reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ząbkowanie kp brak apetytu

fasolka32

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Październik 2023
Postów
315
Hej dziewczyny 🤗 u nas najwyraźniej ząbkowanie...tona śliny, słaby apetyt i słaby sen. Niestety je tylko jak jest senna(po obudzeniu się i też nie zawsze),a to stanowczo za rzadko dla piersi, już musiałam ściągać mleko laktatorem. Jak długo u Was trwał brak apetytu? Zastanawiam się czy jej nic nie grozi, chociaż tak naprawdę zje sporo (z jednej piersi,bo jak zmienię w trakcie jest duża szansa, że przestanie jeść!),ale później długa przerwa od jedzenia i piersi bolą...
Macie jakieś patenty na to?
 
reklama
Każde dziecko jest inne i inaczej przeżywa ząbkowanie. Ile miesięcy ma dziecko?
Próbowałaś specyfików na ząbkowanie? żeli do smarowania typu dentinox, bobodent, zimnych gryzaków? Masowania dziąseł? Camilii?
 
Mała ma zaraz 5 miesięcy. Zamówiłam właśnie Camilię i czopki,bo paracetamol mała wypluwa (rano miała wyższą temperaturę). Gryzaki idą,ale niestety wszystkie są jakieś duże i ciężko jej łapać,więc ssie kciuka.
 
Mała ma zaraz 5 miesięcy. Zamówiłam właśnie Camilię i czopki,bo paracetamol mała wypluwa (rano miała wyższą temperaturę). Gryzaki idą,ale niestety wszystkie są jakieś duże i ciężko jej łapać,więc ssie kciuka.
Z ząbkowaniem to niestety trochę wszystko metodą prób i błędów. Każde dziecko jest inne i działa na nie coś innego. Na niektóre dzieci dobrze działa żel dentinox. Na moje dziecko działa tylko przez 5 min.
Można kupić taką nakładkę na palca silikonowa i nią masować dziecku dziąsła. Jeśli chodzi o gryzaki to np w rossmanie można kupić gryzaki wodne które wkłada się do lodówki, po schłodzeniu kiedy dziecko je gryzie, trochę chłód.przynosi ulgę. Są dostępne w różnych kształtach.
Co do kciuka, z tym trochę trzeba uważać w sensie, dziecko jak przyzwyczai się do ssania kciuka, później ciężko może byc tego oduczyć i też może to wpływać na jego zgryz.
 
Do góry