reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyskoki cukru przy cukrzycy ciążowej

Aniaaa30

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Listopad 2021
Postów
338
Dziewczyny trochę już zgłupiałam jak to jest . Mam wykryta cukrzyce ciazowa. Rozumiem ze cukier po godz nie może przekraczać 140 . Jednak nie ważne ci bym zjadła u mnie wybija poprostu wcześniej gdzieś po 40 minutach mimo , ze biorę insulinę . I gdyby nie fakt, ze sprawdzałam na glukometrze nawet bym o tym nie wiedziała gdyż po godz cukier jest w porządku . I teraz pytanie czy cukier we krwi w ogóle nie może przekraczać 140 czy po godzinie . Bo jeżeli w ogóle to mierzenie u mnie po godzinie czasu nie ma nawet najmniejszego sensu . I proszę nie piszcie , ze zależne jest to od spożywanego produktu bo u mnie się to poprostu nie sprawdza . Obserwowałam siebie przez kilka dni i największy cukier wcale u mnie nie jest po godz …
 
reklama
Dziewczyny trochę już zgłupiałam jak to jest . Mam wykryta cukrzyce ciazowa. Rozumiem ze cukier po godz nie może przekraczać 140 . Jednak nie ważne ci bym zjadła u mnie wybija poprostu wcześniej gdzieś po 40 minutach mimo , ze biorę insulinę . I gdyby nie fakt, ze sprawdzałam na glukometrze nawet bym o tym nie wiedziała gdyż po godz cukier jest w porządku . I teraz pytanie czy cukier we krwi w ogóle nie może przekraczać 140 czy po godzinie . Bo jeżeli w ogóle to mierzenie u mnie po godzinie czasu nie ma nawet najmniejszego sensu . I proszę nie piszcie , ze zależne jest to od spożywanego produktu bo u mnie się to poprostu nie sprawdza . Obserwowałam siebie przez kilka dni i największy cukier wcale u mnie nie jest po godz …
cukier mierzysz po 1h a nie po 40min jeżeli nie przekracza 140 to znaczy że jest dobrze czyli dobre dawki insuliny masz dobrane, a który tydzień ciąży? to się może zmienić czym wyższa ciąża tym cukier bardziej skacze i dlatego ważne jest jego kontrolowanie i zapisywanie po czym skacze do wglądu dla diabetologa który może później zwiększać dawki 😊
 
cukier mierzysz po 1h a nie po 40min jeżeli nie przekracza 140 to znaczy że jest dobrze czyli dobre dawki insuliny masz dobrane, a który tydzień ciąży? to się może zmienić czym wyższa ciąża tym cukier bardziej skacze i dlatego ważne jest jego kontrolowanie i zapisywanie po czym skacze do wglądu dla diabetologa który może później zwiększać dawki 😊
18 tydzień , ale cukrzyca od 7 tyg . Dlatego właśnie zadałam takie pytanie , bo gdzieś widziałam kiedyś informacje ze cukier nir powinien przekraczać 140 i nie ważne czy to po godzinie czy wcześniej poprostu nie powinno być wyskoku cukru
 
18 tydzień , ale cukrzyca od 7 tyg . Dlatego właśnie zadałam takie pytanie , bo gdzieś widziałam kiedyś informacje ze cukier nir powinien przekraczać 140 i nie ważne czy to po godzinie czy wcześniej poprostu nie powinno być wyskoku cukru
Wszystko jest dobrze tak jak ma być ja miałam badać po 1h i tak robiłam nie sprawdzałam wcześniej, u mnie też wcześnie była wykryta kolo 12tyg bo cukier na czczo był 92 i tak później się rozwinęła cukrzyca jak łożysko rośnie to i cukrzyca się pogłębia, a tak wg to lepiej pytać i drążyć temat niż olewać ja co 3tyg chodziłam do diabetologa i czekając w poczekalni tyle dziewczyn spotkałam mówiących że sałaty nie bada jadły (co jest nie prawda) zupełnie nie zdając sobie sprawy z konsekwencji cukrzycy ciążowej mnie to osobiście przerażało
 
Ważny jest pomiar godzine po posiłku. Pamietaj że przekroczenie raz na jakiś czas 140 nie jest czymś złym oraz że glukometr ma margines błędu. Jednego dnia dany posiłek wyniesie 130 a kiedy indziej 100, różnice są też przy pomiarze- robiłam pomiary z jednej i z drugiej ręki wahały się wyniki znacząco (np z jednej 150 a z drugiej było juz 130). Tak samo co na poczatku ciąży mogłaś jesc bez obaw pod koniec już niekoniecznie
 
Ja rozumiem pytanie, bo przyjmuje się, że max stężenie cukru osiąga się po ok 1h po posiłku. Zatem zasadne wydają się Twoje wątpliwości, bo u Ciebie max wypada wcześniej. Postaram się potem poszukać odpowiedzi, bo niestety jej nie znam. Może coś wujek Google na ten temat wie. Na zdrowy rozum organizm nie powinien dopuszczać do wzrostu cukru ponad 140, niezależnie kiedy jest mierzony.

edit. Poszukaj o glukozie przygodnej. Nie wiem jakie są normy dla kobiet w ciąży. Ogólna norma mówi o wyniku >200, jako wskazującego na cukrzycę.
 
Ostatnia edycja:
Ja rozumiem pytanie, bo przyjmuje się, że max stężenie cukru osiąga się po ok 1h po posiłku. Zatem zasadne wydają się Twoje wątpliwości, bo u Ciebie max wypada wcześniej. Postaram się potem poszukać odpowiedzi, bo niestety jej nie znam. Może coś wujek Google na ten temat wie. Na zdrowy rozum organizm nie powinien dopuszczać do wzrostu cukru ponad 140, niezależnie kiedy jest mierzony.

edit. Poszukaj o glukozie przygodnej. Nie wiem jakie są normy dla kobiet w ciąży. Ogólna norma mówi o wyniku >200, jako wskazującego na cukrzycę.
Ja słyszałam dwie teorie:
1) Cukier w ciągu tej godziny nigdy nie może przekroczyć 140
2) Nieważne jaki jest cukier po 30 minutach, ważne, żeby trzustka sobie z nim poradziła i po godzinie było już mniej niż 140.

I żeby nie zwariować, ja się skłaniam ku opcji drugiej, ale oczywiście pod warunkiem, że trzyma się dietę w 100%.
Bo jakbym zjadła batonika, to po godzinie pewnie też miałabym cukier w normie, ale to dlatego, że wybicie było np. po 5 minutach i wtedy cukier mógł być nawet 200.

Więc moim zdaniem trzymanie diety i mierzenie po godzinie jest najlepszym rozwiązaniem.
 
reklama
Byłam dziś u Pani diabetolog i powiedziała , ze ja interesuje cukier po godzinie i żeby nie dać się zwariować 🤷‍♀️☺️ I nawet wcześniej nie sprawdzać tego cukru
 
Do góry