reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wynik beta HCG

Dołączył(a)
13 Kwiecień 2024
Postów
14
Witam . Dzisiaj robiłam badanie : wynik 12,8 . Mam świadomość, że muszę udać się na ponowne badanie po 48h celem sprawdzenia czy właściwie przyrasta i tyko wtedy będę miała pewność - tak też z pewnością zrobię.
Mimo wszystko natura człowieka niecierpliwa .
Stad pytanie do bardziej doświadczonych was. Czy taki wynik tj. 12,8 może być właściwy kiedy do zagnieżdżenia najprawdopodobniej doszło 5 dni temu ??( jedna różowa plamka na bieliźnie, dwa dni poprzedzające ból jajnika)
Obecnie okres powinnam dostać najpóźniej w niedzielę, więc jeszcze 5 dni do ewentualnej @.
Pozdrawiam :)
 
reklama
Jeśli do zagnieżdżenia doszło 5 dni temu to jak najbardziej może być taki poziom bety. Dwa dni na rozpoczęcie wytwarzania beta hcg i startuje od 0, więc w ciągu 3 dni mogła urosnąć do 12,8 i to jest okej. Sprawdź jutro i daj znać, a my trzymamy kciuki🙂
 
Na ten moment to może być zupełnie prawidłowy wynik. Po prostu wyłapałam wczesna ciążę. To, czy teraz się utrzyma, to inna sprawa. Nie ma co panikować ani się niecierpliwić. To tylko 48h do ponownego badania, a przypomnę, że ciąża trwa 9 miesięcy i musisz je wytrzymać. Czasem na USG będziesz czekała np 3 czy 4 tygodnie, więc 48h to naprawdę nic przy tym. Proponuję zacząć ćwiczyć cierpliwość. :) na tym etapie i tak nie masz wpływu na to, czy ta beta urośnie prawidłowo, więc po prostu poczekaj do kolejnego badania, skoro zamierzasz je zrobić.
 
reklama
nie powinnam sprawdzić czy wszystko się oczyści itp ??
Tak, to pierwszy raz
przy tak niskiej betcie lekarz nic nie zobaczy, pecherzyk widac dopiero przy okolo 1000. Ja byłam wczoraj u ginekologa, poronienie, albo CP i nic nie zobaczył po czym wyslal mnie na bete, beta była 100. U Ciebie beta jest poniżej 5, najprawdopodobniej nie doszlo do zagniezdzenia i dostaniesz po prostu miesiączkę w terminie.
 
Do góry