reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaczynamy staranka :)

zupa krem z dyni: podaje porcje na około 12-15 osób :-)
kostka masła, jedna dynia około 5kg, 2 ząbki czosnku, woda/bulion i opcjonalnie śmietana, ilość przypraw wg uznania, ja lubię jak zupa jest pikantna: sól, pieprz, trochę chili lub pieprzy cayenne, gałka muszkatołowa

masło rozpuścić, obrać dynie i pokroić w kostkę 2-3cm, w garnku dusić aż się dynia prawie w całości rozpadnie - co jakiś czas mieszać - jeśli zacznie się przypalać dodać wodę/bulion, zmiksować blenderkiem, dodać przypraw,
wody/bulionu i śmietany dodajecie taką ilość jaką chcecie mieś konsystencję zupy (ja daje minimum 2 szklanki bulionu i około 3/4 kubeczka śmietany)
jako dekoracja proponuję zrobić grzanki i posypać odrobina tartego sera :-)
i to tyle :-) smacznego!!
 
reklama
witajcie kochane pogoda u mnie sloneczna wiec i nastroj sloneczny:-) czego i wam zycze mamusia-kasia jak tam samopoczucie ciazowe?
 
wiami sie w ten piekny dzionek!!!nie było mnie pare dni a tu lektura nawieczór do czytania gotowa!!!a co sie dowiaduje nowa fasoleczka nam tu wkoncu sie pokazała!!!mamusia kasia gratulacje serdeczne i slij nam tutaj moooc fluidków!!!a mnie rodzinnie wekend upłynał nawetnie było jak pisac;-)
a jak mozna wstawic tutaj miniaturke wykresu tempki
 
Witajcie!
Jak staranka ida? Ja nie proznuje i dzialamy :) @ mialam 3.09 wiec juz czas na staranka bo wkrotce owulka no ale wlasnie w tym problem. Teraz po braniu anty sama nie wiem jakie mam cykle:( Przedostana @ byla 3.08 pozniej 3.09 i wg tego obliczylam sobie cykl. Dziewczyny jak ja bym chciala zeby juz fasolinka byla:) Moj K. gada do mojego jeszcze pustego brzusza i czasem mowi " Jula pilnuj mamy" albo " Jula kopnij mame bo niedobra jest" hehe smieszny jest i widze ze on tez juz by chcial by jak najszybciej nasza Julenka sie pojawila. Boje sie rowniez ze nie bede mogla zajsc bo mialam problemy z jajnikiem. Mialam kilka operacji na niego z powodu trorbieli. Teraz znow czuje bol brzucha i wiem ze sie pojawila torbiel czuje tak samo ja zawsze kiedy byla:( jestem zalamana bo jak jest torbiel to jest trudniej zajsc?? Jak myslicie? Wizyte u lekarza mam 19.09 bo jest na urlopie. Mam nadzieje ze mimo moich problemow zdrowotnych uda mi sie szybko zajsc i urodzic zdrowa Julisie nasza:) Tak bardzo bym tego pragnela.
Mam nadzieje ze Was nie zanudzilam;)
buziaki dla Was
 
hej kochane :)
Agnieszka- widzę ze skok przed owulacyjny był wczoraj, a jaka dziś tempka ?? ......super, wiec działać proszę teraz !!!!!!!!!! no chyba ze na córe celujecie wiec STOP :)
jesli chcesz miniaturkę to na enpr naciskasz MOJE CYKLE i tam masz link do miniaturki i tylko go kopiujesz i tu w sygnaturze wklejasz :)

bobofrutek nie z takimi problemami kobietki zachodziły wiec spokojnie, napewno zajdziesz szybciutko ) trzymam kciuki &&&&&&& Działacie a bedą efekty :)
 
Ostatnia edycja:
Witam Kochane!
Słoneczko pięknie świeci, leciutki wiaterek powiewa, tak więc humorek dopisuje:-) Mam nadzieję, że u Was jest podobnie. Byłam dzisiaj u kuzynki, a ona ma 1,5 rocznego synka i normalnie najchętniej to bym od nich nie wychodziła, tylko bawiła się z nim i bawiła. Ile radości daje dziecko. Już nie mogę się doczekać naszego szkraba;-)Miłego po południa Wam życzę;-)
 
reklama
Mamusia- u mnie tez jest cudnie, nie zimno nie gorąco , 2 prania juz schną na balkonie :) ehhh w takie dni marzy mi sie domek ogródeczek .... ale dobrze ze chociaz duzy balkon mamy wiec zawsze sie wyjdzie , posiedzi, basenik małemu rozłoży
Kochana Ty juz niedługo bedziesz miec takiego szkrabka :) wiec sie teraz tylko przyuczaj :)
wstaw sobie prosze suwaczek , fajnie tak patrzec jak bedzie gnać :)
a Ty chyba młoda babeczka jestes co ??????
 
Do góry