reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost i waga Naszych Dzidzi :)

Wlasnie wrocilam z USG. Mała jest strasznie drobna, waży zaledwie 1470gr, troche sie zmartwilam. Lekarz co prawda twierdzi ze jest w 45 centylu i nie musze sie martwic, ze moze jeszcze nadrobi,.....ale jakos dola zalapalam. Szczegolnie ze ma troszka małą główkę (czternasty centyl). Powiedział że mam jeszcze przyjsc przed porodem do kontroli. Dobrze chociaz ze jest zdrowa a moj upadek na brzuch skonczyl sie szczesliwie...

Słodkie maleństwo... jeśli jest zdrowa to najważniejsze więc staraj się nie martwić tylko dbaj o siebie i o nią...
 
reklama
Wlasnie wrocilam z USG. Mała jest strasznie drobna, waży zaledwie 1470gr, troche sie zmartwilam. Lekarz co prawda twierdzi ze jest w 45 centylu i nie musze sie martwic, ze moze jeszcze nadrobi,.....ale jakos dola zalapalam. Szczegolnie ze ma troszka małą główkę (czternasty centyl). Powiedział że mam jeszcze przyjsc przed porodem do kontroli. Dobrze chociaz ze jest zdrowa a moj upadek na brzuch skonczyl sie szczesliwie....
A to moja kruszynka
picture4194.jpg
bo lekarze lubia wkurzac ludzi...kazda dzidzia rozwija sie wedlug wlasnego trybu i czy wazy 1400 g czy 2000 g to i tak twierdze ze to genetyka...poprostu jeden maluch wazy po ur prawie 5 kg a drugi 3 kg... czytalam w gazecie iedys ze to zalezy wlasnie od genetyki...jesli ty lub maz mieliscie wage po urodzeniu np do 3500 g to mala tez bedzie drobna...
 
bo lekarze lubia wkurzac ludzi...kazda dzidzia rozwija sie wedlug wlasnego trybu i czy wazy 1400 g czy 2000 g to i tak twierdze ze to genetyka...poprostu jeden maluch wazy po ur prawie 5 kg a drugi 3 kg... czytalam w gazecie iedys ze to zalezy wlasnie od genetyki...jesli ty lub maz mieliscie wage po urodzeniu np do 3500 g to mala tez bedzie drobna...

Ja wazylam 4kg, maz tez, wiec bylismy raczej dosc duzi.
Ale nasz pierwsza corka w 35tc wazyla 2800 wiec srednio raczej, bez rewelacji. Miala 48 cm dlugosci i mala glowke. Ale za to na roczek wazyla juz 9 kg - tak szybciutko nadrobila. Mialam mleko tluste jak smietana, co miesiac przybierala mi po 800-1000gr, Wiec moze i z druga tak bedzie.....Taka mam przynajmniej nadziej. Najważniejsze ze zdrowa i ze wkoncu sie obrocila glowka w dol :) Oby juz tak zostalo :-)
 
mojej siorki cora wazyla 2650 jak sie urodzila i jak miala rok 8500 i lekarze jej mowili ze glodzi dziecko!!! a jak ona niejadek pelen zycia byla to jak miala tyc???
 
Ja wazylam 4kg, maz tez, wiec bylismy raczej dosc duzi.
Ale nasz pierwsza corka w 35tc wazyla 2800 wiec srednio raczej, bez rewelacji. Miala 48 cm dlugosci i mala glowke. Ale za to na roczek wazyla juz 9 kg - tak szybciutko nadrobila. Mialam mleko tluste jak smietana, co miesiac przybierala mi po 800-1000gr, Wiec moze i z druga tak bedzie.....Taka mam przynajmniej nadziej. Najważniejsze ze zdrowa i ze wkoncu sie obrocila glowka w dol :) Oby juz tak zostalo :-)
no widzisz kochana czyli nie ma co sie martwic jets ok wasze cory poprostu tak maja....jest ok napewno
 
Dzisiaj była ma wizycie i umówiłam się wstępnie na poród - 6 kwietnia. Synuś waży ok 2.400 jak będzie tak przybierała na wadze( tydz. temu 1950) to może ważyć ok 4.800 to się zacznę bać porodu:)
 
ja w tym samym czasie bylam na wizycie i moja klusenka 2kg wazyla

wiec pewnie razem bedziemy rodzic wielkoludy ;-D :-D
 
Wlasnie wrocilam z USG. Mała jest strasznie drobna, waży zaledwie 1470gr, troche sie zmartwilam. Lekarz co prawda twierdzi ze jest w 45 centylu i nie musze sie martwic, ze moze jeszcze nadrobi,.

