reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

reklama
Ja z Zo miałam okrutne mdłości. Od samego początku. Aktualnie nie czuję nic oprócz bólu piersi, które urosły i są bardzo tkliwe. Dużo z Was wykorzysta dzisiejszy w dzień w obwieszczeniu fasolki? mi się nie spieszy. Generalnie to do momentu wyprowadzki najchętniej w ogóle bym nic nie mówiła, ale nie wiadomo dokładnie kiedy ona będzie. Teraz mieszkamy z rodzicami mojego narzeczonego (Zo jest z poprzedniego związku). Ciekawe jak to się ułoży. We wtorek mam drugi etap rozmowy kwalifikacyjnej...oby się udało.
 
Ja dzisiaj urządziłam z rana pierwszą wyprawę do lumpa, żeby kupić jakieś szersze ubrania na czas ciąży i jak cos będzie fajnego dla dzidziusia. Wiem, ze wcześnie, ale tak do czasu USG w ogóle nie potrafiłam się cieszyć z tej ciąży, bo bałam się najgorszego i obiecałam się, ze jak już zobaczę serduszko bijące to muszę to zmienić. Także na razie co prawda takie uniwersalne, bo nie znam płci, ale kupiłam jeden pajacyk, jeden sweterek i jedne spodenki z zary. Szkoda mi było nie brać tych ślicznych różowych sukienek, ale mam jednak przeczucie cały czas, że to będzie chłopiec :D
 
Ja dzisiaj urządziłam z rana pierwszą wyprawę do lumpa, żeby kupić jakieś szersze ubrania na czas ciąży i jak cos będzie fajnego dla dzidziusia. Wiem, ze wcześnie, ale tak do czasu USG w ogóle nie potrafiłam się cieszyć z tej ciąży, bo bałam się najgorszego i obiecałam się, ze jak już zobaczę serduszko bijące to muszę to zmienić. Także na razie co prawda takie uniwersalne, bo nie znam płci, ale kupiłam jeden pajacyk, jeden sweterek i jedne spodenki z zary. Szkoda mi było nie brać tych ślicznych różowych sukienek, ale mam jednak przeczucie cały czas, że to będzie chłopiec :D
O i super ;) jak my się czujemy dobrze to i nasze maluszki też :) wiesz że tez ciągle myślę ze u mnie to będzie chłopak?
 
Czy robicie prenatalne dodatkowe u innego lekarza?
Nie pytam o testy z krwi.

Przez panujące przepisy,lekarz zapytał czy ma "zgłosić"ciążę. Poprosiłam żeby nie zgłaszać,to wczesnym etap,może być różnoe. kartę ciąży dostanę 16.02. czyli ok 10-12 tydzień.
Na NFZ że skierowaniem pewnie terminu nie dostanę. I myślę czy już się zapisać prywatnie do innych lekarzy
 
Czy robicie prenatalne dodatkowe u innego lekarza?
Nie pytam o testy z krwi.

Przez panujące przepisy,lekarz zapytał czy ma "zgłosić"ciążę. Poprosiłam żeby nie zgłaszać,to wczesnym etap,może być różnoe. kartę ciąży dostanę 16.02. czyli ok 10-12 tydzień.
Na NFZ że skierowaniem pewnie terminu nie dostanę. I myślę czy już się zapisać prywatnie do innych lekarzy
Ja tak. Prowadzę ciążę u lekarki prywatnie i zaleciła badanie usg u innej lekarki, która jest w spisie lekarzy, które to USG genetyczne wykonują. Z tego co wiem do dobrych lekarzy trzeba się wcześniej zapisywać na takie USG, bo szybko znikają terminy, wiec ja się zapisywałam miesiąc wcześniej prywatnie. A dlaczego na NFZ nie wykonasz? Jeżeli zapiszesz się teraz, a lekarz Ci wystawi skierowanie w 10-12 tygodniu to badanie się robi w 12-13 tygodniu, więc może się udać.
 
OTE="melodyP, post: 23441873, member: 214729"]
Ja tak. Prowadzę ciążę u lekarki prywatnie i zaleciła badanie usg u innej lekarki, która jest w spisie lekarzy, które to USG genetyczne wykonują. Z tego co wiem do dobrych lekarzy trzeba się wcześniej zapisywać na takie USG, bo szybko znikają terminy, wiec ja się zapisywałam miesiąc wcześniej prywatnie. A dlaczego na NFZ nie wykonasz? Jeżeli zapiszesz się teraz, a lekarz Ci wystawi skierowanie w 10-12 tygodniu to badanie się robi w 12-13 tygodniu, więc może się udać.
[/QUOTE]

Żebym mogła się zapisac potrzebuję skierowanie

W poprzedniej ciąży robiłam na NFZ,i dwa prywatnie.tylko że dwa lata temu były inne przepisu w tym kraju
 
Ja tak. Prowadzę ciążę u lekarki prywatnie i zaleciła badanie usg u innej lekarki, która jest w spisie lekarzy, które to USG genetyczne wykonują. Z tego co wiem do dobrych lekarzy trzeba się wcześniej zapisywać na takie USG, bo szybko znikają terminy, wiec ja się zapisywałam miesiąc wcześniej prywatnie. A dlaczego na NFZ nie wykonasz? Jeżeli zapiszesz się teraz, a lekarz Ci wystawi skierowanie w 10-12 tygodniu to badanie się robi w 12-13 tygodniu, więc może się udać.
Nie możesz zapisać się na usg bez skierowania. Musi podać kod na skierowaniu więc niech lekarz na nfz wystawi już ;-)
 
OTE="melodyP, post: 23441873, member: 214729"]
Ja tak. Prowadzę ciążę u lekarki prywatnie i zaleciła badanie usg u innej lekarki, która jest w spisie lekarzy, które to USG genetyczne wykonują. Z tego co wiem do dobrych lekarzy trzeba się wcześniej zapisywać na takie USG, bo szybko znikają terminy, wiec ja się zapisywałam miesiąc wcześniej prywatnie. A dlaczego na NFZ nie wykonasz? Jeżeli zapiszesz się teraz, a lekarz Ci wystawi skierowanie w 10-12 tygodniu to badanie się robi w 12-13 tygodniu, więc może się udać.

Żebym mogła się zapisac potrzebuję skierowanie

W poprzedniej ciąży robiłam na NFZ,i dwa prywatnie.tylko że dwa lata temu były inne przepisu w tym kraju
[/QUOTE]
już widzę że odpowiedziałaś :-) ja robie prywatnie ale u tego co będę prowadziła bo widziałam że jest w spisie. :)
 
reklama
Do góry