reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji naszych maluszków!

no to chusteczki pampersa w Pl są droższe niż tutaj :szok: tzn ja zawsze kupuję na promocjach, ale one są bardzo często i mi wychodzi po przeliczeniu 20zł na 6 paczek

co do pieluszek to trochę ich na początku idzie bo praktycznie dopóki wszystko się u dzieciątka nie rozwinie jak trzeba to kupa jest co karmienie. no do tego siku i maks 3 godz w jednej pieluszce powinno się trzymać i musowo zmieniać - tak mi położna kazała bo to jednak bakterie w tych sikach. no i komfort dla dziecka jak ma czysto.
 
reklama
domik najlepiej kupic po malej paczce z rozmiaru 1 w dadzie jest tylko 28 szt. szybko pojda ;) dla mnie Huggisy byly za malo eleastyczne w porownaniu do pampersa czy dady, takie sztywne dllatego ich nie lubilam ;) ja kupie pampki i dady w rozm. 1 a pozniej pewnie na 2 sie przeszkoczy :)

w szpitalu po urodzeniu malej dostalam pudelka z probkami m.in sa tam kosmetyki i pielucha huggis ;)
nie masz dzieciatych kolezanek ? jak masz to niech ci sprezentuja po sztuce tego co uzywaja bedziesz miala porownanie :)
j
 
dominkcw tutaj firma Hipp jest bardzo popularna i u nas duzo kosmetykow (ale takze produktow zywnosciowych) sie z niej przewijalo :tak: osobiscie je lubie ale kazdy musi znalezc swojego faworyta;-) Z pieluch na poczatku uzywalam tylko oryginalych Pampers, z innych nie bylam zadowolona (ale ani Huggiesow ani DADA ktore inne mamuski polecaja tutaj nie spotkalam wiec za duzego doswiadczenie nie mam).
 
moje doświadczenia co do pieluch: Pampers i Dada najlepsze:tak: Huggies jakieś takie sztywne były, i gumka wpijała się ciało zostawiając mocne ślady:-( do tego zdarzały się wpadki z wypłynięciem zawartości:baffled: przez pierwsze dwa miesiące używałam Pampersów bo taki zapas moja babunia nam zrobiła, a potem przeszłyśmy na Daddy.

Chusteczki - do szpitala zabrałam Bambino - jakoś mam sentyment to tych kosmetyków, zresztą są chyba produkowane przez Nivea, w domu używałam wacików i przegotowanej wody. Jak już dziewczynki były starsze to używałyśmy chusteczek Daddy - choć są jak na mój gust za bardzo nawilżone, Bambino, czasami Cleanic, często korzystałam z promocji. Huggiesy rzeczywiście fajnie pachną i są dobrze nawilżone ale wyciąganie ich z paczki doprowadza mnie do szału:angry: zawsze się rozerwą...a tu dziecko wierzga nogami z wielką kupą:-D

Kosmetyki oliwka Bambino, żel z nivea, jak zaczęły wyskakiwać jakieś krostki to używałam oilatum, na odparzenia dla Hanuli namiętnie używałam Bepanthen - sprawdzał się super, ale u Zosi juz tak nie - więc najczęściej był Linomag, sudocrem. Kilka miesięcy temu Zosia miała odparzenie - po jakiś chusteczkach no name, które emek przywlókł do domu, no i niestety dopiero pomógł termentiol i maść tranowa (smierdzi okrutnie ale skuteczna i super tania, chyba 2 zł) tyle że o te ostatnie dwie pozycje to trzeba się w aptece podpytać od kiedy można stosować

a co do liczby zużywanych pieluch - to standard 8-10 pieluszek na dobę:tak:
 
no właśnie patik mi przypomniala, że przy okazji jakichkolwiek problemów ze skórą to oilatum był niezastąpiony.
zresztą mały miał rumień poporodowy i z zalecenia był też kąpany w oilatum i zeszło bardzo szybko
 
a ja mam pytanie głównie do "zagranicznych mam" czy wg was jakość pampersów tych z Pampers w PL różni się od tych kupionych w Anglii czy Niemczech? Warto byłoby np przywozić te pieluchy z zagranicy?
 
aniołeczek zależy chyba od rodzaju. bo np. sleep&play w Pl były fajne, a tutaj inaczej się nazywają, ale niby to samo, a są kiepskie. za to pampersy baby dry tutaj są super. a opłaca się przywozić? same pieluchy chyba wychodzą taniej na promocjach za granicą, ale jeszcze trzeba je przewieź.
 
jesteście dziewczyny mega!!! dziękuję Wam za te wszystkie rady:*

czyli zrobię tak po paczce pampków w rozmiarze 1 i będę testowac.

ale wiecie co jestem w szoku bo co mamusia to inna opinia. mam kolezake która urodziła 2 miesiące temu i bardzo sobie chwaliła huggies z tym wycięciem i dada. a o pampersach powiedziała że dla niej to porazka bo się po siku robiły strasznie zbite.

no ale nie kieruje się bardzo opiniami. moze moje dziecię będzie inne:)
u nas w Pl to zawsze wszystko droższe i jakosc nie ta sama a niby firma jest.

co do kosmetyków to zwariowac idzie! nie wiem co daja w szpitalu bo koleżanka wyszła w niedziele i powiedzieli jej, że się nie nalezy w weekend:-D paranoja nie??

a jeszcze pytanie o chusteczki czy one też są jakoś oznaczone 1, 2 czy to nie ma różnicy? bo nie wiem czy dla noworodka coś innego szukac??

a no i kremy na odparzenia. polecano mi nivea. mam w domu jonsona dużą tubkę. dostałam od kolezanki. to zobaczymy. no bo te kremiki to po każdej zmianie pieluszki a jak sie coś dzieje to np. sudocrem?? dobrze rozumiem??

prosze nie śmiejcie się ze mnie że tak dopytuje:(
 
reklama
Do góry