reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaczynamy staranka :)

witam was weekendowo!

ilonka dziękuję za pomoc z moim wykresem. mam nadzieję że teraz już jest ok.

życzę wam miłego dnia i wpadnę później
 
reklama
silene ja tez mialam manie prasowania,ale potem mi przeszla,jak juz dzieci byly wieksze..potem znow,ale od jakis dwoch lat,prasuje jak mnie napadnie,ale to bardzo rzadko ..no chyba,ze sa ubrania,ktore trzeba prasowac..
Karolek spokojnie,przyjdzie i na ciebie czas..ja tez mam dlugie cykle,do tego nieregularne...:wściekła/y:...najlepiej nie myslec o fasolce,tylko sie kochac,jak najczesciej...a potem mila niespodzianka bedzie ;-)
Bietka widze,ze testujesz za tydzien...&&&& zacisniete !!!;-)
 
ja nie lubię prasować a raczej nie znoszę i własnie prasuję tylko wtedy kiedy musze hehe :) nawet posciel kupuje TYLKO z kory aby nie prasować
agnes no teraz widzisz jest juz wykres wyraźny !!!!!!!!! jeszcze 5 dni u Ciebie u mnie 3 ;-)ja juz chce wtorek !!!!!

ja tez zmykam na pół dnia, bede wieczorkiem :-) miłego dnia sloneczka :-)
 
witam was weekendowo!

ilonka dziękuję za pomoc z moim wykresem. mam nadzieję że teraz już jest ok.

życzę wam miłego dnia i wpadnę później

Tak się właśnie zastanawiam jak Wy kochane prowadzicie te tabelki ja az wstyd się przyznać nie mam pojęcia jak się do tego zabrać stara a durna:no:Mogły byście mi wytłumaczyć jak do tego podejść byłabym niezmiernie wdzieczna.
 
silene ja też dopiero pierwszy cykl mierzę temperaturę ale dzięki dziewczyną na bb daję radę :-D:-D

najlepiej wejdz na stronkę Obserwacja cyklu - enpr.pl i załóż sobie swój wykres. ja zaczęłam mierzyć w pierwszym dniu cyklu. mierzy się zawsze rano, o tej samej godzinie przed wstaniem z łóżka, zawsze w tym samym miejscu i tym samym termometrem. dziewczyny mówią że najlepiej termometrem z 2 miejscami po przecinku. kilka stron wcześniej ilona dała linka na allegro gdzie można kupić. ja mierzę teraz takim z 1 miejscem po przecinku ale mam zamiar kupić taki z 2.

jakby co pisz to dziewczyny ci tutaj pomogą. tam na wykresie możesz wszystko sobie pozaznaczać wszelkie zaburzenia, leki, śluz itp. tam też możesz obserwacje szyjki zaznaczać ale ja tego nie robię bo się nie znam.
 
agnes dzięki za info wiesz ja mam taki wykres na lapku nazywa się karta ale nie bardzo wiedziałam co z nim zrobić,cofnę się parę stron i poczytam może uda mi się zacząć korzystać z tego wykresu.
 
cześć dziewczyny:) witam też nowe staraczki:) ja się wreszcie zebrałam żeby napisać, bo jak wróciłam po tej chorobie do pracy to nie miałam czasu... ale już zdrowa chociaż jestem:) biorę dalej castagnus i mam nadzieję, że owulka bedzie w tym cyklu:) u nas piękna pogoda aż się żyć chce:)

Pozdrowionka dla wszystkich:D
 
reklama
tak jak pisała agnes- nie wstajesz z łózka po przebudzeniu tyko od razu merzysz tempkę, ( pochwa,usta, odbyt) po min 3 godzinach snu, o tej samej godzinie, np o 7( zalezy o której wstajesz, jak wstajesz różnie to ustaw budzuk na np 6 a potem dalej pójdziesz spac) no i temperature przenosisz na wykres, obserwujesz sluz( w dni płodne jest on rozciągliwy, biały z niteczkami białka jajka oraz samo białko jajko- ten najlepszy, poza dniami płodnymi jest on biały, kremowy, nierozciągliwy, wodnisty albo go nie ma bo to różnie jest ) no i szyjka ale tu masz wszystko opisane dokładniej

OBSERWACJA SZYJKI MACICY

1. Na początku cyklu szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.

2. Gdy narastają objawy płodności:
- wyżej,
- otwarta,
- miękka.

3. Gdy zbliża się owulacja:
- wysoko,
- otwarta,
- miękka.

4. Po owulacji szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.

Szczyt objawu szyjki jest to dzień, w którym szyjka macicy jest uniesiona najwyżej, ma najbardziej otwarte ujście zewnętrzne i jest miękka.


Od czego zacząć i jak rozpocząć obserwacje tempertatury - 28dni
 
Do góry