reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla dzidziusia 😍

kamaxx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2019
Postów
76
Dziewczyny, kiedy powoli zaczęłyście zakupy dla malucha? Ostatnio rozejrzałam się po sklepach i to wszystko sporo kosztuje więc nie łatwo kupić wszystko na raz na ostatnią chwilę. Co myślicie o zabobonach i przesądach? Nie trzeba bać się kupować szybciej najważniejsze rzeczy od butelek po kosmetyki, smoczki oraz mebelki i ciuszki? :)
 
reklama
Rozwiązanie
Abstrahując od tego kto jak kupuje...
Poniewaz pierwsza ciąże utraciłam, w drugiej wstrzymałam się z kupowaniem do usg w 12 tygodniu. Muszę przyznać, ze mnie korciło ale wolałam nie. Sama strata ciazy bolała, nie dałabym rady jeszcze oddawać ubranek, wchodzić do sklepów pełnych brzuchatych, szczęśliwych matek...
Z chwila kiedy dostałam usg do łapki i potwierdziło się zdrowe dziecko poleciałam do sklepu POPATRZEĆ na ciuszki. Byłam w temacie zielona, musiałam sobie poczytać, poukładać, popytać.
W pierwszej ciazy musieliśmy zrobić dziecku pokoik wiec w początkowej fazie na tym się koncentrowałam. Kupiłam tylko wózek i nosidelko do samochodu bo była taka okazja ze musiałabym być umysłowo ułomna żeby z niej nie skorzystać.
Po 20 tygodniu...
Nie wierzę w takie przesądy. Gdyby coś się miało wydarzyć to nie przez to, że kupiłam bodziaka czy smoczek.
Natomiast zakupy dobrze sobie rozplanować. Np. rzeczy, które mają gwarancję kupowałabym później. Podobnie z mebelkami, których nie planujesz od razu składać tylko wylądują w garażu (gdyby po rozpakowaniu okazało się, że czegoś brakuje albo coś jest uszkodzone).
Ja kupiłam już parę drobiazgów, ale czekam na płeć dziecka, żeby sobie wybrać już konkretny motyw i kolorystykę. Mam też problem z kupowaniem ubranek, bo będę mieć "letnie" dziecko, a teraz w sklepach same zimowe kolekcie :)
 
reklama
Dziewczyny, kiedy powoli zaczęłyście zakupy dla malucha? Ostatnio rozejrzałam się po sklepach i to wszystko sporo kosztuje więc nie łatwo kupić wszystko na raz na ostatnią chwilę. Co myślicie o zabobonach i przesądach? Nie trzeba bać się kupować szybciej najważniejsze rzeczy od butelek po kosmetyki, smoczki oraz mebelki i ciuszki? :)
Ja zaczelam od ok 3 miesiaca:) jestem w 7.5 i juz mam wsio:)
 
Nie przemawia do mnie jakoś argument że to wszystko drogo kosztuje i ciężko kupić od razu.Jakie to ma znaczenie że co miesiąc będę kupowała ubranka czy coś w granicach 200-300 zł czy te pieniądze będę odkładala i całą wyprawkę kupię w 7,8 msc?Zawsze mam jakieś oszczędności i tak samo oszczedzalam przez ciążę po to by w 8 miesiącu wejść do kilku sklepów i kupić wszystko.Zmienia postać rzeczy fakt,że ktoś już Nie może się doczekać, sprawia mu to wielką radość,nie chce odkładać na ostatnie chwile bo niewiadomo jak samopoczucie.Kazdy ma swoje poglądy ale nie moge pojąć tego,że to drogo i dlatego w ratach bo w moim przypadku myślę że co miesiąc nakupowalabym dużo rzeczy niepotrzebnych bo fajne,ładne,zapomniałam że już mam itp.
 
Nie przemawia do mnie jakoś argument że to wszystko drogo kosztuje i ciężko kupić od razu.Jakie to ma znaczenie że co miesiąc będę kupowała ubranka czy coś w granicach 200-300 zł czy te pieniądze będę odkładala i całą wyprawkę kupię w 7,8 msc?Zawsze mam jakieś oszczędności i tak samo oszczedzalam przez ciążę po to by w 8 miesiącu wejść do kilku sklepów i kupić wszystko.Zmienia postać rzeczy fakt,że ktoś już Nie może się doczekać, sprawia mu to wielką radość,nie chce odkładać na ostatnie chwile bo niewiadomo jak samopoczucie.Kazdy ma swoje poglądy ale nie moge pojąć tego,że to drogo i dlatego w ratach bo w moim przypadku myślę że co miesiąc nakupowalabym dużo rzeczy niepotrzebnych bo fajne,ładne,zapomniałam że już mam itp.
Gdyby ktoś oszczedzał całą ciążę po 200-300 zł jak piszesz to zaoszczędziłby zaledwie maksimum 1600-2400 zł. Proszę wejść do kilku sklepów jak sama piszesz i kupić za to całą wyprawkę. To by nie starczyło nawet gdyby 3/4 tych sklepów było secand hands. Dodam też że czasami ciężko odłożyć z każdego miesiąca taką kwotę. Są czasami sytuacje przez które nie starcza od 1go do 1go.
Nie każdy ma jakieś oszczędności bo każdy ma inne życie i problemy.
Gdy ktoś liczy się z każdym groszem to jest małe prawdopodobieństwo że nakupuje rzeczy niepotrzebnych a jeśli nawet to zawsze może je komuś oddać lub odsprzedać.
Ja nie rozumiem jak tego można nie rozumieć.
 
