reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wybór wózka dla naszego maleństwa:)

oj jak ja Wam zazdroszczę kupowania wózka :-( ja mam x-landera xa po starszaku z 2009 i nie narzekam ;-) dokupiłam sobie tylko fotelik który można wpiąć w stelaż bo za pierwszym razem babka mnie w sklepie przekonała że jest to zbędny bajer. Z perspektywy czasu uważam że nie miała racji (bo co się nadźwigałam tego fotelika to moje :wściekła/y:), dlatego teraz postanowiłam naprawić swój błąd ;-).

No a w wózku duży kosz to podstawa. Ja do tej pory idąc z małym do spożywczaka zabieram wózek żebym nie musiała nosić zakupów :tak:.
 
reklama
kobity..wózek kupiony Chicco s3 , używany 3 miesiące, kupiony we Włoszech.
za ...680 zł. Praktycznie nówka.

Co do Xlandera mam namiary na cały zestaw za 1200 zł carbon jeszcze na gwarancji, używany przez kilka miesięcy sporadycznie, jako zapasowy wózek.

quinny..ten co ja chciałam ważył...od 17.5 do 19 kg. więc odpadł..chociaż znalazłam ofertę za 450 po negocjacjach.

kombinacji z wózkiem jest wiele...chicco ze spacerówką ma ważyć 12.7 kg. ...zobaczymy. Ma izofix do fotelika..piękne polarkowo- coś tam dwustronne wkładki dla małych dzieci, kolor niespotykany w Pl. niebiesko-pomarańczowo..granatowo.

nowy zestaw minium 2 tys. zobaczymy, czy dokonałam właściwego wyboru. widzę taki na osiedlu u nas tylko z 2008 roku chyba odkupiony za 1000 zł był, wyglada świetnie. Chłopiec jeżdzi w spacerówce po naszych polnych drogach..wygodnie..miejsca dużo, gondolę mogę w samochodzie wozić, bo można ją przypiąć pasami. Przyznam się, że juz byłam zmęczona negocjacjami..szukaniem i nawet w sobotę chciałam kupić xlandera nowego była promocja z gondolą..za 1299, gratis przesyłka i fotelik dokupiłabym za max 200 zł chicco..nie ten co jest w zestawie..bo dają czasem ten co nie ma atestu..drive..coś tam...wolałabym chicco z isofixem nawet używany, koszt po negocjacji minium 350 zł.

Reasumując...wózek jest, teraz kolej na łóżeczko...pościel. Kupiłam poza tym nowe ciuszki do szpitala..półśpiochy, body, skarpetki...ręcznik.

pozostało- kosmetyki, ale to póżniej, pieluszki, kocyk...jest jeszcze co robić..hehheh
 
A mnie wczoraj moj El zapytal pokazujac schodek w sklepie jak zamierzasz wjechac tym trojkolowcem pod cos takiego? Zaczelam sie zastanawiac czy sie nie bujnie na pojedynczym kolku z przodu i dzisiaj w planie wizyta w sklepie zeby przetestowac :-D stabilnosc tego przodu. Zaczynam rozumiec facetow kupujacych samochody :-D.
 
My też już kupiliśmy wózeczek... wybór padł na Mutsy ze skrętną osią. Kupiliśmy stelaż, gondolę i fotelik Maxi Cosi z możliwością montażu. Wszystko używane alew idealnym stanie!! a koszt to tylko 700zł. :) Jak już będzie potrzebna spacerówka to dokupię tylko siedzisko spacerowe do stelaża.
Praktycznie wszystko już kupione, jeszcze kosmetyki :) i karuzela do łóżeczka :)
 
to gratulacje z udanego kupna wózka dziewczyny,

a ja się tylko zastanawiam co ma takiego w sobie te pojedyncze koło z przodu w niektórych wózkach? czemu mają służyć?
 
tym ktory ja ogladalam, zmieniasz kierunek jazdy wlasciwie w jednym miejscu co w miescie jest dosc przydatne. Mieszkamy na starym miescie w düsseldorfie i zawsze sa tu tlumy ludzi ciezko byloby ich objezdzac dookola jak moim "starym" czterokolkiem z przed 14 lat ^^
Z politowaniem patrze na kobitke z przeciwka, kupili 2 wozki oba bez skretnych kol i biedna przy wjezdzie do klatki sie morduje. Wozek musi idealnie stac tylem do drzwi zeby mogla go wciagnac inaczej jej sie blokuje. Nie chcialabym sie tak mordowac wracajac ze spaceru plus zakupy...
 
Ostatnia edycja:
ale chyba gorzej podjechać pod schodki z podjazdem dla wózków? te nowe wózki 4 kołowe mają z przodu skrętne koła to też ładnie skręcają :)
 
Wlasnie to tez bede dzisiaj testowac. Sporo czasu wciaz mamy wiec zanim kupie chce byc pewna swojego wyboru. Nie lubie przyznawac, ze kupilam bubel ;-). Jak sie potwierdzi mala stabilnosc bede zaczynac poszukiwania "idealu" od nowa...
 
Krisowa widzę że kupiliście "prawie-mój" wózek :-D Był moim typem nr 1 przez wiele tygodni, aż koleżanka nie dała cynku, że inny który też by nam ewentualnie pasował jest w promocji (wyszedł taniej od babysafe o ok. 300 zł). Więc ostatecznie kwestie oszczędnościowe zadecydowały o innym wyborze (kilka str wcześniej). Twój babysafe ma super system do wpinania/wypinania gondoli i spacerówki i jeden z większych koszy zakupowych jakie widziałam ;-)
hooba w temacie wybierania/kupowania wózka nie ma czego zazdrościć :-(Szczerze mówiąc dla mnie to była najtrudniejsza, najbardziej spędzająca sen z powiek decyzja przy kompletowaniu wyprawki. Na szczęście zakup mam za sobą ;-)
 
reklama
Ostatnia edycja:
Do góry