Moja miała w 30tc 1380g, a Ty wg suwaczka jesteś w 31 tc, także myślę podobnie. Jest drobniejsza, ale tym się nie masz co martwić.

kurde dziewczyny oswieccie mnei z tymi centylami

Siatki centylowe uaktualnia się co 10 lat. Są przede wszystkim używane dla dzieci już urodzonych, ale są tez siatki dla tych dzieci w brzuszku. Siatki wskazują normy wagi i wzrostu u dzieci (są w książeczkach dziecka).
Jedna siatka centylowa jest dla wagi. Sprawdza się ile powinno ważyć dziecko w danym wieku. Jeśli jest na 50 centylu, cyli w połowie to oznacza to, że 50 dzieci na 100 w tym wieku ważyło tyle samo, czyli jest średniej budowy ciała.
Jeśli jest na 25 centylu to odpowiednio 25 dzieci na 100 miało taka wagę, czyli jest drobniejsze. Na siatkach są oznaczone centyle 3-10-25-50-75-90-97. Norma jest uważana między 10 a 90 centylem. Dziecko poniżej 10 centyla ma niedowagę, a powyżej 90 nadwagę (odnosi sie to do dzieci juz narodzonych).
Tak samo jest z siatką centylową wysokości ciała. Są osobne siatki centylowe dla chłopców i dla dziewcząt. Dla dziewcząt siatki są niżej, po dziewczynki sa drobniejsze.
A skoro nie ma rozróżnienia na siatki centylowe dla dziewcząt i chłopców jeszcze w brzuszkach, to jeśli dziewczynka jest niżej na siatce to jest ok.

Mam nadzieję, że napisałam w miarę jasno. ;-)
 
Moja miała w 30tc 1380g, a Ty wg suwaczka jesteś w 31 tc, także myślę podobnie. Jest drobniejsza, ale tym się nie masz co martwić.



Siatki centylowe uaktualnia się co 10 lat. Są przede wszystkim używane dla dzieci już urodzonych, ale są tez siatki dla tych dzieci w brzuszku. Siatki wskazują normy wagi i wzrostu u dzieci (są w książeczkach dziecka).
Jedna siatka centylowa jest dla wagi. Sprawdza się ile powinno ważyć dziecko w danym wieku. Jeśli jest na 50 centylu, cyli w połowie to oznacza to, że 50 dzieci na 100 w tym wieku ważyło tyle samo, czyli jest średniej budowy ciała.
Jeśli jest na 25 centylu to odpowiednio 25 dzieci na 100 miało taka wagę, czyli jest drobniejsze. Na siatkach są oznaczone centyle 3-10-25-50-75-90-97. Norma jest uważana między 10 a 90 centylem. Dziecko poniżej 10 centyla ma niedowagę, a powyżej 90 nadwagę (odnosi sie to do dzieci juz narodzonych).
Tak samo jest z siatką centylową wysokości ciała. Są osobne siatki centylowe dla chłopców i dla dziewcząt. Dla dziewcząt siatki są niżej, po dziewczynki sa drobniejsze.
A skoro nie ma rozróżnienia na siatki centylowe dla dziewcząt i chłopców jeszcze w brzuszkach, to jeśli dziewczynka jest niżej na siatce to jest ok.

Mam nadzieję, że napisałam w miarę jasno. ;-)
to teraz skumalam

dzieki wielkie
 
reklama
Kurcze to faktycznie kicha chodzic do lekarza który ma tak felerny sprzet. Ja mam o tyle pecha z siostra mojego chłopaka wazyła 5 kg!! a mój chłopak 4 wiec jakby popatrzec na to co ci ktos powiedział to sie sprawdza ze drugie dziecko jest wieksze.
Cóż to nie jest chyba regułą bo u mnie syn miał 55cm i ważył3200 a córcia 57 i 2950 a teraz jestem w 33tg i córcia waży 1800 też atletką nie będzie:tak::tak:
 
Do góry