reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badan

Ada0701

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Maj 2020
Postów
549
Czy mogłybyście zerknąć na wyniki badań, próby wątrobowe podwyższone i żelazo, o czym może to świadczyć?
 

Załączniki

  • received_1322487248616296.jpeg
    received_1322487248616296.jpeg
    280,4 KB · Wyświetleń: 530
  • received_645051687661672.jpeg
    received_645051687661672.jpeg
    212,4 KB · Wyświetleń: 106
reklama
Zelazo masz ok. Ferrytyna bardzo podniesiona. Jest ona bialkiem, skladnikiem komorek watroby, wiec cos pewnie dzieje sie z watroba. Wskazuja na to wyniki watrobowe i wlasnie podwyzszona ferrytyna.
 
@Ada0701 Ja bym zaczęła od wykluczenia WZW. Powodem może też być np. marskość wątroby czy też przeróżne choroby metaboliczne.

WZW może w zasadzie przebiegać bez objawowo. Zażółcenie oczu charakterystyczne jest dla WZW B, zaś w WZW C występuje zdecydowanie rzadziej.
 
Powodów wysokiej ferrytyny może być kilka. Marskość, wzw B lub C. U mojego taty wysoki poziom wskazywał na hemochromatozę. Jest to choroba genetyczna i niestety dziedziczna. Czy w rodzinie męża występowały jakieś choroby związane z wątrobą?
 
@Ada0701 Ja bym zaczęła od wykluczenia WZW. Powodem może też być np. marskość wątroby czy też przeróżne choroby metaboliczne.

WZW może w zasadzie przebiegać bez objawowo. Zażółcenie oczu charakterystyczne jest dla WZW B, zaś w WZW C występuje zdecydowanie rzadziej.
ja miałam WZW C i miałam pożółknięte dno oczu ;) .
 
reklama
@93kora Ale już zdrowa jesteś? I co do zażółcenia oczu , to oczywiście przy WZW C może się pojawić (ale nie musi).

Tutaj na pewno coś z wątrobą się dzieje. Ale bez dalszej diagnostyki, to można tylko gdybać. Trzeba po kolei wykluczać przyczyny takich wyników krwi.
 
Do góry