 koszule(szpital ma listę)
3.Ja dostałam 1 butelkę na targach Tommee Tippee i jedną na SR Lovi. Tak więc mam dwie ale nie biorę do szpitala.
4.Ręczniki dostałam od szwagierki i tez mam 2. Myślę,że zwykłe są w sam raz. Te mają tylko ten kapturek dodatkowo.
5.Nam mówiła położna,żeby zakładając stanik sprawdzać czy wejdzie Nam tam jeszcze dłoń. Ja kupiłam do szpitala jakieś 2 z h&m miękkie a jak laktacja się unormuje to kupie jakiś sztywniejszy.
 
1. Ja poduszki klin nie miałam i teraz też nie kupiłam. Miałam taką całkiem płaską poduszkę której zaczęłam używać jam młoda miała pierwszy katarek ok 4miesiąca i już ją zostawiliśmy a młoda się tak nauczyła że jak tylko widzi poduszkę to kładzie na nia główkę i przysypia :)
2. zależy jak długo będziesz leżała, jeśli standardowo 3 dni to 1 do porodu + 2 na pobyt. Ja na pobyt spakowałam 3
3. Ja dostałam chyba z 10 avent od lekarza, ale żadnej nie użyłam, myślę że jak coś to jedną możesz kupić ale chyba nie ma takiej potrzeby
4. Przy córce miałam i teraz też kupiłam: emolium emulsja do kąpieli, oliwka do natłuszczania (dzieci mają tendencje do łuszczenia skóry i niezastąpiona jest na ciemieniuchę), wata do pupci, waciki do higieny przed kąpaniem (mycie za uszkami i we wszystkich zgięciach + twarz), sól fizjologiczna do przemywania oczek (przemywałam codziennie przy kąpieli), mąka ziemniaczana do pupci przy zmianie pieluchy. to chyba wszystko
5. Ja dostałam 2 ale spokojnie jak masz dużo swoich to nie musisz kupować, tylko dobrze by było żebyś wybrała 2 dla maleństwa i używała ich tylko dla niego
6. po porodzie piersi mi jeszcze urosły. Musisz się zastanowić też czy będziesz używała np muszli laktacyjnych bo wtedy stanik musi być trochę większy. Ja kupuję zwykłe bawełniane do karmienia za 13zł więc jak się okaża za mała to kupię większe;-)


udanych zakupów
 
Jaki rozmiar staników kupiłyście? Sprzed ciąży czy obecny?
Trochę głupie pytanie ale niemam pojęcia jak to będzie po, czy rozmiar się zmieni czy już taki zostanie.
 
reklama
Jak będziesz karmiła to na bank cycki Ci urosną. Nie ma siły,żeby się zmniejszyły ;-) Kupuj dobry pod biustem(niektóre mają regulacje na 4 zapięcia)i z zapasem w miseczce.
 
Do góry