reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań przy torbieli 3 komorowej :)

Wiki99r

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
762
Witam mam 19 lat, stwierdzono u mnie torbiel jajnika 3 komorową ponad 4cm, brak owulacji w tym konkretnym cyklu i endometrium w 29dc 5,6mm. Skierowano mnie na badania krwi, lecz wizytę mam dopiero za jakiś czas i chciałabym prosić osobę która ma jakieś pojęcie o pomoc w ich interpretacji, ponieważ niepokoi mnie, że są one tak blisko górnej bądź dolnej granicy normy a jak wiadomo to, że się w niej mieszczą nie znaczy że są dobre przynajmniej z tego co mi wiadomo :)

HE4 - 53,5 (nor. 0,0-60,5)
CA-125 - 13,02 (nor. 0,0-35,0)

TSH- 3,115 (nor. 0,580-3.590)
FSH- 7,97mIU (nor. 3,03-8,08)
Estradiol- 36pg (nor. 21-251)
Prolaktyna na czczo- 10,93ng (nor. 1,20-29,93)
Prolaktyna po MTC- 233,06ng (tu normą niby jest jest jej 6-coo krotny wzrost a jak widać tu jest 23 krotny)

Co do endometrium to czy nie jest ono za małe jak na ten dzień cyklu? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi :)
 
reklama
Jestem po 4 laparoskopiach . wyniki masz ok mogą być podwyższone bo jest torbiel . będą Cię obserwować jeśli torbiel nie daje objawów . markery nowotworowe są dobre więc nie masz co się martwić
 
Jestem po 4 laparoskopiach . wyniki masz ok mogą być podwyższone bo jest torbiel . będą Cię obserwować jeśli torbiel nie daje objawów . markery nowotworowe są dobre więc nie masz co się martwić

Właśnie martwi mnie to że torbiel jest 3 komorowa co lekarz stwierdził jako dziwne jeśli jest czynnościowa bo czynnościowe nie maja z reguły przegród ale markery wyszły dobrze tylko te hormonalne dziwnie blisko granic normy :/ ale dziękuje bardzo za poradę :)
 
Właśnie martwi mnie to że torbiel jest 3 komorowa co lekarz stwierdził jako dziwne jeśli jest czynnościowa bo czynnościowe nie maja z reguły przegród ale markery wyszły dobrze tylko te hormonalne dziwnie blisko granic normy :/ ale dziękuje bardzo za poradę :)
Aa i nie dodałam że niestety torbiel daje się we znaki przez nieregularne miesiączki i skąpe a do tego bardzo bolesne do tego stopnia że doprowadzają do omdleń czasami
 
Aa i nie dodałam że niestety torbiel daje się we znaki przez nieregularne miesiączki i skąpe a do tego bardzo bolesne do tego stopnia że doprowadzają do omdleń czasami
Ja też miałam 3 komorowa i była czynnosciowa dla gin było to dziwne
Ale już dla onkologa nie więc nie martw się . jeśli nawet będzie laparoskopia to nic gorszego się nie wydarzy .
 
A ja jeszce dodam że z tego co mi się wydaje torbiel na tsh nie powinna wpływać a Ty masz górna granice normy, wiec jakbyś w przyszłości chciała się starać o dzidziusia to trzeba się temu bliżej przyjrzeć.
 
A ja jeszce dodam że z tego co mi się wydaje torbiel na tsh nie powinna wpływać a Ty masz górna granice normy, wiec jakbyś w przyszłości chciała się starać o dzidziusia to trzeba się temu bliżej przyjrzeć.

Byłam właśnie dzisiaj z tym u lekarza rodzinnego bo właśnie tez tak słyszałam niestety podszedł do tematu dość olewajaco ale dał mi skierowanie na ft3 i ft4 i na powtórzenie wyniku tsh jedak stwierdził że na jego oko to mam o wiele za wysokie fsh jak na mój wiek bo praktycznie zaraz przekroczy granice co może sugerować obniżona rezerwę jajnikową wiec nie za bardzo mnie pocieszył :/ zobaczę jeszcze co powie mój ginekolog
 
reklama
No to w takim wypadku konkretny ginekolog i endokrynolog by się przydał, bo wiadomo jak to z rodzinnymi czasai jest.
 
Do góry