reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki morfologii

Karolciaaaaaa200694

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2020
Postów
25
Hej . Jestem typem , ktory bardzo rzadko chodzi do lekarza , chodzi jedynie gdy jiz umiera z bolu no i ostatnio czyli 3 tyg temu strasznie powiększyły mi się wezly chlonne na szyi i za uchem , nie mogłam wytrzymać z bólu, poszłam do lekarza a jak już poszłam to od razu wyżaliłam mu się z wszystkich dolegliwości tzn. Straszne zmęczenie od kilku miesięcy jak nigdy , zawsze byłam pełna energii, nigdy nie spałam w dzień teraz tylko usiądę nawet na krześle zasypiam , wlosy lecą garściami mimo dbania, z polowa ich chyba wyleciała w ostatnim czasie, paznokcie rozdwajaja się dosłownie w pół, ciagly bol brzucha po prawej stronie , codzienny nocny bol nóg, w dzień nie czuję bo ciągle na nogach , czuję jakbym miała ze sto lat . Lekarz wypisał antybiotyk , na wezly chlonne pomógł, ale i zlecił morfologie , zdjęcie w załączniku, lekarz uznał , że anemia może któraś z was miała podobny problem ? żelazo wypisał, a inne badania mogłaby Pani wykonać prywatnie na własną rękę bo mi nie wszystkie wolno wypisywać, nie wiem czemu, nie wiem jakie . Doradźcie co byście za badania jeszcze Wykonaly
 

Załączniki

  • 20240712_151428.jpg
    20240712_151428.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 429
  • 20240712_151349.jpg
    20240712_151349.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 96
reklama
Zdecydowanie za mało żelaza.

Ja bym dla pewności poszła na USG węzłów chłonnych ( a na co dokładnie dostałaś antybiotyk ? W sensie tak o, z czapy, czy uznał, że ostra infekcja gardła itp?)
 
Dziękuję bardzo za poradę, na pewno pójdę na te badania , które wymieniłaś, właśnie najbardziej martwią mnie te wezly chlonne , bo znowu się powiększył na szyi , ale lekarz uznał, że od anemii moze boleć i noga i wezly i wszystkie te objawy są typowe dla anemii, a i jeszcze te straszne siniaki, z niczego nawet nie wiem kiedy mam ciagle wielkie siniaki na nogach, ale lekarz wszystko zwala na anemie i nie chce wypisywać innych badan , a ja pierwszy raz czuję że coś jest nie tak że mną. Co do antybiotyku wypisał amoksiklav , bo sam nie wiedział co jest, jedynie podejrzewał że infekcja
 

Załączniki

  • Screenshot_20240709_221032_Gallery.jpg
    Screenshot_20240709_221032_Gallery.jpg
    186 KB · Wyświetleń: 70
  1. Warto na początku zbadać
  • Ferrytynę pomiar poziomu ferrytyny w celu oceny zapasów żelaza w organizmie.
  • Retikulocyty:Ocena produkcji nowych krwinek czerwonych, co może pomóc zidentyfikować rodzaj anemii
  • Panel biochemiczny: w tym ocena funkcji wątroby (ALT, AST, ALP, bilirubina) oraz nerek (kreatynina, mocznik).
  • Poziom witaminy B12 i kwasu foliowego: niedobory tych witamin mogą powodować anemię.
  • USG węzłów chłonnych
Bo objawy, które opisujesz mogą być spowodowane anemią, ale warto wiedzieć skąd ona się wzięła.
 
  1. Warto na początku zbadać
  • Ferrytynę pomiar poziomu ferrytyny w celu oceny zapasów żelaza w organizmie.
  • Retikulocyty:Ocena produkcji nowych krwinek czerwonych, co może pomóc zidentyfikować rodzaj anemii
  • Panel biochemiczny: w tym ocena funkcji wątroby (ALT, AST, ALP, bilirubina) oraz nerek (kreatynina, mocznik).
  • Poziom witaminy B12 i kwasu foliowego: niedobory tych witamin mogą powodować anemię.
  • USG węzłów chłonnych
Bo objawy, które opisujesz mogą być spowodowane anemią, ale warto wiedzieć skąd ona się wzięła.
Dziękuję za podpowiedź, ferrytyne zrobiłam, mniej niz 1.5 wyszło czyli chyba tych zapasów tak naprawdę brak . Właśnie zrobię badania , które radzicie bo jak nic mnie nie bolało to nic , a teraz nagle milion objawów, że ledwo zyje
 
Dziękuję za podpowiedź, ferrytyne zrobiłam, mniej niz 1.5 wyszło czyli chyba tych zapasów tak naprawdę brak . Właśnie zrobię badania , które radzicie bo jak nic mnie nie bolało to nic , a teraz nagle milion objawów, że ledwo zyje
Co to znaczy, że lekarz nie może dać ci skierowania na więcej badań. Jeśli nie może, to niech da ci skierowanie do hematologa. Zwłaszcza, że praktycznie brak ferrytyny, czyli zapasu żelaza.
Lekarz pierwszego kontaktu może też zlecić USG jamy brzusznej.
Może też wysłać do gastrologa, by wykluczyć problemy z wchłanianiem.
 
Lekarz dokładnie uznał, że nie może zlecać niektórych badan , bo to maly ośrodek i za duży koszt na jedną osobę byłby, a tym bardziej że nie widzi powodu , powiedział, że objawy od anemii na pewno
 
reklama
Lekarz dokładnie uznał, że nie może zlecać niektórych badan , bo to maly ośrodek i za duży koszt na jedną osobę byłby, a tym bardziej że nie widzi powodu , powiedział, że objawy od anemii na pewno
Jednak anemia skądś sie wzięła. I nie wystarczy podać żelaza. Bo jeśli problem z jelitami, z wchłanianiem, to nie będzie efektu. A to może być już niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli lekarz nie może dać skierowania, to powinien odesłać do specjalisty, który takie skierowanie wystawi. Jestem na pograniczu anemii. Podobne mam objawy. I lekarz odesłał mnie do hematologa.
 
Do góry