reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyjazd za granicę w ciąży a kontrolne wizyty lekarskie pomocy

Akrada

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Listopad 2022
Postów
37
Kobietki doradzcie. Wyjeżdżam za tydzień do partnera na półtora miesiąca do Holandii. Jestem w 13 tygodniu ciąży. Jestem pod kontrolą diabetolog online, ma dostęp do mnie jego czujnika i jesteśmy w stałym kontakcie. Jednym słowem zabezpieczył mnie.
Ale co z dzieckiem?
Mam 40+, więc wolałabym mieć tam możliwość kontroli u lekarza przynajmniej z dwa razy.
Zwykle ubezpieczenie turystyczne obejmuje tylko nagłe przypadki.
Znacie jakieś ubezpieczenie prywatne na którym będę mogła korzystać w tamtejszej opieki lekarskiej typu USG dziecka, ewentualnie zrobienie podstawowych badań?

Proszę nie hejtowac po co wyjeżdżam itp.
Mam możliwość wyjazdu, zmiany klimatu.
 
reklama
Podejrzewam, że możesz skorzystać z takich wizyt prywatnie. Myślę, że nie będzie z tym problemu.
 
Kobietki doradzcie. Wyjeżdżam za tydzień do partnera na półtora miesiąca do Holandii. Jestem w 13 tygodniu ciąży. Jestem pod kontrolą diabetolog online, ma dostęp do mnie jego czujnika i jesteśmy w stałym kontakcie. Jednym słowem zabezpieczył mnie.
Ale co z dzieckiem?
Mam 40+, więc wolałabym mieć tam możliwość kontroli u lekarza przynajmniej z dwa razy.
Zwykle ubezpieczenie turystyczne obejmuje tylko nagłe przypadki.
Znacie jakieś ubezpieczenie prywatne na którym będę mogła korzystać w tamtejszej opieki lekarskiej typu USG dziecka, ewentualnie zrobienie podstawowych badań?

Proszę nie hejtowac po co wyjeżdżam itp.
Mam możliwość wyjazdu, zmiany klimatu.
Z tego co kojarzę to w Holandii są 3 USG na całą ciążę więc „państwowo” to wątpię, ale poszukaj prywatnie jakiejś kliniki w mieście do którego jedziesz i napisz maila czy Cię przyjmą odpłatnie. Jeśli zrobisz USG przed wylotem i potem zaraz po to jedno USG Ci wystarczy na miejscu 🤷🏻‍♀️
 
Hej :) a ja tak dopytam jeśli można jesteś już na l4 ? Ja obawiam się kontroli z zus I się właśnie zastanawiam te jak to ugryźć
Zgłaszasz Zusowi pod jakim adresem będziesz przebywać i tyle. Jeżeli jest to np wyjazd do partnera aby sprawował opiekę nad Tobą. Co innego jak masz chorobowe "leżące".
 
reklama
Nie potrafię zacytować. Nie jestem na L4, wyjeżdżam na długi czas bo mam obecny urlop i zaległy, a muszę wybrać przed L4
 
Do góry