reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu naszych maluszków

Ellsi to do Ciebie należy decyzja kiedy przestajesz karmić, resztę olej poprostu... Ja zamierzam do roku, bo tak karmiłam corcie, to musi byc sprawiedliwie. A co bedzie zobaczymy...

Martela tak oni musza to pisać bo wynika to z ustawy. Tak samo jak producenci nie mogą reklamować mleka początkowego MM tylko następne 2.

Gosia u mnie nawalu nie ma jedynie jak jest pora karmienia a młody jeszcze spi to mi sie cycki naprezaja i same troche oprozniaja, wiec sie śmieje ze mam wbudowany wewnętrzny laktator. A po nocy czasem wkladka tez mogłabym zabić:-D
 
reklama
no to faktycznie niesprawiedliwe, bo jedne z nas juz nie mają pokarmu, a inne się męczą z jego nadmiarem ehhh..
Dora strasznie Ci współczuję, bo jak tu funkcjonować jak dziecko non stpo przy cycku, zyczę żeby Mały jak najszybciej zmienił nawyki

jak Was czytam to czasmi mam wyrzuty, ze moje dziecko to taki aniołek, je i śpi bez problemu, ale to pewnie że karmię MM to mam nawet 4 godz. drzemki juz kurcze nie wiadomo co lepsze, bo ja podziwiam dziewczyny które tak musza się "męczyć " z dzieciaczkami

dziewczyny które karmią MM
ile piją wasze dzieci płynów oprócz mleka?? ja małemu daje wodę i trochę herbatki pewnie na dzień wyjdzie ze 120ml nie wiem czy to dużo czy mało?
do lekarki idę za 2 tyg. ale pytam z ciekawośći
 
dorano tak jest niestety...ale po 3-cim miesiącu bedzie lepiej:-)

u nas tez w nocy 3h przerwy a czasami 1,5h..różnie...prężenie nadal..znowu daję delicol, wydaje mi się że kupy ładniejsze są.
Karmić też planuję max do roku, ale od pół roku już będzie na pewno mm i inne jedzonko, tak jak przy Idze.
 
no widzę że każda ma jakies problemy, wieksze albo mniejsze...
u nas mleczko jest, malutki ciagle wisialby przy cycku najchetniej. A jak zasnie podczas jedzenia to ciezko odlozyc go do lozeczka tak zeby spał. Juz powiedzialam mezowi ze za pare dni odciagne sobie troche i wyjde sobie na zakupy, chłopaki sami beda musieli sobie radzic ale o to jestem spokojna bo maz naprawde bardzo bardzo duzo przy dziecku robi, tylko karmic nie moze ;-)
 
Mój smyk aż tak jak czytam starszny nie jest.Jak zasypia przy piersi to da się odłożyć do łożeczka i ładnie spi.Ale w dzień już jest więcej dźwięków to potrafi łądnie zasnąć po czym po kilku minutach sie budzi.Najgorzej mnie zastanawia czemu on przy piersi tak mocno się napręża i to zazwyczaj nie odrazu jak go dostawie tylko po kilku minutach i tak łapczywie oddycha wtesy i się krztusi:sorry: i wtedy biore go do pionu na ramie i sie uspakaja,zreszta to jego ulubiona pozycja
 
magda mój robił tak samo jak jeszcze miałam pokarm,ale myślałam że robi tak dlatego,że się denerwuje że za powoli i za mało leci...ale u Ciebie pewnie nie ma tego problemu,ale może go brzuszek boli jak to mleko leci sobie przez układ pokarmowy...a jak go podnosisz do góry,to spływa szybciej siłą grawitacji...?
 
Nie wiem jak u mnie, czy to wplyw sab simplex ale mały o wiele wiecej spi i sie juz nie napreza. Zobaczymy jak bedzie wygladala dzisiejsza noc.


Hej Dziewczyny!
Dawno mnie tu nie było, ale nadrobiłam troszkę... widzę, że każda z nas boryka się z tymi samymi problemami. u nas od 3 tyg. życia małej walczymy z kolkami:( malutka strasznie się męczy, ja już nie potrafię jej pomóc i czuję się taka bezradna.... testowałyśmy masaże, ciepłe okłady, espumisan, herbatki koperkowe i nic to nie daje... postanowiliśmy w końcu użyć kropelk sab simplex - i tu mam pytanie do dziewczyn , które testują te kropelki. Czy one faktycznie działają i w jakich ilościach należy je podawać?
 
Może,może tylko są karmienia nie liczne al są że jest spokojny.Wrażlwiec pewnie jest i tyle.Dziwne jest też że wykupka się solidnie i wypruka a i tak się skręca i pręży.Ach te jelitka
 
reklama
Aniawos ja też podaję Delicol, i chyba jest jakas poprawa, bo mała wreszcie zaczęła prukać i robi więcej kupek, pręży się nadal, ale jakby mniej. A Ty podajesz tak jak jest na ulotce, przed każdym karmieniem???


Ech te problemy brzuszkowe, oby do grudnia, to dzieciaczki będą miały 3 miesiace, zobaczycie jak to szybko zleci, dopiero co z brzuchami chodziłyśmy i na upały narzekałyśmy:-D
 
Do góry