reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost i waga Naszych Dzidzi :)

i to jest niby duuuzo? powariowali czy co? przecież to wcale nie słonik, ja bym nawet powiedziała ze normalnie i nawet ciut mniej..
paranoja normalnie jakas

Bo teraz jesz szał na szczupłe dzieci....i jakakolwiek fałdka u niemowlaka spędza sen z powiek co poniektórym pediatrom.To tak jak z karmieniem kiedyś przeginali i dawali wszystkim butelkę później był amok na pierś i butelka nie miała racji bytu w szpitalu...teraz się trochę uspokoiło w tym temacie ale potrzeba było 12 lat. To z przybieraniem na wadze też trzeba będzie poczekać trochę aż zrozumieją że pewne rzeczy mogą być uwarunkowane genetycznie:tak::tak::tak:
 
reklama
Moja Lilianka waży 7200 i ma 6 miesiecy i 1 tydzien. Pani doktor powiedziała, że jest słonikiem :-) a ja mysle ze jak zacznie chodzić to wszystko wybiega.

i to jest niby duuuzo? powariowali czy co? przecież to wcale nie słonik, ja bym nawet powiedziała ze normalnie i nawet ciut mniej..
paranoja normalnie jakas
Marcel na 6 miesięcy ważył 7800g i pani pielęgniarka powiedziała ze bieda bieda bo to 25c!
Kobiety nie słuchajcie tego gadania za chudy za gruby. Ważne ze zdrowe i szczęśliwe.
 
no moja pediatra ma bzika z kolei na punkcie zbyt malej wagi mojej Hanki...na 7 miesiecy 7100g, 73cm (ur 2490g i 48cm) ....ehhhh, przecież wszystkie dzieciachi nie mogą być identycznie przeciętne")), mysl e, że trzeba to wszystko z przymrużeniem oka traktowac no i obesrwoweać malucha...bo to nigdy nie zaszkodzi:)) pozdrawiamy i pączusie i szczypiorki no i te w normie też...hihihi
 
My po szczepieniu i mój mały grubasek waży 9125 :tak: (waga urodzeniowa to 3850) Nasza pani doktor pediatra i pani doktor od rehabilitacji gdzie chodzimy nigdy nie mówiły że za gruby, a stwierdziły że i tak schudnie. A muszę dodać, że jego starszy brat w tym wieku był troszkę grubszy, a teraz taki z niego szczypiorek :-p
 
moja hanka to mnie zaczela przerazc, tdz temu wazyla na naszej wadze okolo7500 a wczoraj 7300....normalnie nie wiem co z nia jest....robi po 4 kupy dziennie-malutkie, ale przy kazdym jedzeniu musi byc jednoczesnie kupka:)) no i pewnie wiekszosc jedzonka spali bo gania jak szalona, cale mieszkanie zwiedza, jak nie spi to nic nie moge zrobic, bo ciagle musze ja z czegoś albo od czegos odciagac:))

no ale w sumie sprawdzilam jej wage w siatkach centylowych, Siatki Centylowe - sprawdź wagę dziecka - prawidłowy rozwój dziecka dla dzieci ur, w 37tc to jest prawie na 50 centylu, czyli nie jest az tak zle....awzrost to na 97 c. ale a nasza pediatra to tak panikuje z ta waga i co miesiac morfologie robimy i na wazenie chodzimy, a teraz choróbska w tych przychodniach, ehh nie chce mi sie znów tam isc:szok::szok::szok: niepokoi mnie to ze czasem przybedzie jej 700g na miesiac a czasem 300...ale zauwazylam ze gorzej przybiera jak mamy jakies wyjazdy....wtedy jakos ten dzien zaganiany, ona zaaferowana noeymi rzeczami nie ma czasu i ochoty na jedzonko.....ehhhh..próbuję się nie nakręcać na tego mojego niejadka, ale jak poatrze na moją 6 miesięczną siostrzenice, ktora wazy 8,5kg....to normalnie nie wiem.....wiem, wiem porównywane dzieci jest złe...
 
Kainkas 50 centyl to super:tak:A jak wyglada Wasz wykres na siatce centylowej? Jesli jest raczej rowny, nie ma gwaltownych skoków to wszystko ok, mala rozwija sie prawidlowo, co zreszta po niej widac, przeciez to czyste sreberko:-D i ten lobuzierski usmiech:-D

A moze mi ktoras powiedziec skonczone 7 miesiecy to ile to jest tygodni? 31? Bo idziemy dzisiaj sie wazyc a mam siatke centylowa w tygodniach i juz kompletnie zglupialam ile tygodni ma Mateuszek:sorry:
 
Kainkas Ty się martwisz 50 centylem to co ja mam poradzić z 3? od samego początku Marcel jest na 3 i raczej nie zapowiada się na zmiany ;-)
 
reklama
u mnie Jasiek jest na 25 lub tuż pod i jakoś nigdy nie pomyślałam, ze to źle lub kiepsko. W końcu siatka centylowa, która jest normą, obejmuje od 3 do 100...:cool2:
 
Do góry