reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zajście w ciążę parę dni przed @

Truskawka0105

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Październik 2023
Postów
25
Hejka.
Pytam z ciekawości i czy jest to w ogóle możliwe.
Czy była może któraś z was w takiej sytuacji że zaszła w ciążę tuż przed spodziewanym terminem miesiączki(powiedzmy 3dni przed terminem) ? W wyniku czego miesiączka nie przyszła, testy negatywne a dopiero później zaczęły być pozytywne bo wiadomo że musiało się zagnieździć i zacząć wytwarzac Hcg.
 
reklama
Hejka.
Pytam z ciekawości i czy jest to w ogóle możliwe.
Czy była może któraś z was w takiej sytuacji że zaszła w ciążę tuż przed spodziewanym terminem miesiączki(powiedzmy 3dni przed terminem) ? W wyniku czego miesiączka nie przyszła, testy negatywne a dopiero później zaczęły być pozytywne bo wiadomo że musiało się zagnieździć i zacząć wytwarzac Hcg.
Owulacja może się zawsze przesunąć, więc w teorii jest to możliwe.
 
Hej, ja przy cyklach regularnych 30-31 dni zaszłam w ciążę ze stosunku w 26 dc :)
Test i beta pozytywne dopiero jakieś 2.5 tyg po stosunku.
 
Hej, ja przy cyklach regularnych 30-31 dni zaszłam w ciążę ze stosunku w 26 dc :)
Test i beta pozytywne dopiero jakieś 2.5 tyg po stosunku.
 
Hejka.
Pytam z ciekawości i czy jest to w ogóle możliwe.
Czy była może któraś z was w takiej sytuacji że zaszła w ciążę tuż przed spodziewanym terminem miesiączki(powiedzmy 3dni przed terminem) ? W wyniku czego miesiączka nie przyszła, testy negatywne a dopiero później zaczęły być pozytywne bo wiadomo że musiało się zagnieździć i zacząć wytwarzac Hcg.
Jak najbardziej znajoma przed samą miesiączka odbyła stosunek miała również krwawienie i dopiero jak zaczęła się gorzej czuć i kolejny okres nie przyszedł okazało, się że jest w ciąży.
 
reklama
Hejka.
Pytam z ciekawości i czy jest to w ogóle możliwe.
Czy była może któraś z was w takiej sytuacji że zaszła w ciążę tuż przed spodziewanym terminem miesiączki(powiedzmy 3dni przed terminem) ? W wyniku czego miesiączka nie przyszła, testy negatywne a dopiero później zaczęły być pozytywne bo wiadomo że musiało się zagnieździć i zacząć wytwarzac Hcg.

Pytanie o co pytasz, tak naprawdę.

Każda owulacja może się przesunąć, może być podwójna czy nawet potrójna. Może jej też nie być.
Nawet jak ktoś ma regularny cykl. Dodatkowo różne kobiety nawet z tą samą długością cyklu mają różną fazę lutealną, a więc i w różnych dniach owulację.
Do tego dochodzi kwestia partnera, żywotności plemników.

Jeżeli pytasz o sytuacje w której był jeden jedyny stosunek załóżmy w 25dc (bo weźmy standardowy 28 dniowy cykl) i potem w tym 28 lub 29 wychodzi test pozytywny to nie, nie ma takiej możliwości.

Natomiast np. ja mam tak, że u mnie nie ma takich cykli - one są raczej po czterdzieści do nawet kilkuset dni.
Więc oczywiście miałam sytuacje gdzie zaszłam w ciąże w teorii przed miesiączką bo owulacja była w tym 27dc - ale test wyszedł też 10 dni później, a nie dzień później ;)
 
reklama
Do góry