reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla dzidziusia 😍

kamaxx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2019
Postów
76
Dziewczyny, kiedy powoli zaczęłyście zakupy dla malucha? Ostatnio rozejrzałam się po sklepach i to wszystko sporo kosztuje więc nie łatwo kupić wszystko na raz na ostatnią chwilę. Co myślicie o zabobonach i przesądach? Nie trzeba bać się kupować szybciej najważniejsze rzeczy od butelek po kosmetyki, smoczki oraz mebelki i ciuszki? :)
 
reklama
Rozwiązanie
Abstrahując od tego kto jak kupuje...
Poniewaz pierwsza ciąże utraciłam, w drugiej wstrzymałam się z kupowaniem do usg w 12 tygodniu. Muszę przyznać, ze mnie korciło ale wolałam nie. Sama strata ciazy bolała, nie dałabym rady jeszcze oddawać ubranek, wchodzić do sklepów pełnych brzuchatych, szczęśliwych matek...
Z chwila kiedy dostałam usg do łapki i potwierdziło się zdrowe dziecko poleciałam do sklepu POPATRZEĆ na ciuszki. Byłam w temacie zielona, musiałam sobie poczytać, poukładać, popytać.
W pierwszej ciazy musieliśmy zrobić dziecku pokoik wiec w początkowej fazie na tym się koncentrowałam. Kupiłam tylko wózek i nosidelko do samochodu bo była taka okazja ze musiałabym być umysłowo ułomna żeby z niej nie skorzystać.
Po 20 tygodniu...
Długo karmiłaś? Na stronach producentów mleka są fajne zestawy np 6 kartonów mleka po 400g za 200-250 zł zależy jeszcze jakie wybierzesz. Ja gdy skończyłam kp kupowałam NAN w zestawach żeby mieć poprostu zapas a nie co kilka dni chodzić i kupować ;) i w sumie różnica mała jakieś 40-50 zł ale taka opcja była dla mnie wygodniejsza
Tutaj np pierwszy z brzegu link :) Link do: H.A. 1 Hypoalergiczne mleko początkowe w proszku dla niemowląt od urodzenia Zestaw
Na tej stronie ogólnie tanie zestawy mleka i nie tylko ;)
 
reklama
Kurcze a tak wg jakby się miało wszystko na raz kupić to trochę bałagan by był w mieszkaniu. Żeby chociaż poukładać ciuszki, akcesoria itp to trzeba by było w pierwszej kolejności mebelki skręcić bo inaczej wszystko będzie ulokowane w innym miejscu :cool: :confused: a jednak sporo tego wszystkiego trzeba kupić🤷
Nie wiem czy są tu fanki serialu "Przyjaciele", ale tam pamiętam, że jest odcinek jak wykupili pół sklepu dziecięcego hehe :) W sumie fajny byłby taki "shopping" rodem z Pretty Woman :D Tylko po pierwsze nie każdy sobie na to finansowo pozwoli, po drugie fajnie jest nie przepłacać, więc raczej nie kupimy wszystkiego w jednym sklepie tylko wcześniej zrobimy rozeznanie, a po trzecie nigdy nie wiadomo czy nie przyjdzie nam leżeć w ostatnich miesiącach. Różnie może być.
 
No kurczę wyluzujcie,napisałam to w przenośni to 200-300,bo gdybym napisała 1200-1300to wtedy by niektórzy dowalili że sie chwalę.Nie wiem czy ci którzy mnie krytykują,odczytali że napisałam że każdy ma swoje poglądy i ja nie rozumiem takiego, a nie "wszyscy mają robić tak jak ja piszę bo jestem nieomylna".Nie ma co się odzywac widzę,forum jest tylko do glaskania
 
Nie wiem czy są tu fanki serialu "Przyjaciele", ale tam pamiętam, że jest odcinek jak wykupili pół sklepu dziecięcego hehe :) W sumie fajny byłby taki "shopping" rodem z Pretty Woman :D Tylko po pierwsze nie każdy sobie na to finansowo pozwoli, po drugie fajnie jest nie przepłacać, więc raczej nie kupimy wszystkiego w jednym sklepie tylko wcześniej zrobimy rozeznanie, a po trzecie nigdy nie wiadomo czy nie przyjdzie nam leżeć w ostatnich miesiącach. Różnie może być.
No i wlasnie ja chyba to napisałam
 
No kurczę wyluzujcie,napisałam to w przenośni to 200-300,bo gdybym napisała 1200-1300to wtedy by niektórzy dowalili że sie chwalę.Nie wiem czy ci którzy mnie krytykują,odczytali że napisałam że każdy ma swoje poglądy i ja nie rozumiem takiego, a nie "wszyscy mają robić tak jak ja piszę bo jestem nieomylna".Nie ma co się odzywac widzę,forum jest tylko do glaskania
Nikt tutaj nie chciał Cię obrazić ani nic z tych rzeczy. Tylko ja np z Twojego komentarza wywnioskowałam krytykę w stosunku do osób kompletują wyprawkę całą ciążę ponieważ najzwyczajniej w świecie nie stać ich żeby kupić wszystko na raz. "
Co do poglądów napisałaś to :

