reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

reklama
A co do magnezu - mam ten dzieciorobny ale jest podobno duża dawka. Biorę jedna na dzień zamiast 3. Ale może macie jakiś super magnez, taki sprawdzony, idealny na nasz stan? 🤰🏻❤️
Magnez z Yango też mi się skończył i kupiłam z Aliness z Wit b6, ale wysypuję zawartość na łyżeczkę i popijam wodą(niezbyt smaczne, z Yango był lepszy). Niestety nie połknę dużej tabletki🤷‍♀️.
 
Pocę się z bólu, jest mega mega silny. Wzięłam nospe i zobaczymy. Jeszcze nie miałam takiego bólu w ciąży… do tego jak wstałam po tabletkę to czułam takie uczucie ciężkości w podbrzuszu i to potęgowało ból. Zobaczę jak zadziała nospa ale naprawdę jest ciężko…
@Żonkaa , mam nadzieję, że wszystko dobrze u Ciebie i ból ustąpił🫂
 
Ja Yango miałam ostatnie 3 tabletki w dniu pozytywnego testu.
Aktualnie biorę 2 tabletki na noc Magne B6 Forte.
A co lekarz mówił na podwyższoną dawkę B6? Bo bierzesz też Puerię tak? Tam też jest Wit B6.. Bo chętnie zmieniłabym Aspargin na jakieś powlekane ale jeszcze nie znalazłam takich bez B6.
 
Ostatnia edycja:
Ja zwykły aspargin biorę, bo ten co mam na oku ma też Wit b6 a moje suplementy ciążowe też to mają i muszę spytać ginekologa czy prawie 300% normy dziennej b6 nie będzie za dużo.
Do skończenia opakowania też brałam jedna tabletkę dziennie tego yango ale mi tam na 10 dni chyba tabletek zostało po potwierdzeniu ciąży, więc niedługo.
A jaki magnez "masz na oku"?
 
Hejka dziewczyny! Napisałam wczoraj do mojego lekarza, do którego chodzę prywatnie. Bo ból nadal był, a ta nospa tak średnio pomogła. Powiedział, żebym dzisiaj podjechała do jego gabinetu jeśli pojawi się plamienie lub krew, jeśli niczego nie będzie to na spokojnie, bo to po prostu rozciąganie. Powiedział też że to taki etap, że dziecko intensywnie rośnie i stąd ten ból przeciągania. Czuję się trochę obolała ale ból mniejszy. Nie plamiłam, nie krwawiłam, piersi bolą, więc zakładam że po prostu spanikowałam a tak naprawdę to mogło być rozciąganie. Dzięki dziewczyny za troskę ❤️
 
Hejka dziewczyny! Napisałam wczoraj do mojego lekarza, do którego chodzę prywatnie. Bo ból nadal był, a ta nospa tak średnio pomogła. Powiedział, żebym dzisiaj podjechała do jego gabinetu jeśli pojawi się plamienie lub krew, jeśli niczego nie będzie to na spokojnie, bo to po prostu rozciąganie. Powiedział też że to taki etap, że dziecko intensywnie rośnie i stąd ten ból przeciągania. Czuję się trochę obolała ale ból mniejszy. Nie plamiłam, nie krwawiłam, piersi bolą, więc zakładam że po prostu spanikowałam a tak naprawdę to mogło być rozciąganie. Dzięki dziewczyny za troskę ❤️
😬 ojej ale narobiliscie strachu 🩵dobrze że już lepiej ❤️♥️
 
A co lekarz mówił na podwyższoną dawkę B6? Bo bierzesz też Puerię tak? Tam też jest Wit B6.. Bo chętnie zmieniłabym Aspargin na jakieś powlekane ale jeszcze nie znalazłam takich bez B6.
W B6 Forte mamy 10mg na tabletkę,
W puerii 1,6mg
Łącznie na dobę wychodzi 21,6 mg a dopuszczalna granica dla kobiet w ciąży to 25mg. Plus nie uważam aby wszystko organizm wchłaniał.
Zresztą chyba magne b6 jest chyba najczęściej polecanym magnezem gdzie na późniejszych etapach przyjmuje sie 3x2 tabletki nawet i nie słyszałam o obawach przedawkowania b6 :)
 
Ostatnia edycja:
W B6 Forte mamy 10mg na tabletkę,
W puerii 1,6mg
Łącznie na dobę wychodzi 21,6 mg a dopuszczałam afirmacje granica dla kobiet w ciąży to 25mg. Plus nie uważam aby wszystko organizm wchłaniał.
Zresztą chyba magne b6 jest chyba najczęściej polecanym magnezem gdzie na późniejszych etapach przyjmuje sie 3x2 tabletki nawet i nie słyszałam o obawach przedawkowania b6 :)

Przyjmujesz ten? 😊 ile razy na dobę? :)
 

Załączniki

  • IMG_5483.png
    IMG_5483.png
    166,2 KB · Wyświetleń: 27
reklama
Do góry