reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Ja na początku miałam ciagle infekcje - od bezobjawowych po objawowe później. Nawet do niedawna miałam :( U mnie tez Monural ( antybiotyk ale bezpieczny w ciąży ) ginekolog dał i raczej niestety ale nie obędzie się bez tego a profilaktycznie mi zalecił sok z żurawiny, żurawit i witaminę C ☺
I to ze jest infekcja nie znaczy o braku higieny poprostu w ciąży to bardzo częste i mimo prawidłowej higieny to się i tak zdarza :)

Paula a jakie miałaś wyniki jeśli były one np bezobjawowe? Co wychodziło nie tak?

A jeśli objawy to jakie?
 
reklama
Paula a jakie miałaś wyniki jeśli były one np bezobjawowe? Co wychodziło nie tak?

A jeśli objawy to jakie?
W wynikach przede wszystkim w moczu bardzo dużo bakterii i ponad normę leukocytów a nic nie czułam :(
W objawowym wyniki takie same ( bakterie + leukocyty) a dodatkowo piekło podczas oddawania moczu, parcie było mimo ze jak siadałam na toalecie to nie chciało lecieć i w sumie chyba tyle
 
Dziewczyny, u mnie tez od poczatku ciazy bakterie w moczu wychodzily na poziomie bardzo licznym. Lekarz wkoncu skierowal mnie na posiew i okazalo sie ze hodowla jest jalowa. Tez przed pobraniem kazdej probki podmywalam sie. Zapytalam w laboratorium czemu sa takie rozbierznosci i podobno chodzino to ze mierza roznymi metodami. Z tego co babka tlumaczyla chodzi ze mocz nie jest sterylny i zawsze ma jakies bakterie, wiec w bad.ogolnym pokazuje stan faktyczny bakterii a dokladny posiew przedstawia czy dzieje sie cos zlego. Wiec glowa do gory 🙂 jesli nie masz objawow zapalenia pecherza moze byc wszystko ok
 
Dziewczyny, u mnie tez od poczatku ciazy bakterie w moczu wychodzily na poziomie bardzo licznym. Lekarz wkoncu skierowal mnie na posiew i okazalo sie ze hodowla jest jalowa. Tez przed pobraniem kazdej probki podmywalam sie. Zapytalam w laboratorium czemu sa takie rozbierznosci i podobno chodzino to ze mierza roznymi metodami. Z tego co babka tlumaczyla chodzi ze mocz nie jest sterylny i zawsze ma jakies bakterie, wiec w bad.ogolnym pokazuje stan faktyczny bakterii a dokladny posiew przedstawia czy dzieje sie cos zlego. Wiec glowa do gory 🙂 jesli nie masz objawow zapalenia pecherza moze byc wszystko ok
No niekoniecznie. Każda infekcje trzeba leczyć albo mieć pod kontrola bo to nie jest wskazane dla kobiet w ciąży a bezobjawowa może wyrządzić tak samo wiele szkód jak i objawowa. Oczywiście ze mocz nie jest sterylny w końcu to „produkt końcowy” przemiany materii ale dlatego są pewne normy - w labie w którym ja robię badania jest to około 380 ul.
I dlatego tez ważne jest żeby było badanie osadu moczu - można dokładniej stwierdzić ile czego jest
 
reklama
Jeśli w 17 tygodniu ciąży lekarz wstępnie stwierdził, że będzie dziewczynka to jaka jest szansa, że mógł się pomylić?
W mojej poprzedniej ciąży co miesiąc mówił, że będzie dziewuszka, że już nic tam nie urośnie, ostatnie usg przed porodem, chłopak. Myślałam, że tego lekarza tam pobije 🤣🤣🤣
 
Do góry