reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wysypka u 6 tygodniowego niemowlaka - pomocy!

Dołączył(a)
14 Lipiec 2012
Postów
5
103_6737.jpgWitam, od 1,5 tyg moja niunia ma na twarzy wysypke, na poczatku wyglądało jak potówki, wiec kapalam w krochmalu.Niestety nic nie pomogło, zaczęło znikać i pojawiać się więcej. Przy chłodniejszej temperaturze np na spacerze chrostki zanikaja, jak zaczyna sie spinac czy plakac wtedy wychodza czerwone placki..... skora na policzkach zrobiła sie wysuszona ale nie wiem czy to ja swędzi..... jeszcze do wczoraj bylo tego troche ale dzisiaj rano wysypało ja wiecej az sie przerazilam, teraz ma to jeszcze we wlosach i na szyji co to moze byc? karmie dziecko piersia i dokarmiam bebilonem, od tygodnia unikam nabiału ale to nic nie daje wiec watpie ze to skaza bialkowa, moze to tradzik albo od moich hormonów? czym ja smarowac zeby ta skóra taka sucha nie była? przeczytałam o kremie LIPIKAR BAUME ze niby dobry... co sądzicie? Do lekarza jestesmy umowione dopiero na środe.....103_6736.jpg
 
reklama
napisa lam juz wyżej że od tygodnia unikam nabiału a wysypki robi sie wiecej wiec watpie ze to skaza bialkowa ale lekarzem nie jestem wiec 100% pewnosci nie mam.......
 
Skaza białkowa a alergia pokarmowa to sa 2 różne rzeczy , mała moze byc uczulona na laktoze lub sacharoze.Ja podawalam mleko sojowe bebilon pepti i nic ...przeszlam na Nutramigen dopiero wszystko przeszlo.Bebilon pepti zawiera laktoze i sacharoze.Moim zdaniem to jest na tle alergi najlepiej jakbys sie zapisala do allergologa bo pediatra duzo Ci nie pomoze,mi wmawiali ze to potówki przez miesiac czasu:-Djak młody zaczał robic kupke z krwia to dotarlo do nich ze to jest alergia;)Moze sie myle lekarzem nie jestem ale co nie co przeszlam...
 
To trądzik niemowlęcy. Zniknie za jakiś czas. Nie trzeba tego niczym smarować tylko przemywać przegotowaną wodą.
 
pewnie trądzik mój mały też miał, nie wyciskaj i przemywaj czystą wodą, napewno utrzyma się do 3 lub 4 tyg
 
Po zdjeciu ciezko okreslic, jesli ma skaze bialkowa to to ze unikasz nabialu ok, ale podajesz tez bebilon co moze pogarszac stan dziecka. Moja ma uczulenie na bialko mleka krowiego, miala straszne kolki plus wysypka na buzi. Zaczelam podawac hipoalergiczne mleko, to po kilku tygodniach wyszly suche placki w zgieciach lokci, kolan i na plecach, okazalo sie ze nietoleranja laktozy. Teraz niedawno odkrylam ze ma uczulenie na jablko i chyba sliwke.
 
Wszystko wskazuje że to tradzik niemowlęcy pojawia sie własnie pomiędzy 4 a 6 tygodniem zycia dziecka i utrzymuje sie przez około 3-4 tyg nietrzeba tego niczym smarowac mozna natomiast przemywac kilka razy dziennie wacikiem namoczonym w nadmanganianie potasu.
Mój synek tez to miał najbardziej było widac własnie w domu na dworze krostki były prawie niewidoczne.Też miałam obawy że to skaza (zwłaszcza że starsza dwójka ja miała) i niepotrzebnie katowałam sie dietą.
Jeżeli krostki nie znikną po jakimś czasie lub bardziej się zaognią najlepiej udac sie do lekarza.
 
tez właśnie podejrzewam ze to tradzik, najgorsze jest to ze od piatku jest tego coraz wiecej a zaczeło sie jak zwykłe potówki, jutro podjedziemy do lekarza rodzinnego, wole dmuchac na zimne najwyzej da skierowanie do dermatologa103_6740.jpg103_6741.jpg
 
reklama
Jesteśmy już po wizycie u lekarza, tak jak przypuszczałam jest to tradzik niemowlęcy który jest spowodowany moimi hormonami ktore przekazuje dziecku z mlekiem, tradzik ustapi jak moj organizm sie uspoi (ok 4 tyg). Mam przemywać często chrostki wodą i myć bużke najlepiej szarym mydłem albo mydełkiem dla dzieci.Nie smarować oliwką !!! Delikatnie nawilzac suche miejsca (u nas policzki) kremem dla dzieci... my zakupiliśmy Lipikar Baume ap i doktor powiedziala ze to bardzo dobry krem.
Teraz czekamy aż to paskudztwo zejdzie :(
 
Do góry