reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu naszych maluszków

reklama
Ja swoje piersi smarowalam i mlekiem i bepanthenem i nie mylam potem brodawek przed karmieniem. Jak juz niektóre z Was pisały takze karmiłam zwykle z jednej piersi naprzemiennie. Zwykle Majci przy jednej dostawce wystarczala jedna pierś. Teraz po każdej nocy budze się z mokra koszulka takze mam nadzieje ze nie będzie problemu z pokarmem.
Dziewczyny po cc czy macie poduszkę fasolke, bo ja chyba kupię odciaza bardzo plecy i jest wygodna do karmienia na lezaco. Co o tym myślicie? Aha i jak szybko moglyscie karmić maluszki po zabiegu. Bo ja mam nadzieje, ze jak wszystko jest ok to można pobyć z dzieckiem? Szkoda by mi było tych pierwszych chwil...
 
Widzę, że u nas podobne problemy... Mała szuka cyca, denerwuje się, a później bierze raz i zaraz wypluwa. Przy kupkach sie preży, coś jej tam cały czas w brzuszku ciurka, a ja tylko bułeczki z szynka i gotowane miesko wcinam. Mam wrażenie ze się nie najada, że głodna i że jej nie mogę dać tego co ona chce... deprecha mnie dopada...

Misiako
po cesarce miałam małą przy piersi jakies 30min po zabiegu... położna ją układa do piersi a ty pilnujesz ssania i noska maluszka.
 
misiako mi tym razem dali Adę dopiero na 2-gi dzień, nie wiem może przez ogólną narkozę. bo Igę miałam po jakiejś godzinie..nie pamiętam. o jakiej poduszce piszesz? tym rogalu? ja mam, ale nie używam. na leżąco karmię bez, na siedząco też bez. szczerze, to nawet nie próbowałam z tą poduchą.
nanusia ja wczoraj kupiłam jakiś komplet wit d i K, nie pamiętam firmy. w kapsułkach, wciskasz do buźki, bo to płyn. a w szpitalu dostałam próbki, ale samej wit D. K podaje się od 8 doby życia, D od początku.
 
aniawos misiako ja po narkozie miałam Sankę ok. 30 h po cc, więc to raczej norma. Teraz zobaczymy, nie rozmawiałam jeszcze jak długo będę na pooperacyjnej, ale że cc mam zaplanowane na czwartek to nie liczę że wyjdę przed poniedziałkiem.
 
Kasica no to trzymam kciuki:-) ja mam nadzieje ze szybciej mi synka podadzą, bo mam zaplanowane znieczulenie podpajeczynowkowe a nie w pełnej narkozie.
 
misiako to spróbuj z poduchą. Ja Igi też jakoś nie umiałam na leżąco karmić, teraz tak..chociaż teraz zaczynam też na siedząco karmić, najwygodniej mi w fotelu- specjalnie kupowanym:-)
powinni Ci podać szybciej, zaraz jak wjedziesz do swojego pokoju, to małego powinni przynieść do cycucha.
 
a jakiej firmy te witaminki i czy w kapsułakach czy w kropelkach? Czy w szpitalu o tym już mówią, czy dopiero położna informuje?

dostałam w szpitalu 7 sztuk. Pielęgniarka pokazałą jak podawać, to są takie kasułki wyciskane. Nawet nie jest żle jak się je podaje maluszkowi.
 
reklama
Mi Krzysiulka się najlepiej karmiło na leżąco :-) przynajmniej na początku. Później już na siedząco. A czy używacie różków, bo niektóre z Was chwaliły się że mają na stanie ??? usztywniane czy miękkie?
 
Do góry