reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

reklama
Prowadzicie ciążę u jednego lekarza?
Ja mam ciążę zgłoszoną, bo lekarz tez pytał, ale o karcie ciąży nic nie wspominał.. co to w ogole jest? Trzeba to miec?

U mnie z przeczuciem to tak, ze wiedzialam, ze jestem w ciazy, ale testy nie chcialy tego pokazac, nawet beta wyszla 2,3 i nie wierzylam, bo wiedziałam, ze przecież jestem w ciąży 🤣 po świętach wyskoczyl termin spodziewanej miesiączki i z testów i bety wyszlo juz jak trzeba 😆
I czuję, ze dziewczynka.. choć chcielismy pierwszego chłopca - ciekawe czy sie sprawdzi 😊 najważniejsze, zeby bylo zdrowe ❤
 
Prowadzicie ciążę u jednego lekarza?
Ja mam ciążę zgłoszoną, bo lekarz tez pytał, ale o karcie ciąży nic nie wspominał.. co to w ogole jest? Trzeba to miec?

U mnie z przeczuciem to tak, ze wiedzialam, ze jestem w ciazy, ale testy nie chcialy tego pokazac, nawet beta wyszla 2,3 i nie wierzylam, bo wiedziałam, ze przecież jestem w ciąży 🤣 po świętach wyskoczyl termin spodziewanej miesiączki i z testów i bety wyszlo juz jak trzeba 😆
I czuję, ze dziewczynka.. choć chcielismy pierwszego chłopca - ciekawe czy sie sprawdzi 😊 najważniejsze, zeby bylo zdrowe ❤
Kartę ciąży powinnaś mieć :) więc pewnie założy Ci na następnej wizycie.
Ja będę prowadziła na początku u dwóch. Na nfz zeby zaoszczędzić co się da. Ale głównie prywatnie :)
 

Załączniki

  • 92096d94-8087-4843-9ac8-93c7edc0c0bc.jpeg
    92096d94-8087-4843-9ac8-93c7edc0c0bc.jpeg
    33,8 KB · Wyświetleń: 30
Prowadzicie ciążę u jednego lekarza?
Ja mam ciążę zgłoszoną, bo lekarz tez pytał, ale o karcie ciąży nic nie wspominał.. co to w ogole jest? Trzeba to miec?

U mnie z przeczuciem to tak, ze wiedzialam, ze jestem w ciazy, ale testy nie chcialy tego pokazac, nawet beta wyszla 2,3 i nie wierzylam, bo wiedziałam, ze przecież jestem w ciąży 🤣 po świętach wyskoczyl termin spodziewanej miesiączki i z testów i bety wyszlo juz jak trzeba 😆
I czuję, ze dziewczynka.. choć chcielismy pierwszego chłopca - ciekawe czy sie sprawdzi 😊 najważniejsze, zeby bylo zdrowe ❤
Ja jeszcze nie wiem jak z lekarzem, tzn będę prowadziła ciążę na pewno u kierownika patologii ciąży w moim wybranym szpitalu, ze względu na dużą możliwość różnych powikłań po drodze. Ale byłam u niego na wizycie przed ciążą i mi się w ogóle nie spodobał, nic nie mówił, i takie są też o nim opinie w necie że bardzo dobry specjalista ale trzeba wszystko z niego wyciągać. Moja poprzednia lekarka jest super, super robi prenatalne i ogólnie usg, ale nie pracuje w szpitalu :/ A ten nowy też ma certyfikat na prenatalne więc nie mam pretekstu żeby pójść chociaż na nie do kogoś innego. Na pewno też pójdę na nfz na wizytę żeby mieć skierowanie na badania ale to dopiero po pierwszym usg
 
Ja dzisiaj nieprzytomna, spałam może godzinę nad ranem, nie mogłam zasnąć wieczorem, potem córka się obudziła o 1 i buszowała do 3:40 i potem znowu nie mogłam zasnąć... Dzisiaj mam 5+0, objawów brak, nawet podbrzusze mnie przestało boleć. Do wizyty jeszcze dwa tygodnie, chyba jajo wysiedzę do tego czasu ... Wizytę mam w pon 6.02 to będzie 7+2 i ciągle biję się z myślami czy nie przełożyć na pt 3.02 to będzie 6+6, a realnie raczej 6+4. Będzie chociaż o weekend mniej czekania, chociaż te weekendy to mijają błyskawicznie. Jutro jedziemy do mojej babci na obiad, mieliśmy jechać do moich rodziców ale mama się rozchorowała więc do nich za tydzień. Ja to bym już mogła powiedzieć rodzicom bo i tak bym powiedziała jakby zdarzyło się poronienie ale mąż chce czekać do serduszka chociaż. Wchodzę na forum tylko wieczorami jak córka pójdzie spać bo nie mam jak w dzień, wczoraj w ogóle nie weszłam więc was nadrabiam 😅
 
A co do grupy zamkniętej, to my na czerwcóweczkach miałyśmy tak że przeszłyśmy na forum zamknięte, a chwilę przed porodami już na grupę prywatną na facebooka, jakieś 45 dziewczyn przeszło i tam jest znacznie wygodniej pisać niż na babyboomie
 
A co do grupy zamkniętej, to my na czerwcóweczkach miałyśmy tak że przeszłyśmy na forum zamknięte, a chwilę przed porodami już na grupę prywatną na facebooka, jakieś 45 dziewczyn przeszło i tam jest znacznie wygodniej pisać niż na babyboomie
czerwcówka? My też jesteśmy z czerwcowymi dziewczynami na grupie na fejsie, ale dopiero kilka miesięcy- dokładnie po porodzie jakieś 2 miesiące później chyba padła ta propozycja bo się zdążyłyśmy że sobą zzyc. I mamy nadal kontakt 🥰
 
reklama
Ja jeszcze nie wiem jak z lekarzem, tzn będę prowadziła ciążę na pewno u kierownika patologii ciąży w moim wybranym szpitalu, ze względu na dużą możliwość różnych powikłań po drodze. Ale byłam u niego na wizycie przed ciążą i mi się w ogóle nie spodobał, nic nie mówił, i takie są też o nim opinie w necie że bardzo dobry specjalista ale trzeba wszystko z niego wyciągać. Moja poprzednia lekarka jest super, super robi prenatalne i ogólnie usg, ale nie pracuje w szpitalu :/ A ten nowy też ma certyfikat na prenatalne więc nie mam pretekstu żeby pójść chociaż na nie do kogoś innego. Na pewno też pójdę na nfz na wizytę żeby mieć skierowanie na badania ale to dopiero po pierwszym usg
Wiesz ze to ze prowadzisz u lekarza który pracuje w szpitalu nic nie znaczy?
Ja właśnie po czerwcowym porodzie zrozumiałam ze w kolejnej ciąży nie będę na to patrzyła, bo nawet jak bym trafiła na patologię czy coś to i tak inny lekarz będzie Cię prowadził.
 
Do góry