reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawka dla noworodka

Hej. Co prawda moje córki się w marcu urodziły, ale do czerwca było zimno jak.na jesień;) ogólnie jeżeli chodzi o ubranka to np.moja najstarsza raz, dwa i już od początku skopała polspiochy, więc zakładałam jej albo całe spioszki albo spodenki. Miałam z 5 rozkow, bo po prostu tak było mi wygodnie trzymać dziecko (u mnie najstarsza 3-4miesiace była w rozku, bo była b. Mala). Body też polecam.kopertowe. nam się przydal otulacz z otworem na pasy do fotelika. Pępek uważałam, żeby nie zamoczyć. U młodszej była ropa z pepka, wiec kazali mi przemywać octaniseptem. Oczka myłam przegotowana woda z wacikiem. Co do emiolientow to zalecenie do używania miałam tylko z synkiem bo (tak jak ja) ma.problemy skórne. Do córek miałam szampon hipoalergiczny i mydełko plus czasami jakiś kremik. Oliwki.mega rzadko.uzywalam. Na pewno warto mieć patyczki z ograniczkiem, waciki, gaziki, sól fizjologiczna, w razie w mąkę ziemniaczana, mas na pupę, rezcniczki z kapturkiem. Kocyk, dwa też Ci się pewnie przyda na jesień. Pieluszki tetrowe, muslinoqe czy bambusowe, mi się przydały bo małą dużo.ulewala, a teraz są takie małe ulewajki, na podróż też kup paczkę podkładów jednorazowych lub takie wielorazowe do prania (pieluszka, a z drugiej strony ceratka) Ja będę rodzic koniec listopada, max do połowy do grudnia to na pewno się zaopatrzę w cieplejsze skarpetki i cieńsze czapeczki pod kapturek kombinezona, ;) powodzenia.
 
reklama
Dalej na sucho już od kilku lat, położna wszystko Ci powie po narodzinach :) Na pewno nie przemywać spirytusem! :) Ja kupiłam na zaś Octenisept a teraz po 4 latach podobno się od niego odchodzi w niektórych miejscach i polecono mi Granusept, kupiłam więc obydwa😅
Czytałam o tym octenisepcie , ze zawiera substancje podejrzewana o działanie mutagenne i rakotwórcze, ale mam watpliwosc, czy rzeczywiście to jest powodem takiej rezygnacji. Ta substancja często jej zawarta w wielu środkach chemii domowej, nawet szamponach , czy plynach do nauczyn i o tym się nie mówi.
 
Czytałam o tym octenisepcie , ze zawiera substancje podejrzewana o działanie mutagenne i rakotwórcze, ale mam watpliwosc, czy rzeczywiście to jest powodem takiej rezygnacji. Ta substancja często jej zawarta w wielu środkach chemii domowej, nawet szamponach , czy plynach do nauczyn i o tym się nie mówi.
Mi położna powiedziała, że w praktyce zauważono, że bardziej babrze niż wspomaga gojenie i lepiej nie używać nic, a jak coś się dzieje, to ten Granusept teraz mi poleciła, ale w sumie ja Octeniseptu używałam kilka razy np. na zdarte kolano syna jak wdarło się nadkażenie i powiem, że 2 razy psiknęłam i się podsuszyło już bez ropy, więc sama nie wiem 🤷🏼‍♀️
 
U nas w szpitalu również z rana przemywano noworodkom pępuszek octeniseptem i polozna środowiskowa również tak pokazywała więc nie wiem każdy ma jakos inaczej
 
U nas w szpitalu również z rana przemywano noworodkom pępuszek octeniseptem i polozna środowiskowa również tak pokazywała więc nie wiem każdy ma jakos inaczej

Ale w którym roku?
Bo u mnie w 2015 też, ale w 2023 już nie 😆
A w 2011 to spirytus się używało.

Także majac 3 dzieci przeszłam trzy różne szkoły pielęgnacji pępka 😝
 
reklama
Do ubrania polecam takie zestawy: body (ja lubiłam kopertowe), spodenki i skarpetki, czapeczki. Do tego ze 2 kocyki (warto zainwestować w wełnę merino), 2 ręczniki, duzo pieluszek (dużych i tych tzw. ulewajek), kokon, jakies łóżeczko (polecam dostawke z chicco na kółkach). Otulacz do fotelika, spiworek do wózka. Do pielęgnacji octanisept (ja używałam do przemywania pępka, ładnie się zagoił i odpadl), linomag, bepathen, gaziki jałowe, sól fizjologiczna, zestaw frida do noska, krem do twarzy i plyn do kąpieli (nie używałam emolientow bo nie było potrzeby). Do tego laktator, butelki, smoczki, wyparzacz, plyn do butelek i smoczków, ociekacz do butelek, pampersy, chusteczki, maty do przewijania, zestaw do obcinania paznokci, szczotka do włosów (miekka i ta do ciemieniuchy). Kosz na brudne pampersy (mam angelcare, nie wiem czy sa lepsze, ten jest taki sobie). Wanienka na stojaku z wkładką/lezaczkiem (moja córka niepewnie się czuła bez leżaczka). Przewijak z miejscem na najpotrzebniejsze kosmetyki. Termometry (do ciała, do wody, do pomieszczenia).
 
reklama
Do góry