Nie przemawia do mnie jakoś argument że to wszystko drogo kosztuje i ciężko kupić od razu.Jakie to ma znaczenie że co miesiąc będę kupowała ubranka czy coś w granicach 200-300 zł czy te pieniądze będę odkładala i całą wyprawkę kupię w 7,8 msc?Zawsze mam jakieś oszczędności i tak samo oszczedzalam przez ciążę po to by w 8 miesiącu wejść do kilku sklepów i kupić wszystko.Zmienia postać rzeczy fakt,że ktoś już Nie może się doczekać, sprawia mu to wielką radość,nie chce odkładać na ostatnie chwile bo niewiadomo jak samopoczucie.Kazdy ma swoje poglądy ale nie moge pojąć tego,że to drogo i dlatego w ratach bo w moim przypadku myślę że co miesiąc nakupowalabym dużo rzeczy niepotrzebnych bo fajne,ładne,zapomniałam że już mam itp.
Dlatego trzeba wsio sobiie zorganizowac..zalezy ile na co chcesz wydac..kupisz wanienke za 30zl i za 400...ile chcesz wydac za wozek...wyprawka dla Cb....ja przez cala ciaze wylawialam sporo rzeczy na promocji..zwlaszcza w Smyku..sa rzeczy na ktorych oszczedzisz a sa takie na ktorych sie nie da.nie jestem sknerą ale lubie oszczedzac..mam juz zapas pieluch..produktow do pielęgnacji..ehhh...sporo tego..zreszta jestem prawie w 8 m i nie wyobrazam sobie teraz tego ogarniac gdybym miala wsio od podstaw kupowac.....
 
Myślę że niech każdy kompletuje wyprawkę wtedy kiedy ma na to ochotę. A do mnie np nie przemawia argument że można w 8 miesiącu pójść i kupić wszystko ponieważ według mnie lepiej być przygotowanym na każdy scenariusz chociażby taki że ciąża może zakończyć się dużo dużo wcześniej no a dwa ja w 8 miesiącu kupowałam drobiazgi o których zapomniałam, lepiej skompletować szybciej niż na ostatnie minuty. I tak jak @Marynia88 napisała za 1600-2400 nie da się skompletować wyprawki ma absolutną rację za taką kwotę można wózek kupić i ewentualnie jak wystarczy jakieś drobiazgi. @Daga18 więc następnym razem zamiast się "chwalić" lepiej pomyśleć że nie każdy ma taką sytuację i poprostu odpowiedzieć na zapytanie autorki tematu.
Kurcze a tak wg jakby się miało wszystko na raz kupić to trochę bałagan by był w mieszkaniu. Żeby chociaż poukładać ciuszki, akcesoria itp to trzeba by było w pierwszej kolejności mebelki skręcić bo inaczej wszystko będzie ulokowane w innym miejscu :cool: :confused: a jednak sporo tego wszystkiego trzeba kupić🤷
 
reklama
Myślę że niech każdy kompletuje wyprawkę wtedy kiedy ma na to ochotę. A do mnie np nie przemawia argument że można w 8 miesiącu pójść i kupić wszystko ponieważ według mnie lepiej być przygotowanym na każdy scenariusz chociażby taki że ciąża może zakończyć się dużo dużo wcześniej no a dwa ja w 8 miesiącu kupowałam drobiazgi o których zapomniałam, lepiej skompletować szybciej niż na ostatnie minuty. I tak jak @Marynia88 napisała za 1600-2400 nie da się skompletować wyprawki ma absolutną rację za taką kwotę można wózek kupić i ewentualnie jak wystarczy jakieś drobiazgi. @Daga18 więc następnym razem zamiast się "chwalić" lepiej pomyśleć że nie każdy ma taką sytuację i poprostu odpowiedzieć na zapytanie autorki tematu.
Kurcze a tak wg jakby się miało wszystko na raz kupić to trochę bałagan by był w mieszkaniu. Żeby chociaż poukładać ciuszki, akcesoria itp to trzeba by było w pierwszej kolejności mebelki skręcić bo inaczej wszystko będzie ulokowane w innym miejscu :cool: :confused: a jednak sporo tego wszystkiego trzeba kupić🤷
Masz rację.....ja przy wcześniejszej ciazy wlasnie zostawilam wsio na koniec...to byla masakra..jezeli mamusia sie dobrze czuje..to oczywiscie:) jezeli sytuacja materialna na to pozwala jasne..sa mamy ktore maja 2000 przeznaczone a i takie co maja 20000 nie ma co sie sugerować tak naprawde i robic po swojemu.:) nawet jak sie o czyms zapomni mozna raz dwa kupic lub zamówić kurierem
Ja mam tylko nadzieje ze i tym razem moje piersi mnie nie zawioda i bedzie mleko bo ceny mm sa z kosmosu.
 
Do góry