reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

reklama
A ja byłam wczoraj z moim kochanym mężem Markiem w sklepie pooglądać wózki. Stał na salonie wózek bliźniaczy firmy ABC DESIGN ZOOM SPACEROWY w ustawieniu jeden za drugim:
..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: ZOOM spacerowy + 2 gondole 2010
Nie chcieliśmy takiego z różnych względów. Jednak można było sobie nim wczoraj pojeździć, zobaczyć czy jest zwrotny, skrętny, jak się go składa ( ile czasu to zajmuje i czy jest skomplikowane )i ile miejsca po złożeniu zajmuje. Jest bardzo skrętny i zwrotny, szybko i łatwo się go składa, stelaż po złożeniu zajmuje mało miejsca a materiały z którego jest wykonany trwałe- w porównaniu do innych wózków.
Mają nam jednak ściągnąć dla porównania wózek X-LANDER TWIN:
..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: X-lander X-TWIN dla noworodków

czyli z siedzonkami obok siebie - ten też nam sie podoba.
W wózkach bliźniaczych nie ma takiego wyboru jak w jedyneczkach, dlatego podjęta decyzja musi uwzględniać mnóstwo czynników takich jak np jego zwrotność, skrętność, wagę z całym wyposażeniem, ile zajmuje stelaż, jak sie go składa, po jakich drogach będzie sie nim jeździło, czy wjedziemy nim do różnego rodzaju pomieszczeń, jak głębokie i szerokie są czy to gondolki czy już same siedzonka by dzieciaczki miały swobodę. Normalnie głowa mi czasami pęka, bo co rusz się okazuje, że nie braliśmy czegos pod uwagę i następuje zmiana planów:rofl2::happy2::no::-D

Jesli moge ci powiedziec o moich doswiadczeniach bo mialam przez blizniacza kadencje kilka roznych wozkow.Poniewaz jestes w Polsce to wiele ci nazwy nie powiedza ale odnosnie stylu moge podpowiedziec.Mialam wozek (sam stelaz )na ktory sie zakladalo foteliki samochodowe. Baby Trend Snap-N-Go LX Double - 1305TW
To calkiem niezle skretne,z duzym pojemnikiem pod sopodem tylko dlugi i w sklepie ciezko sie przecisnac ciasnymi alejkami.Na spacerki najlepszy wozek jaki mialam to 3 kolowiec jogging na duzych pompowanych kolach.Malo skretny ale jakosc prowadzenia po wertepach chodnikowych extra.Schwinn Free Runner Double Jogging Stroller - Blue/Grey - Schwinn - Babies "R" Us Jesli bierzesz pod uwage styl jogging'owy to polecam
Na zakupy uzywalam prezentu od tescia.Baby-Gaga Stroller Reviews: Graco DuoRider Moze nie jest on najpiekniejszy(mojemu tesciowi przydalo by sie troszke wiecej gustu) ale swoje zadanie spelnial przez 2,5 roku.Przednie kolka mial blokowane przezco latwiej sie prowadzil chodnikiem bo kolka nie lataly na prawo i lewo tylko zostawaly w jednej pozycji.Ostatni ktory uzywalam (niestety krotko to lekka spacerowka(parasolka).Dobra tylko jak dzieciaczki sa troszke wieksze i treba wziasc wrazie czego jakby nogi rozbolaly.Wiec ostatniego kozystalam minimalnie pod koniec.Plusem tego jest to ze po zlozeniu zajmuje bardzo malutko miejsca Kidco LifeStyle Twin LST5000 - Quick Silver Umbrella Stroller Details and Product Specifications - Epinions.com .Mam nadzieje ze nie zrobilam za duzego metliku.Po moich doswiadczeniach i z twoim wyborem jakbym miala kupowac znowu dla siebie to wybrala bym X-Lander.Ale wybor nalezy Was.Udanych zakupow
 
