reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny co polecacie na ból gardła w ciąży?? Obudziłam się z takim bólem, że szok i nic nie przechodzi :o
Stosowałam spray Tymsal - psika się bezpośrednio do gardła. Szybko przeszło. Po kliku dniach był nawrot i też pomogło. A dla pewności wypiłam też mleko z miodem i odrobiną masła.
 
Dziewczyny liczę na pomoc rano zjadłam śniadanie i wzięłam leki głównie te na tarczyce i po około 5min zwymiotowalam i teraz pytanie wziąć dodatkowo tabletkę? Jakie jest ryzyko że zwymiotowalam leki? Dzięki za rady
Jeśli chodzi o sztuczny hormon tarczycy (euthyrox lub letrox) to bierzemy go rano, na czczo, 30 minut przed posiłkiem, popijając niewielką ilością wody. Inaczej się nie wchłania. Jeśli do tej pory brałaś po jedzeniu to i tak nie działało. Dzisiaj już nie bierz. Od jutra zrób to prawidłowo [emoji6]

Bo nigdy nie bedzie sie pokrywac :) u mnie wg OM mam 15 tydzien i 4 dni a wg usg jestem w 16 tc i 3 dni. Kazde dzieciatko jest innne jedne mniejsze drugie wieksze i juz inaczej wychodzi tydzien ciazy na usg. Zawsze jest ta granica plus minus 2 tygodnie:)
U mnie się pokrywa idealnie od początku. Cykle 28 dni, owulacja w 14 dniu cyklu.

Dziewczyny miala któraś moze cukrzyce ciazowa? Jakie sa objawy? Kiedy wyszlo ze to cukrzyca?
Ja mam podejrzenie. Zero objawów. Zero ciał ketonowych w moczu itp. Glukoza na czczo podwyższona jedynie. Test obciążenia glukozą po 1h i po 2h prawidłowy już. Ale muszę być pod kontrolą diabetologa, bo może to być początek.

nawiazujac do paniki i przypisywania sobie obajawow. Zaczelam sie zastanawiac dzisiaj. Zjadlam rano śniadanie normalnie i to nie male. Poszlam prasowac ciuchy i ogarnelo mmoe zmeczenie plus zaczelo mi sie robic slabo i duszno. Pije jak smok wode a nie mam suchego powietrza w domu ani za gorąco zeby to z tego wynikalo. Latam tez teraz co chwilę do.lazienki i sikam ale ten mocz mi sie taki bardziej gesty wydaje.
Chyba jutro podskocze do mamy do pracy zeby mi rano cukier zmierzyly.
W ciąży pragnienie jest na ogół wzmożone. Wszystko, co opisujesz, może być po prostu objawami ciąży, ale warto sprawdzić glukozę na czczo.

Dziewczyny co polecacie na ból gardła w ciąży?? Obudziłam się z takim bólem, że szok i nic nie przechodzi :o
Ja brałam prena.len i pro.mama.

Ja mam, nie ma objawów, mi wyszlo przypadkiem w badaniach u lekarza rodzinnego i pokazalam wynik ginekolog to skierowała na krzywą cukrowa i juz jestem pod opieką diabetologa mając glukometr
A jakie miałaś wyniki krzywej? Jaka glukoza na czczo? Jakie masz zalecenia? Ja mam podejrzenie cukrzycy, ale dopiero w pon mam wizytę u diabetologa.
 
Jeśli chodzi o sztuczny hormon tarczycy (euthyrox lub letrox) to bierzemy go rano, na czczo, 30 minut przed posiłkiem, popijając niewielką ilością wody. Inaczej się nie wchłania. Jeśli do tej pory brałaś po jedzeniu to i tak nie działało. Dzisiaj już nie bierz. Od jutra zrób to prawidłowo [emoji6]


U mnie się pokrywa idealnie od początku. Cykle 28 dni, owulacja w 14 dniu cyklu.


Ja mam podejrzenie. Zero objawów. Zero ciał ketonowych w moczu itp. Glukoza na czczo podwyższona jedynie. Test obciążenia glukozą po 1h i po 2h prawidłowy już. Ale muszę być pod kontrolą diabetologa, bo może to być początek.


W ciąży pragnienie jest na ogół wzmożone. Wszystko, co opisujesz, może być po prostu objawami ciąży, ale warto sprawdzić glukozę na czczo.


Ja brałam prena.len i pro.mama.


A jakie miałaś wyniki krzywej? Jaka glukoza na czczo? Jakie masz zalecenia? Ja mam podejrzenie cukrzycy, ale dopiero w pon mam wizytę u diabetologa.
na czczo miałam 93,po 1h 141,po 2h 126,dieta cukrzycowa i tyle,a;e w ciąży bardzo powaznie traktuje kazde podwyższenie
 
Witaj w gronie wrześniowych mam. Gratuluję dobrych wynikow:). Ja tez długo bałam się ujawniać i tez mam 4 z przodu ;), to moja pierwsza ciaza i tez synek :). Ja tez miałam plamienia, bóle brzucha i oszczędny tryb życia. Brałam luteine i leki rozkurczowe na bóle. Bałam sie, po prenatalnych z pappa uspokoiła się bardzo, a dla większego spokoju jeszcze zrobiłam test wolnego DNA płodu. Wszystko ok.
Co do krwawienia z nosa to ja miewa takie lekkie "plamienia", biorę rutinoscorbin dla uszczelnienia naczynek. Jeśli mocno Ci dokuczają zapytaj lekarza co robić.
Co to jest pessar i dlaczego go masz?

O, fajnie - podobna historia. Też Ci gratuluję synka i dobrych wyników.
Pessar to taki gumowy krążek, który zapobiega przedwczesnemu porodowi i odciąża szyjkę. Zwykle zakłada sie go później - zamiast szwu. Najpierw mnie przeraził, ale teraz się cieszę, że go mam - takie dodatkowe uspokojenie. Dużo czytałam na ten temat- same dobra rzeczy i jeden wielki minus - to ciało obce,a zatem duże ryzyko infekcji intymnych.
Prenatalnych bałam się jak ognia. Moim koleżankom i i siostrze wyszło bardzo wysokie ryzyko zespolu Downa. Przeżyły ogromny stres, a dzieci urodziły się bez wady genetycznych.
 
Ja na czczo miałam 103, potem 98, a ostatnio 114, więc od razu mnie wysłał do poradni. Po 1h 133, a po 2 też coś koło 120 miałam.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Nie ma się co martwić, musisz zrezygnowac ze slodkich i sztucznych, ograniczyc niektóre potrawy i będzie dobrze, balam się ze se nie poradzę a jest spoko, dzis skusilam się na pączka(będę smażyć się w piekle) i mialam cukier w normie po godzinie
 
Nie ma się co martwić, musisz zrezygnowac ze slodkich i sztucznych, ograniczyc niektóre potrawy i będzie dobrze, balam się ze se nie poradzę a jest spoko, dzis skusilam się na pączka(będę smażyć się w piekle) i mialam cukier w normie po godzinie
No właśnie, jak już ma się glukometr i unormowane wszystko to można inaczej podejść do sprawy, dzięki :)

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A ktorego kodu uzylas?

Pierwszy ten z img na końcu
p19u3e3k367ah8zu.png



p19u3e3k367ah8zu.png
 
Do góry