reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

reklama
ja bralam yasmine i moj ginekolog powiedzial ze nie musze odczekac przed staraniami bo te nowe tabletki maja inny sklad.
zwrocil tylko uwage ze moze pojawic sie ciaza mnoga a ta jest zawsze trudniejsza i niebezpieczniejsza...
no i oczywiscie przed staraniami powinno sie przez przynajmniej 3 miesiace brac kwas foliowy.
 
Witam wszystkich bardzo serdecznie i liczę na Waszą pomoc.. jestem troszkę podekscytowana ale bardzo szczęśliwa a mianowicie planujemy dziecko:-) mam do Was pytanie – jak poznać ciążę a dokładnie 5.09 miałam pierwszy dzień miesiączki po odstawieniu leków, lekarz mówił ze nie ma co czekać wiec wyliczyliśmy dzień płodny na 17/18. 09 i tego dnia „intensywnie” pracowaliśmy :-) pracujemy prawie codziennie i zastanawiam się jakie są efekty:-D Jedyna rzecz jaka zauważyłam to bardzo bardzo biały śluz – prawie jak śnieg:-) wizytę u lekarza mam na czwartek ale chce się dowiedzieć od Was coś więcej – dużo tego w necie, a i jeszcze kłucie jajników – raz jeden raz drugi… bardzo chcemy ale mam świadomość że to nie takie łatwe:-) czy może ktoś wie jak szybko będzie widomo u lekarza, lub z krwi badania np. zrobić:-) na wszelki wypadek:-) Będę bardzo wdzięczna za jakieś informacje J
 
ja biorę folik od około miesiąca, ale przedtem łykałam też przez ok 2 miesiąca suplement witaminowy (też z kw. foliowym)... mam nadzieję, ze to jest ok.
Zresztą szanse na fasolkę zaraz po odstawieniu pewnie wielkie nie są, to akurat dodatwkowy miesiąc czy dwa połykam ten folik :)
Agato - dziękuję.
Ja brałam Yasminelle i gin też mówiła że po nich nie trzeba odczekiwać... ale o mnogiej ciąży nie wspominała, a wręcz przeciwnie, że pierwsze cykle mogą być bezowulacyjne:szok:
 
brałam tabletki 21 szt (cilest) czyli licząc dni okresu to 26 dni mam cykl - teraz po odstawieniu tabletek nie do końca wiem jak sie on będzie kształtował :( ale licze ze zostanie tak :)
 
nessa jest wiele fajnych stronek o monitorowaniu cyklu :) moje obserwacje polegały na mierzeniu temperatury. Codziennie o 6 rano mierzyłam w pochwie tempkę i zapisywałam na wykresie. Jeśli nie ma ciąży to przed okresem tempka powinna spaść (np. do podstawowej 36,6). W moim przypadku temperatura 2 dni przed spodziewaną @ oraz w dniu spodziewanej utrzymywała się na poziomie 37,2 - 37,3 stopni. Później też nie spadała. Zatestowałam i dzisiaj jestem już w 36 tygodniu ciąży. To moje obserwacje :) Warto mierzyć temperaturę a przy tym obserwować jaki jest śluz np. przy podwyższonej a jaki przy obniżonej tempce :) notuj na wykresie wszystko: np. że krótko spałaś, że zmieniłaś termometr, że wypiłaś lampkę wina :) powodzenia ! :)
 
Witajcie...
ja odstawiam tabletki w najbliższy piątek (tzn. kończę opakowanie). I dajemy na luz z nadzieją, że dane nam będzie zostać rodzicami po raz drugi. Przyznam, że im szybciej tym lepiej :D
Moja gin pozwoliła zacząć starania zaraz po odstawieniu. Opinie są różne - odczerkać cykl, dwa, pół roku... ja zaufałam mojej gin przy pierwszej ciąży, to zaufam i teraz.
Ostrzegła mnie, że pierwsze cykle mogą być bezowulacyjne, albo wręcz przeciwnie - mega owulacyje jeśli tak można to powiedzieć... nie ma zasady, bo każda kobieta jest inna.
W każdym razie po odstawieniu, bardziej lub mniej intensywnie zaczynamy starania o maluszka. Mam nadzieję, że w 2010 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami po raz drugi :)
własnie ze względu na możliwośc "mnogiej owujacji" ( a w następstwie ciązy mnogiej, ktorej nie chiałam) zalecił krótką wstrzemięźliwość dotyczącą zapłodnienia
 
reklama
Antylopko, sporo czytałam o tej "mnogiej owulacji' i ponoć to jest nieudowodniona teoria. Jest wiele za, ale też wiele przykładów przeczących tej regule, np. ten, że pierwsze kilka cyklów jest bezowulacyjnych.
 
Do góry