A tak z innej beczki dziewczyny co powiedziały byscie o tych profilowanych wanienka chhttp://allegro.pl/profilowana-wanna-wanienka-z-odplywem-prima-baby-i1194322983.html .Ja juz na chwile obecna mimo ze do narodzin Kubusia mam duzo czasu panicznie boje sie pierwszej kompieli a nie chcem nikogo obarczac tym obowiazkiem ale boje sie ze strach da gore i zamiast milego zajecia bedzie to dla mnie wielka udrenka i duzo strachu bynajmniej na poczatku a slyszalam ze teraz wielka pomoca sa wlasnie te profilowane wanienki ale wsrod swoich znajomych mam tylko jedna kolezanke ktora z niej korzystala i nie mam z czym porownac

Asiu, ja mam wanienkę z Prima Baby i powiem Ci, że noworodka kąpałam w zwykłej wanience bez profilu, jedynie trzymając na ręce (bo w PB było mi niewygodnie). Jak był odrobinę starszy to dokupiłam stelaż taki najprostszy z materiału, który się wstawia do wanienki. Natomiast Prima Baby jest rewelacyjna dla starszego dziecka, ponieważ bardzo łatwo w niej umyć główkę. Mój synek ma już rok i 9 miesięcy i nadal kąpie się w takiej wannie :)

Dziewczyny ubranka cudne!!! Ja mam mnóstwo po synku, ale na pewno coś dokupię, jak tylko poznam płeć :)
 
Vive jak ci sie mylo maluszka na tym stelarzu??? Ja wczoraj patrzylam na foczki do wanny albo na takie specjalne krzeselka. Wanienka raczej u mnie odpada bo mam chory kregoslup i nie bede sie mogla schylac i maluszka na rece trzymac i zastanawiam sie nad alternatywa. Moja kolezanka miala foczke i bardzo sobie chwalila tylko nie wiem jak na tej foczce umyc plecki i pupcie.
 
Witajcie mamuśki:-)
Muszę przyznać, że ubranka macie piękniusie :happy2: Też się pomału przymierzam do ich zakupu.
Odnośnie porównania X-Landera i ABC DESIGN to na korzyść tego drugiego przemawia jeszcze fakt, że posiada twarde gondolki, które są wygodniejsze ( szersze i chyba dłuższe-muszę to jeszcze porównać ) i bezpieczniejsze. Tym bardziej dzieci będą w nich jeździły przez wiosnę i lato ( no chyba, że szybko siądą ).
Wczoraj byłam z mężem w Poznaniu i oglądaliśmy wózek polecony przez Sonię firmy Inglessina DOMINO TWIN Extra. Jest super-jest solidny i stabilny, wykonany z porządnych materiałów ale długi i stelaż ma dość spory i ciężki-i obawiam się, że nie pomieścimy się z nim w windzie i w domku-ale niezmiernie się cieszę, że mogliśmy go zobaczyć :-)
Z wózkami bliźniaczymi jest tak, ze nie ma w nich takiego wyboru jak w pojedynkach i nie da rady kupić takiego egzemplarza spełniającego wszystkie oczekiwania. Trzeba wybrać taki, który jest jak najbardziej optymalny i dostosowany do większości potrzeb i wymagań przyszłych rodziców.
 
Figa z wyborem optymalnego wozka pod siebie jest tak w kazdym przypadku. Kazdemu co innego jest potrzebne i co innego sie podoba. Kazdy szuka tego co bedzie dobre dla niego bo jedna z nas beda jezdzic po chodnikach, inne po wiejskich drogach itd. Dobre rady jednak zawsze mile widziane:-)
 
reklama
I ja sie rozglądam z podwójnym wózkami bo różnica wieku będzie tylko 14 miesięcy więc starszy będzie jeszcze w spacerówce jeżdził. Muszę znależć taka gdzie będzie wygodna spacerówka i możliwość zamontowania gondolki dla Młodego.
 
Do góry