reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyrok trybunału ws aborcji - opublikowane uzasadnienie

reklama
Pozostawiemiem wyboru w przypadku występowania wad....

Prosze nie wyrywaj kawałków moich wypowiedzi. To manipulacja
Niczego nie wyrywam. Napisałaś że
Nie jestem za wyrokiem sądu. Jestem za pozostawiemiem wyboru rodzicom. To oni będą musieli żyć z tym wyborem.
Więc chyba sama nie wiesz co piszesz.

Ps. To ile tych niepełnosprawnych dzieci urodziłaś? bo nic nie napisałaś na ten temat
 
@Jarzynka nie wiesz, co to ludobójstwo. Odsyłam do słownika lub encyklopedii.
Ludobójstwo - wg PWN:

ONZ uchwaliło jednomyślnie konwencję W sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa, która weszła w życie 1951; jej stronami jest 127 państw (2002), Polska — od 1951. Według tej konwencji ludobójstwem jest „jakikolwiek z następujących czynów dokonany w zamiarze zniszczenia w całości lub w części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych jako takich: [...] d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy, e) przymusowe przekazywanie dzieci członków jednej grupy do innej grupy”.
 
A co z rodzinami, których badania prenatalne nie wykryły wady i urodzilo się chore dziecko?

Rozumiem, ze jestescie za tym, zeby zabijać niepełnosprawnych.

To się nazywa ludobójstwo.
Serio nie dowierzam wciąż że są takie kobiety jak ty.
Ok, wiem że każdy ma prawo mieć swoje zdanie.
Z twoich wypowiedzi wnioskuje ze nie popierasz strajkow, cieszysz się z tego co się wydarzyło tak?
Ale nie zrozumiem nigdy jak można cieszyć się z nieszczęścia setek innych ludzi zmuszając kobiety do takiego poświęcenia jakim jest urodzenie np płodu z bezczaszkowiem, bezmózgowiem, agnezja nerek, triploidia, zespołem Neua-Laxovy.....
Mam wrażenie że wszyscy którzy tak krzyczą o "zabijaniu bezbronnych istotek" uważają ze głupie baby robią terminacje bo zespół Downa(no bo przecież wszystkie dzieci z zespołem Downa są takie słodziutkie przez całe swoje życie, no nie? Wszystkie są wysokofunkcjonujace...yhmmm). No ale tak jest jak sobie takie osoby nawet nie zadają trudu żeby choćby w necie poczytać o rokowaniach ciąż z innymi wadami. Każdemu "obrońcy życia" chciałabym pokazać jak wyglądają i jakie mają rokowania takie płody. To jest nieludzkie. Nieludzkie jest zabierać kobiecie prawo wyboru i skazywać ją na coś czego może nie udźwignąć. Kazać nosić przez całe 9msc w brzuchu płód który nie przeżyje porodu tylko po to zeby potem pochować, co? Jeśli ktoś jest do tego gotowy, tego chce to nie widzę problemu bo to nie moje życie i tak powinno być w drugą stronę. Co z kobietą która urodzi takie dziecko bo zostanie do tego zmuszona? Po porodzie zostanie pozostawiona sama sobie i już nikogo nie będzie interesować, ważne że urodziła a resztę obrońcy życia mają głęboko w d.
 
Podziemie aborcyjne rozkwitnie, dorobią się w ten sposób lekarze pokroju cholernego Chazana.. Ja się obawiam, że na tym się nie skończy, zaczynam się bać, że zrobią z nas drugi Salwador i pójdziemy siedzieć za samoistne poronienia. I obawiam się, że protesty zbyt wiele nie dadzą, mam tylko nadzieję, że przy kolejnych wyborach pożegnalny tych gnojków

Ja już jakiś czas temu mówiłam że tu niedługo będzie drugi Salwador. Zaraz zajmą się ciążami z czynu przestępczego a potem stwierdza że życie płodu ważniejsze od życia kobiety i niech rodzi nawet jeśli ma umrzeć, a co tam... 30lat za poronienie w tym chorym kraju, z tą władza na czele wcale się takie nierealne nie wydaje. Niestety.
 
Serio nie dowierzam wciąż że są takie kobiety jak ty.
Ok, wiem że każdy ma prawo mieć swoje zdanie.
Z twoich wypowiedzi wnioskuje ze nie popierasz strajkow, cieszysz się z tego co się wydarzyło tak?
Ale nie zrozumiem nigdy jak można cieszyć się z nieszczęścia setek innych ludzi zmuszając kobiety do takiego poświęcenia jakim jest urodzenie np płodu z bezczaszkowiem, bezmózgowiem, agnezja nerek, triploidia, zespołem Neua-Laxovy.....
Mam wrażenie że wszyscy którzy tak krzyczą o "zabijaniu bezbronnych istotek" uważają ze głupie baby robią terminacje bo zespół Downa(no bo przecież wszystkie dzieci z zespołem Downa są takie słodziutkie przez całe swoje życie, no nie? Wszystkie są wysokofunkcjonujace...yhmmm). No ale tak jest jak sobie takie osoby nawet nie zadają trudu żeby choćby w necie poczytać o rokowaniach ciąż z innymi wadami. Każdemu "obrońcy życia" chciałabym pokazać jak wyglądają i jakie mają rokowania takie płody. To jest nieludzkie. Nieludzkie jest zabierać kobiecie prawo wyboru i skazywać ją na coś czego może nie udźwignąć. Kazać nosić przez całe 9msc w brzuchu płód który nie przeżyje porodu tylko po to zeby potem pochować, co? Jeśli ktoś jest do tego gotowy, tego chce to nie widzę problemu bo to nie moje życie i tak powinno być w drugą stronę. Co z kobietą która urodzi takie dziecko bo zostanie do tego zmuszona? Po porodzie zostanie pozostawiona sama sobie i już nikogo nie będzie interesować, ważne że urodziła a resztę obrońcy życia mają głęboko w d.
Nie jestem za wyrokiem sądu.

Tak, mogłoby być idąc dalej tokiem myślenia strajku kobiet.
Z resztą, pamiętajmy, ze panie przewodniczące są za całkowitą legalizacja aborcji.
Dlatego nie utożsamiam się z nimi.
 
Zabijanie jest faktem.
To nie magiczne zniknięcie człowieka.

Nie jestem za wyrokiem sądu. Jestem za pozostawiemiem wyboru rodzicom. To oni będą musieli żyć z tym wyborem.

Ale nie jestem za zabijaniem dzieci z prawdopodobieństwem występowania wad.

Jednak nie mogę przejść obojętnie za wpisami promującymi aborcje na życzenie w każdym wypadku. To już szczyt egoizmu ze strony matki, ojca.
Czytasz to co piszesz zanim klikniesz „Odpowiedz”? Czy emocje już targają Twoimi wypowiedziami jak wiatr zbożem w czasie wichury. Nikt tutaj nie mówi o usuwaniu ciąży z prawdopodobieńswem wystąpienia wad. Mówimy tutaj o usuwaniu ciąż skazanych na fatalny koniec.
 
reklama
Ale pisałam w ODNIESIENIU DO wzmianki o wadach!

A co chcesz mi przekazać 1%?
Podeślę dane w lutym.
Jeżeli masz niepełnosprawne dziecko, to wiesz jakie jest to poświęcenie i w dalszym ciągu nie jesteś za "zabijaniem dzieci z prawdopodobieństwem występowania wad" ? To że Ty się zdecydowałaś na urodzenie chorego dziecka, to teraz każda kobieta musi to robić?
 
Do góry