reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wszysto co dotyczy porodu jest tutaj!!!!!!

No i koniec wymigiwania się. Została nam ostatnia prosta. A na końcu niej nasza meta czyli poród.
Dobrze było by sie przygotować do tego wydarzenia.
 
reklama
Sygnały, które świadczą o zbliżaniu się porodu

  • Na 2-3 tygodnie przedtem zmienia się kształt brzucha. Dno macicy (czyli ta jej część, która znajduje się pod przeponą) obniża się, mama swobodniej oddycha i częściej czuje parcie na mocz. Dzieje się tak u większości kobiet, kiedy maluch przyjmuje w kanale rodnym "pozycję startową".
  • Będziesz odczuwała częstsze skurcze macicy, które przygotowują ją do pracy w czasie porodu i pozwalają dziecku oswoić się z doznaniami, które je czekają.
  • Na pewno zauważysz, że zmienia się charakter ruchów dziecka: przypominają przeciąganie się.
  • Z powodu zmian hormonalnych możesz mieć gorszy nastrój, który minie wraz ze wzrostem poziomu oksytocyny.
  • Możesz zauważyć na bieliźnie dużą ilość gęstego śluzu (czasem lekko różowego albo brunatnego) - to czop śluzowy, który znajdował się w szyjce macicy i wysuwa się na zewnątrz, kiedy zaczyna się ona rozluźniać.
 
Lady możliwe, że masz zwiększone upławy, nie koniecznie związane z infekcją, pod koniec ciąży mogą wystąpić białe upławy, ponoć wyglądają trochę jak jogurt.
Czop jest śluzowaty (inny niż upławy) jeśli jest zabarwiony krwią uwaga! to znak, że szyjka się rozwiera:tak: jeśli na poród za wcześnie zalecany kontakt z lekarzem:tak:

A tu całkiem przydatny link, możecie wyszukać szpital w którym chcecie rodzić:
Fundacja Rodzi� po Ludzku - szko�y rodzenia, szpitale, poradnie laktacyjne
 
Masiu a jak ja mam odróznic czy to upławy zwiekszone czy czop???? czym sie różnią? jedno wiem ze mam to od kilku dni dopiero i mna bielisnie zostaje mi taki jakby krem biały taki lepki w dotyku....i troche tego jest ..... jeju jak mam to odróżnic.?
 
Lady znalazłam coś:
Z książki "W oczekiwaniu na dziecko"
w ósmym miesiącu możesz odczuwać:

- nasilające się białawe upławy pochwowe;
 
MASIEK pełne info....mi się już zmienił charakter ruchów są to właśnie przeciągania się ale sądze że to związane raczej z tym,że dziecko ma mało miejsca i ja czuję się napięta na brzuchu nawet....
 
reklama
Do góry