reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

U nas chyba idą górne ząbki.Przy dwóch pierwszych dolnych mała bardzo płakała.Nawet sie rozchorowała,ale teraz to jest masakra.Myślałam,że nie moze być gorzej niż przy tamtych ząbkach.Że nie je to trudno.Liczyłam się z tym.Daje jej częściej poprostu bo zjada malutkie porcje albo wcale.Że płaczliwa to wiadomo.Z tymże tym razem jest znacznie gorzej.W ogóle prawie nie śpi zasypia tylko na rękach i to po długim płaczu.Nawet sąsiedzi mnie na klatce pytają co ona tak krzyczy.Juz nawet nie daje sobie dziasel posmarowac, zaciska usta:-( nie wiem jak jej pomóc.I sobie bo nawet nie da sie odłożyc do łóżeczka wiec ja nawet nie mam kiedy zjeść :( Na spacerze tez cyrki.Najpierw musze ja na rekach ponosic bo inaczej wrzask.Teraz udalo mi sie ja uspic na rekach i bujam ja teraz jedna reka w wózku:(
 
reklama
U nas chyba idą górne ząbki.Przy dwóch pierwszych dolnych mała bardzo płakała.Nawet sie rozchorowała,ale teraz to jest masakra.Myślałam,że nie moze być gorzej niż przy tamtych ząbkach.Że nie je to trudno.Liczyłam się z tym.Daje jej częściej poprostu bo zjada malutkie porcje albo wcale.Że płaczliwa to wiadomo.Z tymże tym razem jest znacznie gorzej.W ogóle prawie nie śpi zasypia tylko na rękach i to po długim płaczu.Nawet sąsiedzi mnie na klatce pytają co ona tak krzyczy.Juz nawet nie daje sobie dziasel posmarowac, zaciska usta:-( nie wiem jak jej pomóc.I sobie bo nawet nie da sie odłożyc do łóżeczka wiec ja nawet nie mam kiedy zjeść :( Na spacerze tez cyrki.Najpierw musze ja na rekach ponosic bo inaczej wrzask.Teraz udalo mi sie ja uspic na rekach i bujam ja teraz jedna reka w wózku:(

No to sie meczy bidulka.Mówię Ci kup w aptece te czopki Viburcol i podawaj je małej.Na pewno pomogą a małej ulży.Opakowanie kosztuje ok 24zł- jakos tak bez recepty.
 
witam z tymi zabkami to roznie bywa moja córka ma już 10 miesiecy i jeszcze niema zabków też niewiem kiedy to nastąpi a juz widac coraz bliżej do ich wyjscia .
 
dziecko mojej kuzynki zaczęło ząbkować dopiero w 13 miesiącu, lekarz jej powiedział że wszystko jest w porządku i nie ma się czym martwić :-)

oj ząbkowanie bywa bardzo różnie

moja córka ma ponad 8 miesięcy i ma już 6 ząbków
 
Dziewczyny mam pytanko.Wczoraj zapytałam w aptece o pastę dla niemowląt - taką do pierwszych ząbków.Babka dała mi Nenedent.Ja się spieszyłam- z małą na rękach więc nie przyglądając się za bardzo zapłaciłam i wyszłam.Dopiero w domu ją obejrzałam i zobaczyłam,że owszem ona dla dzieci, ale o niemowlętach mowy nie ma:-) A wiem,że są takie na których jest konkretnie to napisane.Druga sprawa to to,że jest na niej napisane,że przeznaczona dla dzieci otrzymujących optymalną dawkę fluoru bądz przyjmujących tabletki fluorowe.No i teraz już sama nie wiem.Może się ktoś orientuje czy ta pasta jest odpowiednia?
 
Dziewczyny mam pytanko.Wczoraj zapytałam w aptece o pastę dla niemowląt - taką do pierwszych ząbków.Babka dała mi Nenedent.Ja się spieszyłam- z małą na rękach więc nie przyglądając się za bardzo zapłaciłam i wyszłam.Dopiero w domu ją obejrzałam i zobaczyłam,że owszem ona dla dzieci, ale o niemowlętach mowy nie ma:-) A wiem,że są takie na których jest konkretnie to napisane.Druga sprawa to to,że jest na niej napisane,że przeznaczona dla dzieci otrzymujących optymalną dawkę fluoru bądz przyjmujących tabletki fluorowe.No i teraz już sama nie wiem.Może się ktoś orientuje czy ta pasta jest odpowiednia?
ja bym nie umyła raczej ta pasta ząbków.Są specjalne pasty które są odpowiednie do danego wieku dziecko.Moja córka ma 1,5 roku i myjemy jej ząbki na przemian pastą elmex i colgate smiles.
 
reklama
Do góry