reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ząbkowanie,czy to już? jakie objawy?

Mamy już 6 ząbków- górne jedynki i dwójki, i dolne jedynki. Teraz przebija się dolna lewa dwójka. Adaś też zgrzyta zębami, strasznie aż mnie ciarki przechodzą.
Myjecie ząbki pastą? Bo ja kupiłam Adasiowi pastę Colgate Smile i bardzo mu teraz smakuje szorowanie szczoteczką. :-)
 
reklama
moje dziecko na razie nia zgrzyta ząbkami, bo ciągle ma ich tylko dwa ;-) (na dole) - zaczynam sie tym trochę martwić, że ma tych zębów tak mało, ale jeszcze mam nadzieję, że to jest norma - sama nie wiem :-(
 
madziunia a widziałas kogoś komu zęby nie wyrosłY??? (to pytanie zadała lekarka mojej sąsiadce gdy jej olga miała rok i 3 zęby ..) więc nie masz się co martwić Przynajmiej Cię nie gryzie tak jak moja Julka (zebów 5 a szósty w drodze):-)
 
Madziunia, na razie nie masz się o co martwić, nasza lekarka mówiła, że niektórym dzieciom pierwsze zęby wychodzą dopiero po roku!

Eg, my jeszcze nie mamy pasty, myjemy wodą

do tej pory mieliśmy cztery zęby, ale zauważyłam, że już wyrzynają się górne dwójki. U Ali wszystko wychodzi parami :-)
 
madzia_33 właściwie to masz rację - nie widziałam jeszcze nikogo komu zęby nie wyrosły ;-)

my narazie też nasze dwa ząbki tylko wodą przemywamy :-)
 
W dzisiejszy poranek doczekaliśmy się szóstego ząbka.Ot taki prezencik od dziąsełek na pierwsze urodzinki.
 
Adze po jedynkach dolnych i górnych wyszedł piąty ząbek....trójka (dolna, prawa). Myślałam, że ma jakiś kawałek jedzenia na dziąśle lub pojawiła się jakaś afta - patrzę a tu zębol!:tak: Dziwnie tak trochę. Powinny w kolejności wyjść dwójki, a tu cisza.
 
a my mamy 4 jedyneczki i górne dwójki już powoli wyłażą. Myjemy pastą elmex dla dzieci. Dla Julci mycie ząbków to już stały element dnia
 
reklama
a unas już 7 zęboli:) też myjemy zawsze wieczorkiem ale bez pasty.. myslicie ze to konieczne.. ja myslę ze dopiero jak Jowi bedzie potrafic wypluć wprowadzę pastę.. wiem że ta dla dzieci może byc połknieta ale czy jest to takie dobre dla dziecka??
 
Do góry