reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Hej. Ja dziś zaczynam 20 tydzień i od kilku dni czuje małego. Pierwsze ruchy wyłapałam jak już mocniej kopał i dopiero wtedy wiedziałam, że to to! 😅 Teraz czuję czasem takie prześlizgnięcie, ale najczęściej delikatne pukanie. A wieczorami się uaktywnia i kopie jak szalony. Myślałam, że początki będą ledwo wyczuwalne, a nawet mąż już wyczuł i czasem widać małego kopniaczka. Ale to pewnie dlatego, że jestem chuda, a w ciąży jeszcze schudłam i waga ciągle kilka kg na minusie.
 
reklama
Hej. Ja dziś zaczynam 20 tydzień i od kilku dni czuje małego. Pierwsze ruchy wyłapałam jak już mocniej kopał i dopiero wtedy wiedziałam, że to to! 😅 Teraz czuję czasem takie prześlizgnięcie, ale najczęściej delikatne pukanie. A wieczorami się uaktywnia i kopie jak szalony. Myślałam, że początki będą ledwo wyczuwalne, a nawet mąż już wyczuł i czasem widać małego kopniaczka. Ale to pewnie dlatego, że jestem chuda, a w ciąży jeszcze schudłam i waga ciągle kilka kg na minusie.
Tak, u mnie ginekolożka powiedziała, ze jak jestem szczupła to mogę mocniej czuć, więc jak najbardziej moze być to ;)

Jak tam dziewczyny wasze szyjki macicy?
U mnie wszystko ok, od samego poczatku
 
Ja to odczuwam albo jako takie dziwne przelanie się, prześlizgnięcie się w brzuchu - może być glizdy, chociaż ja miałam w głowie rybę lub meduzę 😂😂 lub takie takie drganie, bo pukanie w brzuch to za dużo powiedziane.
Dziś przy kolacji właśnie mi tak zadrgał, jakby dziękował za to, że nam nasmażyłam tych naleśników 😂😂😂
Ja tego drgania w ogóle nie czuję, a też czytałam, ze może być takie jak ,,skrzydła motyla".
Bardziej właśnie takie ,,plum" jakby bąbelek pękał pod skórą, a z czasem to już kopniaki, które widać nawet od zewnatrz :D
 
chociaż między pierwszą a drugą ciążą moja waga początkowa różni się o 7,5 kg😅 a niby chudsze kobiety czują wcześniej i tu mi sie zgadza 🫣😂
U mnie się nie zgadza ta teoria, że chudsze szybciej odczuwają;) w pierwszej ciąży dopiero po 22tc odczułam. A teraz prawie 18 i tylko przedwczoraj wyczułam i wciąż cicho... wiec ciekawe co dalej będzie 😅
 
reklama
Do góry