reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Dorotko, a powiedz mi jaka jest szansa na to, że pierwsze wyjdą górne ząbki. U nas z bardzo dużym prawdopodobieństwem właśnie się zaczęło, dziecko od trzech dni zupełnie nieswoje, marudzi, nic go nie może rozśmieszyć, ma rozpulchnione górne dziąsła i ewidentnie czuć pod palcem, że coś w nich siedzi.

A co do tych terminów, kiedy dzieci zaczynają to chyba też są odstępstwa, pediatra wspominał mi o dzieciach, które przychodzą na świat z zębami. Ekstremum to SIEDEM wyrżniętych ząbków u noworodka :szok:
 
reklama
są dzieci ktore rodzą sie juz z ząbkami,są to tak zwane zeby noworodkowe i znajdują sie w jamie ustnej od urodzenia

co do wyzynania mniej wiecej to czasie to najpierw powinny pojawic sie siekacze przysrodkowe w zuchwie,potem przysrodkowe w szczece,potem boczne w szczece i8 na koncu boczne w zuuchwie

moze jednak u Maksa pojawią sie najpierw gorne,ale jak dla mnie raczej obstawialabym ze pierwsze bedą na dole

jakby cio top pytaj
buzka
 
Dorotko, dzięki za odpowiedź. Być może to tylko przewrażliwiona matka przeze mnie pisze ;-) i nic się jeszcze w paszczy Prosiaka nie dzieje :dry:. Może to lepiej, bo wolę ssaka niż gryzonia :laugh2:.

Esia, najpierw jedynki dolne, potem jedynki górne. Następnie dwójki dolne i później dwójki górne :tak:
 
reklama
A U NAS JUŻ SĄ JEDYNKI DOLNE:-) BIEDNA CÓRCIA ...STRASZNIE JA BOLAŁO I PRZEZ TEN CZAS Z NIĄ SPAŁAM:tak::tak:I NAWET SMOKA ZACZEŁA SSAC I TO JEJ TROSZKE POMOGŁO;-)
 
Do góry