reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Co do tej toksoplazmozy nie macie racji. Niestety od kota zarazić się jest łatwo i nie trzeba mu grzebac w pupie... Ja zaraziłam się bedąc 5 dni u koleżanki, ktora ma kota. Nawet go nie głaskałam, ale niestety jadłam u niej. Wymiana kuwety to najbardziej ryzykowne zajęcie i dla kobiety w ciąży zakazane. Dlatego lepiej nie bagatelizować tak tej choroby.
 
reklama
Co do tej toksoplazmozy nie macie racji. Niestety od kota zarazić się jest łatwo i nie trzeba mu grzebac w pupie... Ja zaraziłam się bedąc 5 dni u koleżanki, ktora ma kota. Nawet go nie głaskałam, ale niestety jadłam u niej. Wymiana kuwety to najbardziej ryzykowne zajęcie i dla kobiety w ciąży zakazane. Dlatego lepiej nie bagatelizować tak tej choroby.
A skąd wiesz że się nie zarazila z jedzenia? Może koleżanka nie była higieniczna w działaniach?

Jeśli ma się kota długo, nie karmi się go surowym mięsem to wg mnie nie ma się czym martwic:)
 
To chyba prawda, że z kolejna ciąża szybciej brzuch wychodzi ale żeby aż tak szybko ja dopiero 5+5, nie przytulam jeszcze wagowo, a w jeansach się nie dopne i mam brzuszek jak w 4 miesiącu.
może tak być, koleżanki z pracy są w 5 miesiącu - między nimi może 1-2 tyg róznicy, dla jednej to druga ciąża, dla drugiej pierwsza. Jedna już ma brzuszek okraglutki, że ho ho i było widać ciążę w 2 miesiącu, druga dopina się dalej w swoje normalne spodnie :p
 
czesc dziewczyny :)
To chyba prawda, że z kolejna ciąża szybciej brzuch wychodzi ale żeby aż tak szybko ja dopiero 5+5, nie przytulam jeszcze wagowo, a w jeansach się nie dopne i mam brzuszek jak w 4 miesiącu.
To zalezy jakie ktos ma uwarunkowania genetyczne, gdzie sie umiescil zarodek..
U mnie w obu ciazach brzuszej pojawil sie w 20 tygodniu- wygladalam wtedy jakbym zjadla malego kebaba...:p Robilam raz w tygodniu zdjecia z boku, wiec mialam porownanie. Ale spodnie zrobily sie wezsze ok 16 tygodnia. :) (u mojej mamy tak samo- kazdy mowil "loo, jeszcze ze dwa miesiace ci do porodu zostaly"- a byla w koncowce 9 miesiaca.)

Jezu dziewczyny, jaki mi sie wlaczyly zachcianki..no ciagle bym cos jadla :D wlasnie zrobilam popcorn dla dzieci.. to i ja wyjadlam pol miski.. :O
 
Ja co do smaków to nie mam ochoty na nic [emoji1745] muszę wciskać w siebie jedzenie. Ale zdecydowanie słone wchodzi lepiej.
Przed zajściem w ciążę uwielbiałam słodycze. Nie było dnia bez batonika. Teraz nie mogę na nie patrzeć... Nie jem słodkiego od świąt [emoji16]
Oo tak... U mnie od świąt leżą czekolady z orzechami które wręcz uwielbiam.
Oczywiście żadna nie otwarta. Ze słodkiego to wchodzą tylko batoniki Daim ale też... Zjadłam jednego, drugi leży już ze dwa tyg i jakos nie ma ochoty. Za to słone krskersy to jedyne co sprawia że mogę w ciągu dnia normalnie funkcjonować. Mam takie mdłości że mogła bym nie wstawać cały dzień z łóżka. Tylko jak zjem ze 3-4 przed wstaniem z łóżka to jakoś żyję potem
 
reklama
Ponoc dobrze jest przed wstaniem zjeść banana albo wafla ryzowego:)

Ja mówię że przy słodkim jest dziewczynka a przy slobym chłopak. Ciekawe jak będzie u was[emoji16][emoji16]
 
Do góry