reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badania nasienia

reklama
Hej, jesteśmy po badaniach. Posiew: enterococcus faecalis (5x10 do7) grzyby Candida nie stwierdzono. Badania krwi: fsh: 2,36; lh: 2,19; testosteron: 544,6. Zrobił rownież ponowne badanie nasienia i tu o dziwo jest troche lepiej: liczba plemnikow: 83mln (36mln/ml) (bylo 71mln; 27mln/ml)Ruch progresywny 11% (bylo 0%), progresywny i nieprogresywny 18% (bylo 6%). Formy prawidlowe: 2% (bylo 0%) żywotność 26% ( bylo 11%). Czy mozliwe zeby badania w ciagu miesiaca tak sie zmienily bez powodu? Czy skoro on ma te bakterie to ja w 100% tez? Czytalam ze bardzo trudno jest je wyleczyc? W jego antybiogramie 9 antybiotykow zostalo okreslonych jako wrazliwe. Ale czytalam, ze pomimo wrazliwości i tak jest je ciezko wykurzyc... już jesteśmy umowieni na wizyte do lekarza, ale chcialabym jak najwiecej sie dowiedziec przed wizyta... dlatego bedę wdzięczna za każdą informację w tym temacie :)
Kiedyś czytałam że jednej dziewczyny z forum mąż miał podobne wyniki i przyczyną była bakteria. Powinienen twój mąż zrobić posiew i oczywiście udać się do androloga żeby wykluczyć żylaki
 
Hej, jesteśmy po badaniach. Posiew: enterococcus faecalis (5x10 do7) grzyby Candida nie stwierdzono. Badania krwi: fsh: 2,36; lh: 2,19; testosteron: 544,6. Zrobił rownież ponowne badanie nasienia i tu o dziwo jest troche lepiej: liczba plemnikow: 83mln (36mln/ml) (bylo 71mln; 27mln/ml)Ruch progresywny 11% (bylo 0%), progresywny i nieprogresywny 18% (bylo 6%). Formy prawidlowe: 2% (bylo 0%) żywotność 26% ( bylo 11%). Czy mozliwe zeby badania w ciagu miesiaca tak sie zmienily bez powodu? Czy skoro on ma te bakterie to ja w 100% tez? Czytalam ze bardzo trudno jest je wyleczyc? W jego antybiogramie 9 antybiotykow zostalo okreslonych jako wrazliwe. Ale czytalam, ze pomimo wrazliwości i tak jest je ciezko wykurzyc... już jesteśmy umowieni na wizyte do lekarza, ale chcialabym jak najwiecej sie dowiedziec przed wizyta... dlatego bedę wdzięczna za każdą informację w tym temacie :)
Zazwyczaj jeżeli jedno z partnerów ma bakterie to leczy się obojga.

Jeżeli chodzi o różnice w wynikach to jest to możliwe. Zazwyczaj jest to badanie komputerowe i wyniki będą z próbki jaką pobrali. Chyba że robiliście w innym laboratorium/klinice.
 
U nas był problem i ze mną i z nasieniem męża, jednak po terapii farmakologicznej w klinice wyniki mojego męża są podobne, jest już zdecydowanie lepiej. Niestety u mnie poprawy nie będzie, miałam laparo i chyba czeka nas in vitro. Jaki dokładnie jest problem z nasieniem Twojego męża? Czasem wystarczy zmiana trybu życia i już jest znacząca poprawa.
Myślimy, żeby zapisać się do Invicta na konsultację, bo mąż bardzo pragnie potomstwa i zależy nam na czasie, a jednak specjalista powie nam najlepiej co i jak. Mąż już probował na własną rękę i ćwiczyć i brać suple, rzucił kompletnie picie alkoholu, nie sięga nawet po kieliszek dla towarzystwa. Strasznie go zabowało to, że to on jest niepłodny i stara się jak tylko może. Możliwe, że trzeba będzie brać jakieś leki, ale dowiemy się co i jak po konsultacji.
 
Witam,
Czy ktoś może mi powiedzieć czy te wyniki są bardzo złe?
Czym podnieśc morfologie?
Objętność 5ml
Ph 8.1
Barwa biaława
Lepkość prawidłowa
Koncertracja 25 mln/ml
Liczba plemników w ejakulacie 125 mln
Ruch postępowy 30%
Ruch postepowy 37.50 mln/ejakulat
Ruch Całkowity 51%
Rucha Całkowity 63.75 mln/ejakulat
Brak ruchu: 49%
Zywotnowsć : 65%
Zywotnosc : 81.25 mln/ejakulat
Pleminik prawidlowe : 2%
Pleminki prawidlowe 2.50 mln/ejakulat
 
Witam,
Czy ktoś może mi powiedzieć czy te wyniki są bardzo złe?
Czym podnieśc morfologie?
Objętność 5ml
Ph 8.1
Barwa biaława
Lepkość prawidłowa
Koncertracja 25 mln/ml
Liczba plemników w ejakulacie 125 mln
Ruch postępowy 30%
Ruch postepowy 37.50 mln/ejakulat
Ruch Całkowity 51%
Rucha Całkowity 63.75 mln/ejakulat
Brak ruchu: 49%
Zywotnowsć : 65%
Zywotnosc : 81.25 mln/ejakulat
Pleminik prawidlowe : 2%
Pleminki prawidlowe 2.50 mln/ejakulat
Źle nie jest, ale mogłoby być lepiej :)
Suplementy
zdrowa dieta
luźne bokserki
częsty seks
zimne prysznice
sport
i będzie lepiej :)
 
Źle nie jest, ale mogłoby być lepiej :)
Suplementy
zdrowa dieta
luźne bokserki
częsty seks
zimne prysznice
sport
i będzie lepiej :)
Korzeń maca
L-Arginina
Selen
Kwas Foliowy
Orzechy Brazyliskie.
Luźne bokserki staram sie nosić. Sport rower ale dla rekreacji, dieta jest , morosowanie jest ;), częsty sex to aż tak nie :D
Co jeszcze móglbym brać? Słyszałem o oleju z czarnuszki?
 
Korzeń maca
L-Arginina
Selen
Kwas Foliowy
Orzechy Brazyliskie.
Luźne bokserki staram sie nosić. Sport rower ale dla rekreacji, dieta jest , morosowanie jest ;), częsty sex to aż tak nie :D
Co jeszcze móglbym brać? Słyszałem o oleju z czarnuszki?
Cynk
L-karnityna
Tak, olej z czarnuszki lub czarnuszkę :)
Unikać długiego siedzenia.

No i to wszystko minimum 3 miesiące zanim będą widoczne efekty :)
 
reklama
Cynk
L-karnityna
Tak, olej z czarnuszki lub czarnuszkę :)
Unikać długiego siedzenia.

No i to wszystko minimum 3 miesiące zanim będą widoczne efekty :)
To co napisalem wyzej stosowałem 3 miesiace.. i wynik podskoczył. W 1 badaniu bylo 11mln i 40mln w ejakulacie i morfologia 1% ogolnie wszystko raz 2 wzrosło. Czy po dalszych stosowaniach tych zaleceń przy kolejnych 3 miesiącach mogą jeszcze sie poprawić te wyniki?
 
Do góry