reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Powiem szczerze, że brałam multum różnych suplementów z kolagenem, kwasem hialuronowym, jakimś sokiem z awokado, ale suplementy to są suplementy i muszą się wysycić żeby zaczęło działać. Ja mam chondromalacje rzepki w obydwu kolanach i nic nie zrobiło takiej poprawy jak ćwiczenia. Wiadomo, ze w ciąży jest to utrudnione, ale szczerze to najlepiej się przejść do ortopedy i fizjo i zdiagnozować, bo jeżeli to od jakiegoś czasu się dzieje i nawraca to znaczy, ze może być jakiś większy problem z kolanem i żadne tabletki nie pomogą albo pomogą na chwilę.
znajomi postraszyli operacjami i teraz ciężko się wybrać 😅
 
reklama
Cześć wszystkim.

Czy mógłbym do Was dołączyć? Termin mam na 12 września.
Dołączam tak późno, bo jestem już po przejściach - w zeszłym roku, nie udało mi się utrzymać ciąży.
Mam już pięcioletnią córeczkę - nie może się doczekać rodzeństwa. Teraz też już wiemy, że czekamy na dziewczynkę - tak jak starszej córce się marzyło.
 
znajomi postraszyli operacjami i teraz ciężko się wybrać 😅
Rozumiem 😀
Mnie też pierwszy lekarz straszył, ze będę miała operacje jak nie będzie poprawy, a jak zapytałam na czym ma operacja polegać to nie potrafił wytłumaczyć, bo on nie operuje 😉
Do tej pory operacji nie miałam i nawet nie mam bólu kolan w ciąży, a wcześniej potrafiłam mieć codziennie. Prawdopodobnie wystarczyło wyrobienie masy mięśniowej i nie obciążanie kolan konkretnymi ćwiczeniami, bo np. po przysiadach zawsze mi kolana siadały, więc teraz jak czuję w trakcie ćwiczenia, ze boli to odpuszczam.
Warto jednak udać się na wizytę już w ciąży, bo ciąża to mocne obciążenie dla stawów i może jakieś masaże u fizjo albo lekkie cwiczenia, by Ci pomogły, żeby też po porodzie nie było gorzej ;)
 
Cześć wszystkim.

Czy mógłbym do Was dołączyć? Termin mam na 12 września.
Dołączam tak późno, bo jestem już po przejściach - w zeszłym roku, nie udało mi się utrzymać ciąży.
Mam już pięcioletnią córeczkę - nie może się doczekać rodzeństwa. Teraz też już wiemy, że czekamy na dziewczynkę - tak jak starszej córce się marzyło.
Gratuluję <3 Sporo tu nas po różnych przejściach :( który to już tydzień?
 
Witam się i ja. Na forum pisałam już w kilku tematach w zeszłym i chyba też w 2021 roku. Niestety były to tematy poronienia, ciąży po poronieniu.... Poroniłam w 2021 i w lutym 2022 ciąża biochemiczna. W grudniu 22 r. zrobiłam test, 2 kreski, byłam sparaliżowana ze strachu. Obecnie jestem w 22, zaraz w 23 tygodniu ciąży. Mały fika właśnie w brzuchu. Oby tylko wszystko było dobrze 💞
 
Witam się i ja. Na forum pisałam już w kilku tematach w zeszłym i chyba też w 2021 roku. Niestety były to tematy poronienia, ciąży po poronieniu.... Poroniłam w 2021 i w lutym 2022 ciąża biochemiczna. W grudniu 22 r. zrobiłam test, 2 kreski, byłam sparaliżowana ze strachu. Obecnie jestem w 22, zaraz w 23 tygodniu ciąży. Mały fika właśnie w brzuchu. Oby tylko wszystko było dobrze 💞
cześć ☺️ po połowie to już „z górki” Trzymam kciuki❤️
 
Hej u mnie obecnie 22+2 i jestem po badaniach prenatalnych, ogólnie wszystko dobrze ale mały jest miejszy o tydzień i wynik dv wyszedł 1,18 ktoś coś może powiedzieć na ten temat?
 
Hej u mnie obecnie 22+2 i jestem po badaniach prenatalnych, ogólnie wszystko dobrze ale mały jest miejszy o tydzień i wynik dv wyszedł 1,18 ktoś coś może powiedzieć na ten temat?
. Jeśli chodzi o dziecko mniejsze tydzień w stosunku do obecnego tygodnia to tak było od początku z moją starszą córką. Stwierdzili hipotrofie i do teraz jest z tych mniejszych i drobniejszych rówieśników. Już w ciąży nam mówili, że taka może być, chociaż niekoniecznie. No i faktycznie jest ciut mniejsza, właściwie drobniejsza od reszty. Urodziła się z wagą 2500 w 38 tygodniu, musieli robić CC, bo też było małowodzie i ułożona pośladkowo.
 
reklama
Dziś po wizycie
22 tydzień 420g
Termin porodu znowu przesunięty z 12 na 17, a dziś już na 19😅
Szyjka poprawiona z 27/28 na 31☺️
Zapadnięty żołądek u dzidzi, ale przy następnej wizycie zjem coś słodkiego i może wypije więcej wód i będzie już w porządku 🫣
 
Do góry