reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Wszystko może uczulac, ale przy kp raczej tylko mleko wychodzi, ze względu na budowę jego białek (to białka w pokarmach uczulają). Może być też tak, że dziecko ma teraz przejściowa nietolerancje, a za miesiac-dwa minie. A powiedz mi - jak długo i w jakich dawkach podawalas delicol? Bo objawy, które opisujesz bardziej pasują do nietolerancji laktozy, dość powszechnej u noworodków i małych niemowląt.
Też Kasce pisałam o tej nietolerancji ale to chyba nie to.

Tzn. Człowiek z założenia nie toleruje / ma problemy z przyswajaniem laktozy.... bardziej szkodzi niż gluten..
 
reklama
To może ja powinnam nie żreć tylu bananów i pomidorów??
No coś Ty.
Mój synek ma po mnie te alergie. A teraz przy trzecim pomidory i tak jem. Póki nic nie wyłazi nie mam w planach nawet ograniczać. Dieta eliminacyjna na zapas może wyrządzić więcej szkody, niż pożytku.
(ja reaguje również skórnie na pomidory, jak jem codziennie, raz na jakiś czas jest ok).

Kasiaczek na szczęście my skórni. A to najłagodniejsza forma, bo u dziecka unikam alergenów (proszki też poleciały na rzecz białego jelenia dla całej rodziny), ale ja tam swędzenie przeżyje jak mam ochotę na cytrusy :)
Oby to u Was nie była jednak alergia. Trzymam kciuki.
 
Tak piszecie o jedzeniu i objawach u maluchów i teraz tak mi się przypomniało na temat bananów, jak urodziłam starszego syna miałam fazę na banany, karmiłam oczywiście cycem i któregoś dnia gdy leżał między mną a mężem poczułam smrodliwego bąka i oczywiście wydarłam ryja na męża że jak on tak może przy dziecku, wtedy się nawet pokłóciliśmy bo oni kategorycznie zaprzeczył. Mąż wstał z łóżka a za jakiś czas znowu ten sam smród. Okazało się że to Kamil. Na początku nie skojarzyłam że to właśnie po bananach ale gdy poszłam do lekarza i powiedziałam o wszystkim to od razu stwierdziła że to po nich tak mały smrodził. Kazała na jakich czas nie jeść bananów bo choć gazy oddawał to brzuszek go bolał.
 
Wszystko może uczulac, ale przy kp raczej tylko mleko wychodzi, ze względu na budowę jego białek (to białka w pokarmach uczulają). Może być też tak, że dziecko ma teraz przejściowa nietolerancje, a za miesiac-dwa minie. A powiedz mi - jak długo i w jakich dawkach podawalas delicol? Bo objawy, które opisujesz bardziej pasują do nietolerancji laktozy, dość powszechnej u noworodków i małych niemowląt.

Trzy dni tylko wg ulotki. Pediatra mówi ze już by działał i skoro nie pomagał to nie to.
 
No coś Ty.
Mój synek ma po mnie te alergie. A teraz przy trzecim pomidory i tak jem. Póki nic nie wyłazi nie mam w planach nawet ograniczać. Dieta eliminacyjna na zapas może wyrządzić więcej szkody, niż pożytku.
(ja reaguje również skórnie na pomidory, jak jem codziennie, raz na jakiś czas jest ok).

Kasiaczek na szczęście my skórni. A to najłagodniejsza forma, bo u dziecka unikam alergenów (proszki też poleciały na rzecz białego jelenia dla całej rodziny), ale ja tam swędzenie przeżyje jak mam ochotę na cytrusy :)
Oby to u Was nie była jednak alergia. Trzymam kciuki.

Pamietam ze jak byłam mała i jadłam pomidory w dużej ilości to swedzialy mnie ręce... będę dawać znać co tam u nas.
 
Adell , kasiaczek dzięki za odp nt krocza co stosować

Aaaa takie rady
IMG_1119.JPG
IMG_1120.JPG
IMG_1121.JPG
może skorzystasz Ty tez a może inne dziewczyny
 

Załączniki

  • IMG_1119.JPG
    IMG_1119.JPG
    389,3 KB · Wyświetleń: 508
  • IMG_1120.JPG
    IMG_1120.JPG
    373,3 KB · Wyświetleń: 496
  • IMG_1121.JPG
    IMG_1121.JPG
    403,4 KB · Wyświetleń: 502
reklama
Tak piszecie o jedzeniu i objawach u maluchów i teraz tak mi się przypomniało na temat bananów, jak urodziłam starszego syna miałam fazę na banany, karmiłam oczywiście cycem i któregoś dnia gdy leżał między mną a mężem poczułam smrodliwego bąka i oczywiście wydarłam ryja na męża że jak on tak może przy dziecku, wtedy się nawet pokłóciliśmy bo oni kategorycznie zaprzeczył. Mąż wstał z łóżka a za jakiś czas znowu ten sam smród. Okazało się że to Kamil. Na początku nie skojarzyłam że to właśnie po bananach ale gdy poszłam do lekarza i powiedziałam o wszystkim to od razu stwierdziła że to po nich tak mały smrodził. Kazała na jakich czas nie jeść bananów bo choć gazy oddawał to brzuszek go bolał.

Uuuu ja tez mam jazdę na banany właśnie
 
Do góry