Kazdy ma swoje poglądy ale nie moge pojąć tego,że to drogo i dlatego w ratach bo w moim przypadku myślę że co miesiąc nakupowalabym dużo rzeczy niepotrzebnych bo fajne

Więc ten fragment akurat odebrałam tak :
A ja mam oszczędności , mnie stać i mam zamiar kupić wszystko na raz".Jeżeli się mylę to sorki. ;) ale bynajmniej ja to tak odebrałam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie wiem czy są tu fanki serialu "Przyjaciele", ale tam pamiętam, że jest odcinek jak wykupili pół sklepu dziecięcego hehe :) W sumie fajny byłby taki "shopping" rodem z Pretty Woman :D Tylko po pierwsze nie każdy sobie na to finansowo pozwoli, po drugie fajnie jest nie przepłacać, więc raczej nie kupimy wszystkiego w jednym sklepie tylko wcześniej zrobimy rozeznanie, a po trzecie nigdy nie wiadomo czy nie przyjdzie nam leżeć w ostatnich miesiącach. Różnie może być.
no tylko jak to się odnosi do mojego komentarza? ;) bo ja to jestem przeciwniczką kompletowania wyprawki w jeden dzień ;) co wyżej nad zacytowanym przez Cb moim komentarzem napisałam :) ;)
 
Nikt tutaj nie chciał Cię obrazić ani nic z tych rzeczy. Tylko ja np z Twojego komentarza wywnioskowałam krytykę w stosunku do osób kompletują wyprawkę całą ciążę ponieważ najzwyczajniej w świecie nie stać ich żeby kupić wszystko na raz. "
Co do poglądów napisałaś to :



Więc ten fragment akurat odebrałam tak :
A ja mam oszczędności , mnie stać i mam zamiar kupić wszystko na raz".Jeżeli się mylę to sorki ale bynajmniej ja to tak odebrałam
Ale kurczę co to jest za różnica (w sensie ilosci wydanych pieniędzy, zeby znowu ktos nie mial pretensji)czy ty kupujesz w ratach czy ja wszystko od razu?jeśli chodzi o mnie to ja kupując tak jak ty bym więcej wydała przynajmniej na ubranka.Kiedys jak napisałam to samo to dziewczyna mi odpisała,że tak się robi jak się nie ma kasy tylko trzeba zbierać do końca,także już nie wiem na co kogo stać.Widze że wszędzie pieniądz to niebezpieczna rzecz i nie mam już co pisać.
 
Ale kurczę co to jest za różnica (w sensie ilosci wydanych pieniędzy, zeby znowu ktos nie mial pretensji)czy ty kupujesz w ratach czy ja wszystko od razu?jeśli chodzi o mnie to ja kupując tak jak ty bym więcej wydała przynajmniej na ubranka.Kiedys jak napisałam to samo to dziewczyna mi odpisała,że tak się robi jak się nie ma kasy tylko trzeba zbierać do końca,także już nie wiem na co kogo stać.Widze że wszędzie pieniądz to niebezpieczna rzecz i nie mam już co pisać.
Słuchaj Ty napisałaś co uważałaś dziewczyny napisały jak to odebrały i na tym zakończmy aby nie robić wojny ani spamu ;) wiadomo że to nie robi różnicy kto jak kupuję, napisałam że wywnioskowałam krytykę jak i napisałam że jeżeli się mylę to sorki więc myślę że nie na sensu ciągnąć tego dalej ;)
 
no tylko jak to się odnosi do mojego komentarza? ;) bo ja to jestem przeciwniczką kompletowania wyprawki w jeden dzień ;) co wyżej nad zacytowanym przez Cb moim komentarzem napisałam :) ;)
Napisałaś, że po takim jednorazowym zakupie byłby w mieszkaniu straszny bałagan itp. A mi przed oczami stanęło mieszkanie Rachel i Rossa z tego odcinka "Przyjaciół", o którym wspomniałam.
Taka mała dygresja po prostu :)

Zgadzam się, że takie zakupy raczej nie wchodzą w grę. Ale czy nikomu nie zdażyło się pomarzyć o złotej karcie, której nie trzeba później spłacać? ✌
 
reklama
Napisałaś, że po takim jednorazowym zakupie byłby w mieszkaniu straszny bałagan itp. A mi przed oczami stanęło mieszkanie Rachel i Rossa z tego odcinka "Przyjaciół", o którym wspomniałam.
Taka mała dygresja po prostu :)

Zgadzam się, że takie zakupy raczej nie wchodzą w grę. Ale czy nikomu nie zdażyło się pomarzyć o złotej karcie, której nie trzeba później spłacać? ✌
Tak sobie właśnie potem pomyślałam że połączyłaś jedno z drugim ;) hehe no chyba każdy by chciał złotą kartę chociaż na jeden dzień :)
Jak wspominałaś teraz o tym filmie to mogę sobie tylko wyobrazić jak to wyglądało ( filmu niestety nie miałam okazji obejrzeć) ale mi się od razu przypomniała przeprowadzka 3 miesiącu temu. Firma wyprowadzkowa ułożyła wszystko w salonie a ja stojąc w drzwiach zastanawiałam się od czego zacząć 😬😉🤷 hehhh
 
Do góry