reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki testu obciążenia glukozą 50g

Na pewno trzeba byc na czczo, a co do złego samopoczucia, to wcale nie trzeba się źle czuć zeby miec cukrzyczę ciężarnych... ja czułam się rewelacyjnie, a jednak pod koniec ciązy u mnie ją wykryto:-(... w ciąży zbijanie cukru głównie polega na odpowiedniej diecie, chyba że już wcześniej brało się insulinę, wiec dieta+ insulina, ale chyba nie o taki przypadek tu chodzi...
 
reklama
Hej Dziewczyny , tu Marcin połowa Domi.
Dzisiaj własnie zrobliśny test 50g i wynik wyszedł 8,04mmol czyli 144,75mg% czyli za duży zobaczymy co powie lekarz. Natomiast Domi już strajkowała że nie będzie znowu na czczo jechać 100km na badanie, i tak zacząłem szukać i znalazłem coś takiego:
u wszystkich ciężarnych między 24 a 28 tygodniem ciąży należy wykonać test doustnego obciążenia glukozą (50g) i oznaczyć stężenie glukozy we krwi w 60. minucie – przy wykonywaniu tego testu bez znaczenia jest pora dnia i czas jaki upłynął od ostatniego posiłku (tzn. że ciężarna nie musi być na czczo i wykonuje się oznaczenie poziomu cukru tylko w 60. minucie po doustnym zażyciu 50g rozpuszczonej w wodzie glukozy – dla celów tego testu nie ma potrzeby wykonania oznaczenia poziomu cukru na czczo, do czego często nakłaniają laboratoria).
tekst zaczerpnięty z :
GINEKOLOG. PORADNIK MEDYCZNY

Pewnie na cczczo trzeba jeżeli wogóle się nie ma zrobionego za pierwszym razem. Hmmm zobaczymy
Pozdrawiam:-)
 
Bleeee najokropniejsze badanie w czasie ciąży!!:no:Cały dzień nie miałam apetytu!!! A uraz mam do dziś!
 
Kangurku, badanie cukru powinno sie odbywac na czczo, bo po posiłku jego poziom wzrasta i wynik moze byc zaburzony. szczegolnie w przypadku osob o lekko podwyzaszonym stezeniu na czczo, po posilku wyjdzie juz cukrzyca, a wcale nie musi jej byc. Dlatego to takie ważne.

Ja nie mam cukrzycy ciazowej, ale mam wyniki nia granicach normy, gdybym zjadla sniadanie i pojechala na badanie i jeszcze wypiła glukozę, to wyniki były by złe.

Osobiście nie wspominam jakoś źle tego badania. Glukoza była słodka i smaczna, ale zdziwiłam sie, że taką cieplutką się pije. Oczywiscie miałam po niej zgagę i mdłosci, ale żeby jakoś tragicznie było, to nie ;) Da się przezyc.
Jedyne co źle wspominam to to, że mi sie lekarka wbiła w żyłę jak jakas pijawka i miałam siniaka przez 2 tygodnie jak narkomanka. A ja mam ładne zyły i nigdy problemów nie było. Ręką nie mogłam ruszac normalnie przez kilka dni.
 
widać Fitusia że miałaś źle pobrana krew, tak sie zdarza jeżeli ktoś niezbyt udolnie to robi ja na szczescie tak nie miałam ale jak wspominam ten test na glukoze to już robi mi sie niedobrze, na szczęście wynik miałam dobry więc raczej nie bedę miała nic takiego
 
Jeśli chodzi o mnie to krew do badania przed wypiciem glukozy miała być pobrana na czczo. Potem pani w zabiegowym powiedziała, że powinnam zjeść lekkie śniadanie i dopiero wypić glukozę. No i w 60' na kolejne badanko....
 
jesli wydaje Ci sie ze twoj lekarz w jakiejs kwestii robi za malo to go zmien ja tez zmienialm, lekarz do ktorego chodzilam przed ciaza byl swietny, ale niestety do ciezarnych lepszy jest inny i sobie zmienilam i w sumie to tak jest ze do tego pierwszego czekaja glownie panie bez brzucha, a do tego drugiego z brzuszkiem :)
 
Cześć dziewczyny!!
Właśnie odebrałam swoje wyniki:
Glukoza (O) -70 ( to chyba na czczo?)
Glukoza 50 g po 1 h - 64

Troche dziwne to po wypiciu tej okropności miałam mniej niż przed.
Może jakiś błąd
 
Witam,
Ja miałam cukrzycę ciążową:-( (wbijałam insulinę 4 razy dziennie , miałam ścisłą dietę, kontrolę w poradni w Krakowie) chociaż przed ciążą miałam cukier rewelacyjny i cukrzyca mi nie zagrażała.Dlatego dziewczyny ie bagatelizujcie swoich wyników obciążenia glukozą !
Pozdrawiam
 
reklama
Kangurka ma rację:

bad. poziomu cukru robi się na czczo ALE

OBCIAŻENIE GLUKOZĄ NIE!!:tak:
(na każdym opakowaniu glukozy z apteki to pisze)
 
Do góry