reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Więcej ciąż kończy się pomyślnie, ale wiadomo jak bywa, lekarze tacy są, że wolą ostrzec, w razie co. Ja byłam na pierwszej wizycie w 5 tygodniu, nie było jeszcze serduszka i doktor przez większość wizyty tłumaczyła mi jak wygląda poronienie i co powinnam w takiej sytuacji zrobić więc też miałam jej słowa w głowie aż do następnej wizyty :D. 2 tygodnie później było już serduszko, założono mi kartę ciąży i doktor powiedziała, że teraz ryzyko czegoś złego drastycznie spadło. U Ciebie też na pewno wszystko będzie dobrze, lekarze inaczej podchodzą do sprawy:)
Ja jestem po jednym poronieniu w sierpniu. Gdy byłam teraz na wizycie w 6 tygodniu (obecnie 8+3)badając szyjke ginekolog spytał się mnie jak wyglądało poprzednie poronienie i zamarłam. :o już byłam przekonana że nic z tego, że szyjka otwarta itd. Tym bardziej że na izbie i potem na oddziale przyjmował mnie ten sam lekarz, ale potem na usg widziałam serduszko [emoji169]
 
reklama
Dziewczyny na tym etapie te brzuszki to wzdęcia są ;) plus organizm zatrzymuje wodę. W tych tc macica jest jeszcze niewiele powiększona i znajduje się bardzo nisko. Za jakiś czas wzdęcia powinny minąć, także bez paniki :) w każdej ciąży tak miałam a brzuszek ciążowy pojawiał się dużo później.

Co do chorób w ciąży to ja też jestem przeziębiona. W pierwszej i trzeciej ciąży też sporo chorowałam na samym początku bo pierwszy trymestr też przypadał na porę zimową. Wszystko było w porządku i mam dwóch wspaniałych synów :) także starajcie się nie stresować na zapas. Będzie dobrze :)
Tylko że u mnie to nie jest typowy ciążowy brzuszek :) po prostu bardziej mi się zaokrąglila dolna część i raczej nie są to wzdęcia bo i waga stoi i nie puchne ;)
 
My też nie planujemy zjechać do Polski i szukam imion które i w Polsce i niemczech będą funkcjonować. Ja bardzo chce Adam albo Lili ale mąż sie nie zgadza na żadne z nich. Jak już coś to Liliana ale ja chce coś krótszego i chyba medzie Mia. Dla chłopca może Gabriel ale też nie jestem przekonana do końca więc mamy problem 🙄
Gabriel to też Nasz typ :)

Ale jak strata kasy [emoji33] zazwyczaj na L4 ciążowym zarabia się więcej bo w średnią wchodzą wszystkie dodatki opodatkowane [emoji848]


Też w tej ciąży tak się nie będę bała kontroli .
On twierdzi, że za te pieniądze woli wózek kupić bo dziecko na pewno jest zdrowe a ja jak zwykle się nakręcam. Zupełnie nie rozumie ile mnie kosztuje to "nakręcanie" !

Myślę że każda z nas najbardziej chce zeby dziecko zdrowe było, płeć to plec, nikt nie będzie rozpaczał jak się okaże że jednka nie chłopiec ale dziewczynka[emoji16][emoji16]
Hmmm ja trochę rozpaczałam, kiedy się okazało, że drugie nie jest córką.. Do teraz mi wstyd za swoje emocje ale dość szybko mi przeszło ;) I chyba jednak lepiej mi wychodzi bycie Matką chłopców bo świat różu to zupełnie nie mój klimat ;) I założę się, że nawet jeśli teraz będzie córa to szybko stanie się chlopczycą z kolekcją resoraków ;) po Mamusi z resztą ;)
 
Byłam u lekarza w związku z pęcherzem, mam brać urosept i żuravit, jeśli nie przejdzie to nie obędzie się bez antybiotyku 😰. Przy okazji zajrzeliśmy do George'a, ma już 2.2 cm.! Przez 8 dni urósł 1.1 cm. 🤯. Usg robione przez brzuch, wychodzi 8tydzień 5 dzień ciąży.
 
U nas od 10 lat dla dziewczynki Lilly-Anne

Dla chlopca sie zmienia. Narazie albo bedzie Stan Alexander albo Thimothy (nasz Tymek). Mieszkamy na stałe w UK i szukamy imion, ktore bedzie latwo rodzinie spolszczyc ;)
Mam ten sam problem najbardziej że moim partner jest Irlandczykiem i szukamy imion łatwych w obu językach [emoji3059] na razie Olivier(Olly) albo Alexander(Alex) A dla dziewczynki nie mam pojęcia [emoji85]
 
Mam ten sam problem najbardziej że moim partner jest Irlandczykiem i szukamy imion łatwych w obu językach [emoji3059] na razie Olivier(Olly) albo Alexander(Alex) A dla dziewczynki nie mam pojęcia [emoji85]
To są takie imiona które możesz w zasadzie nadać i chłopcu i dziewczynce😻 lekka odmiana i będą jak znalazł😋
 
reklama
Lekarka może Ci wystawić zwolnienie na ten adres, gdzie będziesz przebywać:) Czytałam na mamaginekolog że jej pacjentka właśnie była w Juracie i takie zwolnienie jej wystawiła. Wszak Jód ważny jest🤪😂
Dziękuję Ci za tę informację. Ja cały czas się bałam iść na L4 bo adres zameldowania mam inny niż zamieszkania. Pod adresem zameldowania byłabym całkiem sama. Tu przebywam z mężem i jego rodziną i zawsze jest ktoś kto mi pomoże.
 
Do góry