reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Tak sobie teraz pomyślałam - bierzecie jakieś konkretne witamy? Ja do tej pory tylko kwas foliowy, i nie wiem... Odżywiam się w miarę zdrowo, jedni mówią że suplementacja jest ważna, inni że tylko kwas, a reszta z diety... 🤷‍♀️
Ja biorę prenatal uno od września. Mój gin z racji na mój wiek zalecił pregnę lub właśnie prenatal uno na trzy miesiące przed staraniami. Prenatal ma w składzie imbir, który ma łagodzić mdłości i tak się zastanawiam czy dlatego ich nie mam, czy może dopiero przyjdą? 🤔
 
Echh spr witaminy przeczytałam że mojej b12 nie wolno stosować w ciazy.. I znowu myślenia będzie.. Żaden lekarz, który wie że biorę b12 nie kazał mi spr czy mogę w ciazy dana witaminę brać czy nie..
 
Ja biore tylko kwas foliowy, witamine d i magnez. Lekarz mi powiedzial, ze mam swietne wyniki i jezeli moj organizm nie odrzuci warzyw i owocow czy tez miesa i bede mogla normalnie dostarczac witaminy i mineraly z jedzenia to poki co nie ma potrzeby suplementacji. Witamine d musze bo u nas nie ma prawie w ogole slonca, a magnez na skurcze bo cierpie notorycznie na skurcze reumatyczne i magnez je lagodzi.

Mysle leciec do Polski za 2 tyg powtorzyc badania krwi. Jesli zaleci suplementacje to spoko, ale ja wychodze z zalozenia, ze jak nie ma potrzeby to lepiej sie nie faszerowac [emoji16][emoji1745]
 
W pierwszej ciąży barakami symvital mama teraz mam jeszcze witaminy z Olimp, bo kupiłam ze względu na to ze karmie piersią spory zapas.
 
Angy88 co u ciebie ? Jak po wizycie?

Ja też cierpię na bezsenność,jakie to męczące szczególnie jak już zasnę to budzi mnie mój syn bo ma złe sny. Ja miałam om 28.11 ale owulacja spóźniła mi się o 10 dni więc ja liczę że okres miałam 10 dni później i wtedy mi wychodzi w miarę prawidłowy wynik tygodni😁
dziś 6t6d a w środę 29 .01 mam ginekologa będzie wtedy 7t4d to podobnie jak wy dziewczyny 😉 mam nadzieję że usłyszę serduszko bo ostatnio nie bylo jeszcze
O imionach jeszcze nie myślimy
Też stosuje femibion
 
Angy88 co u ciebie ? Jak po wizycie?

Ja też cierpię na bezsenność,jakie to męczące szczególnie jak już zasnę to budzi mnie mój syn bo ma złe sny. Ja miałam om 28.11 ale owulacja spóźniła mi się o 10 dni więc ja liczę że okres miałam 10 dni później i wtedy mi wychodzi w miarę prawidłowy wynik tygodni[emoji16]
dziś 6t6d a w środę 29 .01 mam ginekologa będzie wtedy 7t4d to podobnie jak wy dziewczyny [emoji6] mam nadzieję że usłyszę serduszko bo ostatnio nie bylo jeszcze
O imionach jeszcze nie myślimy
Też stosuje femibion
Siedze I czekam w kolejce.
 
Witam dziewczyny, ja to mało w ogóle mogę zjeść a jeśli już i nie z wymiotuję to zgaga i straszne wzdęcia, brzuch mam jak 6 miesiąc z młodym waga stoi w miejscu to wszystko strasznie mnie męczy i jeszcze praca z klientami 100 % gotowości, l4 odpada jak własną działalność. Co do imion mamy dla córki Wiktoria Klara dla syna narazie brak jednakiej decyzji.
Bardzo dobrze Cię rozumiem. też jestem na DG, i praca z klientem. Jest mega ciężko, gdy dopadają Cię mdłości, boisz się, że zwymiotujesz i jeszcze trzeba się głupio uśmiechać aby ukryć swój stan. Ja już odliczam czas do 12 tygodnia, mając nadzieję, że wtedy lepiej się poczuję i wrócę do żywych.

Ja jestem właścicielką dwóch kocic. Kotki są wychodzące, więc ze względów bezpieczeństwa mamy na razie zakaz głaskania. Osobiście nie zauważyłam zmiany w ich zachowaniu.

Z witamin przyjmuje femibion 1.

Dziewczyny Co pijecie w ciąży? Wiem, że powinnam dużo pić, aby uzupełnić płyny po wymiotach, ale nic mi nie podchodzi. W poprzedniej ciąży "jechałam" na soku pomarańczowym, ale w tej mi nie smakuje. Herbaty też wypije, tylko pół szklanki, a po samej wodzie mnie mdli.
 
reklama
Pod względem pierwszego trymestru tę ciążę przechodzę najgorzej :/ na początku cieszyłam się, że nie mam żadnych objawów oprócz senności. Nawet sobie pomyślałam, że może ta czwarta ciąża będzie bezobjawowa a od kilku dni jest masakra. Mam takie nudności, że masakra :/ daje radę zjeść jedynie tosty. Wolałabym wymiotować

Ja biorę pregne plus
 
Do góry